Special Days Image
Sayfa 41/53 İlkİlk ... 31394041424351 ... SonSon
Arama sonucu : 417 madde; 321 - 328 arası.

Konu: Aracı kurum oran ve avantajlar

1.  Alıntı Originally Posted by MiniYatirimci Yazıyı Oku
    çalıştığın kuruma bağlı olarak farklı ücretler de kesiliyor çok cüzi miktarlarda. bazıları da hesap işletim ücreti alıyor kurumların.

Hisse ve Takas Borsa Payı var mesela çok cüzi bir miktar. tam hesaplamasını hatırlamıyorum da dikkate alınacak bir şey değil zaten. 3 kurumla çalışıyorum 2si bunu almıyor ama 1i alıyor mesela.

senin hesap komisyon+bmsv için doğru
    Çok teşekkür ederim
    Sağolasın

2. Arkadaşlar özellikle yabancı ETF ve endekslerin konuşulduğu bir watsapp, telegram, discord grubu veya forum var mı acaba? Link atabilirseniz veya ekleyebilirseniz makbule geçer. Tşk.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    Tacirler, web platformu yenilemiş. yeni gördüm. qnb finans yatırımın platform altyapısı ile aynı.
    (eski platform da kullanıma açık)
    https://www.tacirler.com.tr/Kurumsal/online.aspx
    Son düzenleme : Trade Shark; 12-06-2022 saat: 14:29.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by darkmoon Yazıyı Oku
    Arkadaşlar özellikle yabancı ETF ve endekslerin konuşulduğu bir watsapp, telegram, discord grubu veya forum var mı acaba? Link atabilirseniz veya ekleyebilirseniz makbule geçer. Tşk.
    reddit'den kurcala . insidermonkey , seekingalpha yokla.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

5.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    ışık menkul hisse senedinde sıfır komisyon alıyor. parayı nasıl kazanıyor diye sorulmuş.. aracı kuruma yatırdığın paranın , günlük faiz getirisinin bir kısmını komisyon olarak alır ... ordan gelir elde eder.
    Işık menkulün komisyonları:

Faiz gelirinin %30'unu alıyor. Bu durum TL'de bekleyip günlük al-sat yapanlar için hiç uygun değil.

Aylık hesap işletim ücreti 31TL. Bu durum seyrek işlem yapanlar için ve düşük portföyler için hiç uygun değil .

EFT ücretli. en düşük 8,75tl+bsmv ile 138tl+bsmv arasında.

Virman ücretli. 8,75tl+bsmv.

Uzun vadeli bekleyenler desem yıllık 372tl hesap işletim ücreti işi bozuyor ki bu rakamın nereye çıkacağı belli değil. Aralık ayında aylık 8,40 tl, ocak-mayıs 2022 arası 12tl. Şimdi aylık 31TL.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. Arkadaşlar merhaba,

Ben uzun vadeli yatırım yapıyorum, Işık menkul'den hesap açtım ama bu aylık hesap işletim ücretinden haberim yoktu. Hiç işlem yapmadan her ay bu tür masraf olması mantıksız gelmeye başladı bana. Kdv dahil 38-39 lira civarı bir kesinti yapıyor.

Bazen 1 yılı aşkın süreler aldığım kağıtları satmadığım oluyor, uzun vadede durduk yere benden irili ufaklı kesinti yapmayacak bir aracı kurum önerisi istiyorum bilgili olan arkadaşlardan.

Şuan Acar menkul düşünüyorum ama burada sormadan bir yerde hesap açmak istemedim çünkü Işık menkul'den hesap açarken de acelecilik yaptım hiç benlik olmadığını farkettim sonradan.

Herkese iyi forumlar.

Alıntı Originally Posted by Burak Şahin Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba,

Ben uzun vadeli yatırım yapıyorum, Işık menkul'den hesap açtım ama bu aylık hesap işletim ücretinden haberim yoktu. Hiç işlem yapmadan her ay bu tür masraf olması mantıksız gelmeye başladı bana. Kdv dahil 38-39 lira civarı bir kesinti yapıyor.

Bazen 1 yılı aşkın süreler aldığım kağıtları satmadığım oluyor, uzun vadede durduk yere benden irili ufaklı kesinti yapmayacak bir aracı kurum önerisi istiyorum bilgili olan arkadaşlardan.

Şuan Acar menkul düşünüyorum ama burada sormadan bir yerde hesap açmak istemedim çünkü Işık menkul'den hesap açarken de acelecilik yaptım hiç benlik olmadığını farkettim sonradan.

Herkese iyi forumlar.
    Ben Osmanlı ve MIDAS kullanıyorum. Osmanlı'dan 10 bin TL üzeri portföy varsa hesap işletim ücreti yok. Midas'ta da yok. Zaten herhangi biri hesap işletim ücreti dayatırsa hemen virman yaparım bir de onunla mı uğraşacağım.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

8.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Ben Osmanlı ve MIDAS kullanıyorum. Osmanlı'dan 10 bin TL üzeri portföy varsa hesap işletim ücreti yok. Midas'ta da yok. Zaten herhangi biri hesap işletim ücreti dayatırsa hemen virman yaparım bir de onunla mı uğraşacağım.
    Teşekkürler bilgilendirme için. Bu mesajı epey bir süre önce atmıştım. Sonradan cevap gelmeyince en sonunda Acar menkul'de açtırdım hesabı. Dediğiniz gibi ben de hesabın durduk yere masraf çıkartmamasını istiyordum yeni hesap açtığım yerde böyle bir durum yok o sebeple tercih ettim.

Hakkımızda hayırlısı, dönüş yaptığınız için teşekkürler.

Sayfa 41/53 İlkİlk ... 31394041424351 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •