Sayfa 42/53 İlkİlk ... 32404142434452 ... SonSon
Arama sonucu : 417 madde; 329 - 336 arası.

Konu: Aracı kurum oran ve avantajlar

1. integralde işletim ücreti yok, komisyon onbinde 5, kendi uygulamaları yok hisse için matris mobil ve viop için de meta trader kullanıyor.
    Şu da var eğer bir aracı kurum anlık ücret sunuyorsa sizden ya belli bir komisyon üstü getiri ister ya da aylık veya yıllık ücret adı altında size yansıtır. Yani aslında aldığı ücret platform ücreti. Sonuçta aracı kurumlar da anlık ücret için veri sağlayıcıya ücret ödüyor kendi cebinden verecek değil. İntegral de bu açıdan sabit ücret yerine viop tarafında belli işlem komisyonu üretmenizi istiyor ücretsiz kullanım için, hisse için de şuan sanırım kampanyaları var yıl sonuna kadar hesap açana platform ücreti yok diye. Böyle yapmaları yani sabit ücret diye bu tutarı maskelemek yerine doğrudan açıkça söylemeleri benim hoşuma gidiyor. Para çekmeyi hiç yapmadım, ama gördüğüm kadarıyla sadece Takasbank EFT ücretini yansıtıyor. Değerlendirebilirsiniz ben açıkcası memnunum. Ha yarın bi gün değişiklik olur daha uygun olan bi yerde hesap açıp virmanlar geçerim.

2.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Ben Osmanlı ve MIDAS kullanıyorum. Osmanlı'dan 10 bin TL üzeri portföy varsa hesap işletim ücreti yok. Midas'ta da yok. Zaten herhangi biri hesap işletim ücreti dayatırsa hemen virman yaparım bir de onunla mı uğraşacağım.
    Osmanlı da komisyon ne kadar? Tşk.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

3. Valla aylık 40 lira falan para değil.Şu sıra günlük 150-200 TL gidiyor,küçük bir portföyüm olsa bile.
    Tacirler yatırım
    Onbinde 7,5
    Hacim arttıkça komisyon düşüyor
    Yani 200.000 hacim 150 TL
    700-800 bin hacim o da aşağı yukarı aynı oluyor 200 civarı
    Ekstra bir ücret yok.
    Aylık 200 TL komisyon üstü matriks ücretsiz.(Çoğu zaman günlük oluyor)
    Kendi programları da var Google playda ama bana bunu sundu ,ondan hiç bahsetmedi.
    EFT 1000 TL üstü ücretsiz , altı 7.5 TL

Redmi 7A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Eğer borsada yatırım yapıp 1 seneden fazla süre satmayı düşünmüyorsanız yani uzun vadeli yatırımcıysanız aylık 40 lira paradır. Durduk yere size yıllık 500 lira masraf demektir. Bu kişiden kişiye değişir. Eğer sürekli al sat yapıyorsanız ışık veya yeni adıyla trive menkul cazip olabilir fakat ben bir hisse senedi alıp 1 yıl satmıyorum ondan benden her ay 40 lira çekmesi problem.

Ha dersiniz ki o zaman senin aracı kurumla çalışmana gerek yok banka ile de çalışabilirsin evet zaten şu ana kadar hep öyle yapıyordum fakat bir işlemde yaptığım yatırım yüksek meblağ olunca orada kesilen yüksek komisyon canımı sıkıyor.

Kısacası hem hesap işletim ücreti vb. aylık masraf çıkartmayacak hem de cüzi komisyon alan banka dışında bir yer arıyordum şimdilik buldum.

İnsanların yatırım alışkanlıklarına göre aracı kurum seçmesi lazım demek en doğrusu olur sanırım. Kimisi benim 3 ayda 1 işlemde yaptığım hacmi, 2 günde 100 işlemde yapabilir. Haliyle aracı kurum tercihleri o kişilere göre ve bana göre değişiklik gösterebilir. Şu iyi, bu kötü demek güç yani.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Burak Şahin Yazıyı Oku
    Eğer borsada yatırım yapıp 1 seneden fazla süre satmayı düşünmüyorsanız yani uzun vadeli yatırımcıysanız aylık 40 lira paradır. Durduk yere size yıllık 500 lira masraf demektir. Bu kişiden kişiye değişir. Eğer sürekli al sat yapıyorsanız ışık veya yeni adıyla trive menkul cazip olabilir fakat ben bir hisse senedi alıp 1 yıl satmıyorum ondan benden her ay 40 lira çekmesi problem.

Ha dersiniz ki o zaman senin aracı kurumla çalışmana gerek yok banka ile de çalışabilirsin evet zaten şu ana kadar hep öyle yapıyordum fakat bir işlemde yaptığım yatırım yüksek meblağ olunca orada kesilen yüksek komisyon canımı sıkıyor.

Kısacası hem hesap işletim ücreti vb. aylık masraf çıkartmayacak hem de cüzi komisyon alan banka dışında bir yer arıyordum şimdilik buldum.

İnsanların yatırım alışkanlıklarına göre aracı kurum seçmesi lazım demek en doğrusu olur sanırım. Kimisi benim 3 ayda 1 işlemde yaptığım hacmi, 2 günde 100 işlemde yapabilir. Haliyle aracı kurum tercihleri o kişilere göre ve bana göre değişiklik gösterebilir. Şu iyi, bu kötü demek güç yani.
    Bildiğim hiçbir masraf almayan banka kökenli aracı kurum ICBC yatırım.
    Tacirler'e alternatif olsun hem de masrafları aynı olan bir kurum olsun diye açmıştım orda da tek sorun TEFAS fon alım kısmı sıkıntılı.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

6.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Bildiğim hiçbir masraf almayan banka kökenli aracı kurum ICBC yatırım.
    Tacirler'e alternatif olsun hem de masrafları aynı olan bir kurum olsun diye açmıştım orda da tek sorun TEFAS fon alım kısmı sıkıntılı.
    Teşekkürler hocam şuan Acar menkul'den açtım hesabı bir memnuniyetsizliğim olursa ICBC deneyeyim.

7.  Alıntı Originally Posted by Burak Şahin Yazıyı Oku
    Teşekkürler hocam şuan Acar menkul'den açtım hesabı bir memnuniyetsizliğim olursa ICBC deneyeyim.
    viopa ilgileniyorsaniz, Acar yatırım'da başta viop30 endeksi ile pay vadelilerde teminat durumu nasıl? Bist'in belirlediği teminatların bire bir aynısı mı yoksa oradada 2 katı 3 katı gibi uygulama var mı? Bunu telefonda da öğrenebirilim , ancak bazı aracı kurumların sözleri ile uygulaması farklı olabiliyor. Bu nedenle uygulama da durum nasıl? Bunu öğrenmek istiyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    viopa ilgileniyorsaniz, Acar yatırım'da başta viop30 endeksi ile pay vadelilerde teminat durumu nasıl? Bist'in belirlediği teminatların bire bir aynısı mı yoksa oradada 2 katı 3 katı gibi uygulama var mı? Bunu telefonda da öğrenebirilim , ancak bazı aracı kurumların sözleri ile uygulaması farklı olabiliyor. Bu nedenle uygulama da durum nasıl? Bunu öğrenmek istiyorum.

Ben hesabı açarken de viop kısmını kapatarak açtım, tüm işlemlerim spot uzun vadeli yatırım amaçlı ondan size net bir şey söylemem mümkün değil maalesef.

Lakin şöyle bir bilgi mevcut:

Sayfa 42/53 İlkİlk ... 32404142434452 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •