Special Days Image
Sayfa 144/147 İlkİlk ... 4494134142143144145146 ... SonSon
Arama sonucu : 1176 madde; 1,145 - 1,152 arası.

Konu: SELGD - Selçuk Gıda End.İhr.İth.A.Ş.

1. Söyle geçmişe doğru biraz okudum da... Ne güzel gelişmeler oldu şirkette ve biz bunların hepsine tanıklık etmişiz. Biraz hatırlamak gerekirse; 20 yıl önceki 7 dolar zirvesi sonrası uyuma döneminden sonra bir kaç yıl öncesinden başlayan toparlama sinyalleri, urun cesitliliginin ve ihracatın artmasi, 20 m geçmiş yil zararının 1,2 milyona kadar düşmesi, bedellinin onayi ile borçların ödenmesi, tam 13 yillik gözaltından çıkış ve ana pazara kadar bir yükseliş...Kısaca özeti bu. Böyle bir hikaye var, düşük bir sermaye var, gerçekten biste damga vuracak bir yükseliş yapabilirdi. Zaten bir çoğumuz da bu beklenti içindeydik. Ama olmadı... Bunca güzel hikayenin sonu 8 ile bitecekse gerçekten yazık.. Şu anda operasyon yemiş ve sahipsiz kalmış bir tahta görünümünde. Bir cok platformdan takip ediyorum, özellikle su dikkatimi cekti, yuksekten yakalanan ky sayisinin cok az olduğunu dusunuyorum. Eski ve nispeten yüklü lota sahip eski ky lar ise ya hisseden çıktılar ya da çalı arkasindalar. Su an gelinen son durumda bir kac ay oncesine gore daha az sayida ky kaldigini dusunuyorum. Bundan sonra ne olacağı ile ilgili aklımda iki senaryo var, birisi kötü, birisi iyi. Artık ne yapacaklar zamanla göreceğiz.

SM-G965F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by PATRIOT Yazıyı Oku
    Söyle geçmişe doğru biraz okudum da... Ne güzel gelişmeler oldu şirkette ve biz bunların hepsine tanıklık etmişiz. Biraz hatırlamak gerekirse; 20 yıl önceki 7 dolar zirvesi sonrası uyuma döneminden sonra bir kaç yıl öncesinden başlayan toparlama sinyalleri, urun cesitliliginin ve ihracatın artmasi, 20 m geçmiş yil zararının 1,2 milyona kadar düşmesi, bedellinin onayi ile borçların ödenmesi, tam 13 yillik gözaltından çıkış ve ana pazara kadar bir yükseliş...Kısaca özeti bu. Böyle bir hikaye var, düşük bir sermaye var, gerçekten biste damga vuracak bir yükseliş yapabilirdi. Zaten bir çoğumuz da bu beklenti içindeydik. Ama olmadı... Bunca güzel hikayenin sonu 8 ile bitecekse gerçekten yazık.. Şu anda operasyon yemiş ve sahipsiz kalmış bir tahta görünümünde. Bir cok platformdan takip ediyorum, özellikle su dikkatimi cekti, yuksekten yakalanan ky sayisinin cok az olduğunu dusunuyorum. Eski ve nispeten yüklü lota sahip eski ky lar ise ya hisseden çıktılar ya da çalı arkasindalar. Su an gelinen son durumda bir kac ay oncesine gore daha az sayida ky kaldigini dusunuyorum. Bundan sonra ne olacağı ile ilgili aklımda iki senaryo var, birisi kötü, birisi iyi. Artık ne yapacaklar zamanla göreceğiz.

Guzel ozetlemissiniz siz boyle kucuk hisselere dolar bazlimi bakiyorsunuz.madem oyle bakiyorsaniz en garanti hisse vakifbank dolar bazli dobin dibinde .onu almak daha mantikli.ayrica kagit dusme sebebi alt pazar neden bunu belirtmiyorsnuz.alt pazara dusenlerin cogu yedi satisi.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. güzel olacak sabretmek önemli tahtacı yok gibi duruyor birisi gelir tahtayı da şirketi de alır.

4.  Alıntı Originally Posted by suatt38 Yazıyı Oku
    Guzel ozetlemissiniz siz boyle kucuk hisselere dolar bazlimi bakiyorsunuz.madem oyle bakiyorsaniz en garanti hisse vakifbank dolar bazli dobin dibinde .onu almak daha mantikli.ayrica kagit dusme sebebi alt pazar neden bunu belirtmiyorsnuz.alt pazara dusenlerin cogu yedi satisi.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Suat bey banka almak daha mantikliysa siz niye banka almadınız o halde ;) Evet dolar bazlı bakıldığında bir çok sirket 20 yıl öncesine göre o seviyelerden uzaktır ama bu 20 yıl boyunca illa ki bir hareket yapmıştır. Bu hissenin benim için farklı tarafı hiç hareket yapmamış olmasıydı. Kâğıt düşme sebebi alt pazara alinmiş olması bunu neden belirmiyorsunuz demissiniz de, pardon belirtmek zorunda mıyım acaba ? Kağıdın alt pazara geçtiğini herkes biliyor zaten. Bu denli bir düşüşü ben sadece pazar geçişine bağlayamam, tahtacı acımasızca kullandı bu durumu.

5. Evet arkadaşlar bugün gelen kaplarla spek tekrar poker masasına oturdu ve kartları dağıttı, inşaatla ilgili kapı zaten bekliyordum uzun süredir ama sit alanında bulunan arsanın turizm alanına dönüşmesi çok muhteşem bir gelişme ve hisse için itici bir güç, daha önce belirttiğim gibi malın yarısını vermiştim diğer kalanıyla devam edeceğimi de söylemiştim bu son kap bana ve yatırımcılara büyük moral oldu, incir fiyatlarının uçması özellikle sene sonu bilançosuna kar anlamında çok olumlu yansıyacaktır ben sene sonu bilançosunu görmeden özellikle bir yere gitmem, artı şu son iki gelişme bonusu oldu. Speğin masayı neden bu kadar sert dağıttığı şimdi anlaşıldı

6. Arkadaşlar, yaşıyor musunuz ? Kimse yorum yapmıyor.Hadi ben bir yorum yapayım : Bence , önümüzdeki günlerde otel,fabrika,soğuk hava deposu,lojistik ve kar haberleri sırasıyla gelecek.Sonra ne mi olacak ? Harika,harika,harika...

7.  Alıntı Originally Posted by ebcim Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, yaşıyor musunuz ? Kimse yorum yapmıyor.Hadi ben bir yorum yapayım : Bence , önümüzdeki günlerde otel,fabrika,soğuk hava deposu,lojistik ve kar haberleri sırasıyla gelecek.Sonra ne mi olacak ? Harika,harika,harika...
    Biz ölü taklidi yapıyoruz da, sen de baya biriktirmissin icindekileri ) Yazdıklarının güvenilir bir kaynağı var mı dostum? Mesela soğuk hava, lojistik işi ile ilgili iddialarını neye dayandirabilirsin? Keza otel olayı nereden çıktı? Aydın Ortaklardaki inşaat ne durumda o bile belli değil, zaten konsepti de otel değil Yani sonuç olarak bu önemli iddialarının umarim bir temeli kapsıyordur aksi halde hayalden ibaret kalır kusura bakma.

8. Aydın Germencik ortaklardaki taşınmazın ifraz işlemleri hala devam ediyor. Bence buradaki taşınmaza diğer iki taşınmazdan daha fazla fazla anlam yüklemeyin Çeşme deki arazi ve izmir konaktaki bina depo taşınmaz açısından daha değerli ve anlamlı ama tabi ki ortaklardaki arazi de yerleşim içinde kalmış
    yatırım tavsiyesi değildir

Sayfa 144/147 İlkİlk ... 4494134142143144145146 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •