Sayfa 46/53 İlkİlk ... 364445464748 ... SonSon
Arama sonucu : 417 madde; 361 - 368 arası.

Konu: Aracı kurum oran ve avantajlar

Aracı kurum olarak Trive kullanan var mı? Memnun mu acaba?

2. Trive yatırımda masraflar uygun gibi görünüyor ancak T0 işlem ücretleri adı altında baya bir masraf çıkaracak gibi duruyor. Osmanlı yatırımda böyle bir masraf yok. Sattığım hissenin parasıyla aynı gün masrafsız olarak yeni hisse alabiliyorum. Piapiri ye baktım o da ilk başta uygun gibi görünüyor komisyon Onbinde 1 ancak işlem başına minimum 2 tl diyor. yani küçük işlem yapanlar için sıkıntılı olabilir, ayrıca T0 işlemleri için ücret alıyormu bulamadım. Geriye acar yatırım kaldı ama onların internet sayfasından masraf bilgilerini bulmak zor arayıp karşılıklı anlaşmak gerekiyor sanırım.

Alıntı Originally Posted by NewAger Yazıyı Oku
    Trive yatırımda masraflar uygun gibi görünüyor ancak T0 işlem ücretleri adı altında baya bir masraf çıkaracak gibi duruyor. Osmanlı yatırımda böyle bir masraf yok. Sattığım hissenin parasıyla aynı gün masrafsız olarak yeni hisse alabiliyorum. Piapiri ye baktım o da ilk başta uygun gibi görünüyor komisyon Onbinde 1 ancak işlem başına minimum 2 tl diyor. yani küçük işlem yapanlar için sıkıntılı olabilir, ayrıca T0 işlemleri için ücret alıyormu bulamadım. Geriye acar yatırım kaldı ama onların internet sayfasından masraf bilgilerini bulmak zor arayıp karşılıklı anlaşmak gerekiyor sanırım.
    Benden de alıyordu default 2 tl aradım iptal ettiler. Aynı gün hisse almakta da ekstra bir masraf yok. Onun dışında en azından bugüne kadar emir iletim sorunu yaşamadım. Trive ve Midas'a göre hizmetleri çok daha kaliteli. Midas'ın bu sürekli kopması bıkkınlık getirdi. Zaten halka arz'lara da ordan katılamıyordum.

Acar'ı hiç bilmiyorum, güvenilir mi emin değilim.

4. Acar Yatırım, "hisse senedi alım satım komisyonları hacme göre belirlenir" demiş. Onun dışındaki masrafları linkte paylaşmışlar.

https://www.acar.com.tr/urun-hizmetl.../tarifelerimiz

Alıntı Originally Posted by maviera Yazıyı Oku
    Trive diye bir aracı kurum var. Sıfır komisyon alacağını söylüyor. 5000₺ üstüne anlık detayı ücretsiz diye yazmış. Bu kurum hakkında bilgisi olan var mı? Yada çalışan var mı? Artıları ve eksileri neler?
    Bu güne kadar birçok kurumla yabancı dahil çalıştım...Trive adı yeni , kurum birkaç kez el değiştirdi ;

T0 olayı şu şekilde , hesabınızda bakiye varsa ve hisse satttıysanız , tekrar alım yapacağınız zaman önce T0 bakiye sonra da T2 bakiyeden düşüyorlar , böylece paranızın nemalanmasının üstüne yatıyorlar...Bunun haricinde hiçbir sıkıntı yok...EFT ücreti alıyorlar bu da can sıkıcı olduğundan nakite geçtiğim zaman parayla altın fonu alıp köşeye atıyorum..Dışarı istediğinizde maalesef eft ücreti ödemek zorundasınız...Bankalardan çok daha fazla alıyorlar...

Kısa meali parayı dışarı salmak istemiyorlar ama kendi havuzunda istediğin gibi oynamana müsaade ediyor...

Not:Bu güne kadar çalıştığım kurumların hiçbiri Sümer yatırımı tutmadı ..Adamlar neden kurumu kapattı hala anlamadım...

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by NewAger Yazıyı Oku
    Trive yatırımda masraflar uygun gibi görünüyor ancak T0 işlem ücretleri adı altında baya bir masraf çıkaracak gibi duruyor. Osmanlı yatırımda böyle bir masraf yok. Sattığım hissenin parasıyla aynı gün masrafsız olarak yeni hisse alabiliyorum. Piapiri ye baktım o da ilk başta uygun gibi görünüyor komisyon Onbinde 1 ancak işlem başına minimum 2 tl diyor. yani küçük işlem yapanlar için sıkıntılı olabilir, ayrıca T0 işlemleri için ücret alıyormu bulamadım. Geriye acar yatırım kaldı ama onların internet sayfasından masraf bilgilerini bulmak zor arayıp karşılıklı anlaşmak gerekiyor sanırım.
    YAZDIĞINIZ BİLGİ HATALI !!

bütün aracı kurumlarda elinizdeki hisseyi sattığınız an, o para ile yeni hisse alabilirsiniz zaten. t+0 ise başka şey, bir nevi kredili hesap. yani sadece osmanlı değil bütün aracı kurumlarda hesabınızda diyelim sıfır tl var 10 bin tl lik de hisse var. 10 bin tl lik hissenin 3000 tl sini satsanız, sattığınız anda milisaniyede t+ 2 mantığı işler, 3000 tl lik hisse alabilirsiniz. fakat 3000 tl lik eft yapamazsınız yani...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Bu güne kadar birçok kurumla yabancı dahil çalıştım...Trive adı yeni , kurum birkaç kez el değiştirdi ;

T0 olayı şu şekilde , hesabınızda bakiye varsa ve hisse satttıysanız , tekrar alım yapacağınız zaman önce T0 bakiye sonra da T2 bakiyeden düşüyorlar , böylece paranızın nemalanmasının üstüne yatıyorlar...Bunun haricinde hiçbir sıkıntı yok...EFT ücreti alıyorlar bu da can sıkıcı olduğundan nakite geçtiğim zaman parayla altın fonu alıp köşeye atıyorum..Dışarı istediğinizde maalesef eft ücreti ödemek zorundasınız...Bankalardan çok daha fazla alıyorlar...

Kısa meali parayı dışarı salmak istemiyorlar ama kendi havuzunda istediğin gibi oynamana müsaade ediyor...

Not:Bu güne kadar çalıştığım kurumların hiçbiri Sümer yatırımı tutmadı ..Adamlar neden kurumu kapattı hala anlamadım...

Bu bilgi de doğru değil!
    T+0 , T+1 de böyle bir şey yok. t+0 veya T+1 in mantığı hisseyi sattığınız gün veya ertesi gün belli bir kesinti sonrası EFT yapabilmekle ilgili !
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku

Bu bilgi de doğru değil!
    T+0 , T+1 de böyle bir şey yok. t+0 veya T+1 in mantığı hisseyi sattığınız gün veya ertesi gün belli bir kesinti sonrası EFT yapabilmekle ilgili !
    Yanlış bilgi

Trive de birçok dümen var, senin parana her şekilde ortak oluyorlar ; Boşuna sıfır komisyon demiyor adam , bol işlem yapan için güzel kurum arasıra işlem yapan için doğru adres senin bahsettiğin standart prosedürleri uygulayan aracı kurum...

Acar la ilgili de 20 yıl önce onlarla çalıştım çok kurumsal bir yer değil ama şikayetimde yoktu...Onlar komisyondan para kazandığından dolayı işlem hacmi şartını bu nedenle koyuyorlar...
    Sanko ile 1 yıl öncesine kadar da çalıştım...Herşeyi düzgün bir kurum az işlem yapanlar için güzel bir kurum ama işlem plartformu çok kötüydü....

Sayfa 46/53 İlkİlk ... 364445464748 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •