Sayfa 136/147 İlkİlk ... 3686126134135136137138146 ... SonSon
Arama sonucu : 1176 madde; 1,081 - 1,088 arası.

Konu: SELGD - Selçuk Gıda End.İhr.İth.A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by batirimciyiz Yazıyı Oku
    sayın myy,
    sizde o kadar mal varsa gitmez bu senet
    yükselememe sebebi çıktı ortaya��
    bende değil 7 arkadaşımda ve ayrı hesaplarda var.

2.  Alıntı Originally Posted by myy Yazıyı Oku
    Geçen sene yapılan genel kurul da 2.750.000 oy ile yönetim kurulu onaylandı. 290.000 imtiyazlı payları var. İmtiyazlı payların 15 oy hakkı var. Bu ise 4.5 milyon oy eder. Halbuki halka açık 19 milyon hisse daha yatırımcılarda var.Bilhassa fazla hissesi olan arkadaşlar elektronik ortamda genel kurula katılırlarsa ve yönetim kurulu seçimine red oyu verirlerse patronun gözü korkar ve hisse oranını artırmaya çalışır. Arkadaşlar cep telefonu şirketinden mobil imza edinilirse genel kurula katılıp oy verilebiliyor. Çoğunluk sağlanamadığı için genel kurul 8 nisanda toplanamadı 20 mayısa ertelendi. Merkezi kayıt kuruluşundan E-Genel kurul bilgisayara indirilerek şirketlerin genel kuruluna katılıp oy kullanılabiliyor. Selçuk gıdada genel kurula katılmayan 19 milyon oy var. 5 milyon hayır oyu çıksa istedikleri yönetim seçilemez. Ben ve arkadaşlarımın 1 milyon üzerinde oyumuz var ve genel kurulda yönetim kurulu seçimine hayır oyu vereceğiz. Hissesi olanlar elektronik genel kurula katılıp yönetim kurulu seçimine hayır oyu vermelerini rica ediyorum. %10 hisse ile şirketi yönetmenin ne olduğunu görmeleri gerekir. İzmir ve civarında olanlar hisseleri varsa fiili olarak bizzat genel kurula nüfus cüzdanı ile katılabilirler. Genel kurula katılmak için MKK da 18 mayısta hisseniz olması yeterli. Patronu sıkıştırmaz isek bunlar istedikleri gibi hareket ederler. Şirketin değerinin düşük olmasını dert etmezler. HİSSEDARLARIMIZIN BİLGİSİNE....
    Sayın myy; öncelikle yazdıklarınızı ilgiyle takip ediyorum. Siz ve arkadaşlarınızda yüklü lot varmış. Acaba bu platform dışında yazdığınız bir yer var mı ? Başka bir platformda da sayın ortaklar ile iletişim içerisindeyiz ve orada da yüklü arkadaşlar var. Özellikle dışarıdaki lot sayısının tespitinde yüksek lotlu arkadaşlarla iletişim halinde olmak gerekir diye dusunuyorum. Ancak; yazınızda belirttiğiniz şekilde 19 milyon lotun küçük yatırımcıda dağınık olması durumu mümkün değil bana göre. Zira öyle olması durumunda hissenin yükselmesini beklemek bir hayalden öteye geçemez. Akd bakıldığında ilk 5 kurum olan Is, Vakıf, Yatırım Finans, Ziraat ve Garantide toplam yuzde 60 civarında mal var. Geriye kalan yüzde 40 kısım diğer bölümünde yer alıyor. Patronlarda ve yakın çevresinde ve hatta emanet lotlar da dahil olmak üzere malın büyük kısmının onlarda olduğu düşünülmeli.. Yuksek maliyetli ky az kaldı hissede ve halen devam edenler de genelde maliyeti düşük olan yatırımcılar. Hissede bariz toplama emareleri gormek gerekiyor ve patronun istediği lota sahip olması gerekiyor. Bunlar gerçekleşmeden keskin bir yükseliş beklemek bana göre pek olası görünmüyor. Ancak gercek olan şu ki yaklaşık 8 aydır 4-5 aralığında hareket eden hissenin bu fiyatlara gelmesi hemen hepimiz için sürpriz oldu. Buralardan hızla uzaklaşması gerekiyor..

SM-G965F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Yürü be selçuk
    Kim tutar seni

4. Selam degerli ortaklar. Hissemiz bu aralar bir hayli uzuyor bizi. Buranın müdavimi olan bazı arkadaşları da pek goremiyorum artik. Maalesef Yip'ten kurtulduktan sonra isler bizim istedigimiz gibi olmadi. Gelinen nokta icin hayal kirikligi desem yanlis olmaz. Ilerleyen süreçte kendimizi ana pazara atma ihtimalimiz hic de az degil.
    Biz Yip pazarı icin fazla iyi bir hiseydik. Ancak mevcut haliyle ana pazar için bir hayli yetersiz kalacağız. Kademelerin zayifligi ve ceyreklik 300 bin, yillik 800 bin gibi karlar ana pazarda bizi komik duruma düşürür. Sirket de bunun gayet farkında olduğu için ve bu duruma düsmemek icin devreye alacaklari bir takim planları olmak zorunda. Ciroyu ve karlılığı arttıracak ne yapacaklar bilemiyorum ama bir şekilde bunu yapmak zorundalar. Bunun icin bizlerin bildiği şeyler yeterli olmayacak ise ki olmayacak gibi görünüyor, bilmediğimiz bir şeylerin ortaya çıkması gerekiyor...Bu şekilde devam edemez... Bu gün endeksin bu yükselişine rağmen fiyatin düsmesi, ne kadar zor bir hissede oldugumuzun minik bir gostergesiydi. Şu anda odaklandigim ve hisse fiyatına yön verebilecek yegane sey 1. quarter bilanco olacaktır. Öncesinde genel kurul var ama oradan şahsen bir beklentim yok..

SM-G965F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Selçuk gıda tavan yaptı...
    Bu kadar bezdirme yeter artık...
    İnşallah bir şeylerin başlangıcı olur..

6. Perşembe günü yapılacak Genel Kurula katılacak kimse var mı.?

7.  Alıntı Originally Posted by çakal...... Yazıyı Oku
    Perşembe günü yapılacak Genel Kurula katılacak kimse var mı.?
    Bir aksilik olmaz ise katılcağım

8.  Alıntı Originally Posted by enverozkan Yazıyı Oku
    Bir aksilik olmaz ise katılcağım
    Sayın Enverözkan,katılırsanız bize bilgi verebilirseniz çok seviniriz....

Sayfa 136/147 İlkİlk ... 3686126134135136137138146 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •