Sayfa 137/147 İlkİlk ... 3787127135136137138139 ... SonSon
Arama sonucu : 1176 madde; 1,089 - 1,096 arası.

Konu: SELGD - Selçuk Gıda End.İhr.İth.A.Ş.

1. Bugün genel kurulla katılmış bulunmaktayım. Aldığım bilgiler şundan ibarettir : 2020 den kalan sembolik zarar şuanda kapanmak üzeredir. Pandemi sebebiyle şuanda kuru incir ve kuru üzüm üretimi %25 kapasite ile çalışmaktadır. Pandemi kısıtlamalarının azalması ve uluslar arası seyahatlerin başlaması ile üretimin miktarının %60 seviyesine çıkarılması hedeflenmektedir. İncir ve üzüm ihracatı dışında dondurulmuş gıda ürünleri ile ihracatını çeşitlendirme faaliyetlerine başlanmıştır. Önümüzdeki yıllarda büyüme hedefi vardır. Bu yılın karı 2020 yılına göre daha iyi olması beklenmektedir. Önümüzdeki yıllarda düzenli kar edilirse nakit temettü veya bedelsiz hisse verilebileceği söylendi. Şirketin gözaltı pazarına geçmesinin sebebi 2001 yılında yaşanan döviz kurundaki sert yükseliş sonucunda döviz ile olan kredilerinde yaşanan zorluk sebebiyle zor duruma düşülmüş onun için gözaltı pazarına alınmıştır.

2.  Alıntı Originally Posted by enverozkan Yazıyı Oku
    Bugün genel kurulla katılmış bulunmaktayım. Aldığım bilgiler şundan ibarettir : 2020 den kalan sembolik zarar şuanda kapanmak üzeredir. Pandemi sebebiyle şuanda kuru incir ve kuru üzüm üretimi %25 kapasite ile çalışmaktadır. Pandemi kısıtlamalarının azalması ve uluslar arası seyahatlerin başlaması ile üretimin miktarının %60 seviyesine çıkarılması hedeflenmektedir. İncir ve üzüm ihracatı dışında dondurulmuş gıda ürünleri ile ihracatını çeşitlendirme faaliyetlerine başlanmıştır. Önümüzdeki yıllarda büyüme hedefi vardır. Bu yılın karı 2020 yılına göre daha iyi olması beklenmektedir. Önümüzdeki yıllarda düzenli kar edilirse nakit temettü veya bedelsiz hisse verilebileceği söylendi. Şirketin gözaltı pazarına geçmesinin sebebi 2001 yılında yaşanan döviz kurundaki sert yükseliş sonucunda döviz ile olan kredilerinde yaşanan zorluk sebebiyle zor duruma düşülmüş onun için gözaltı pazarına alınmıştır.
    Teşekkür ederiz.
    Fakat zamanın boşa gitmiş gibi geldi bana. İçi boş bir genel kurul, yapılmak için yapılmış.

3. Ben genel kurula E-Genel kurul olarak katıldım. Ancak maalesef görüntü ve ses bağlantısını yapamadılar. Genel kurulda red oylarını ben önceden kayıt ettirmiştim. Ancak red gerekçelerimin çoğu genel kurul tutanaklarında belirtilmedi. Sel enerjinin niçin kurulduğu ve niçin atıl olarak durduğu genel kurul tutanağında açıklanmamış. Ayrıca 1998 yılında hisse başına 6-7 dolardan halka arz edilen hissenin niçin şimdi 50 centte olduğu izah ediemedi.

8. Öncelikle toplantıya katılım ve bize verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederiz...Ne yazık, içi boş bir genel kurul olmuş.Ümitsizce...Geçen yıla göre kar' ı daha yüksek olacakmış ( ! ).Hakikaten bizlerle dalga geçiyorlar !...Yahu, 2020 yıl kar'ı galiba 825 bin idi.Yani İstanbul'da vasat bir daire parası !.Bir de bu yıl kar biraz daha iyi gelecekmiş.Bu defa 2+1 daire parası değil ama 3+1 parası.Belki de emlak fiyatları artar ise 1+1 daire parası kadar kar !...Neredeyse, ümit verici veya potansiyel yok gibi.Gerçekten ,bu hisseye hevesle girmiştim, ancak; büyük hayal kırıklığı yaşıyorum...Sayın Enver-Özkan, tekrar size teşekkür ederim...

Sayfa 137/147 İlkİlk ... 3787127135136137138139 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •