Special Days Image
Sayfa 28/147 İlkİlk ... 1826272829303878128 ... SonSon
Arama sonucu : 1176 madde; 217 - 224 arası.

Konu: SELGD - Selçuk Gıda End.İhr.İth.A.Ş.

1. Hissenin %82 si halka açık ,spek bu yüzden korkuyor

2. Toplasın o zaman.. hergun 40bin lot satış yazılıyor..alsın toplasin. ;)
    Zaten yakında BIST ten haber gelecek..

haber olumlu olursa o zaman bir SPEK gelir de toplar herkes arkasından bakar..

Patronun 2016 yılında borsa gündeme verdiği röportajda Alacatidaki arsalara villalar aydindaki arsaya ise apartmanlar yapılacağını söylemiş.. bu işten toplamda 12-15 milyon arası kar gelir..

İncir işinden de az çok kar geliyor.hepsi ihracat. Bu dönem kurda iyi.
    Şirketin borcu yok denecek kadar az..
    Artık sağlam bir SPEKin hisseyi toplama zamanı gelmiş.

Alıntı Originally Posted by Meritci Yazıyı Oku
    Hissenin %82 si halka açık ,spek bu yüzden korkuyor
    MI MAX 2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Merhaba arkadaşlar .COSMOS satip selgd aldım 2.31 den.Gozaltindan çıkar miyiz sizce?

Şu sıralar moda gözaltı hisseleri.

Yeni frigo neden selgd olmasın.

4.  Alıntı Originally Posted by alyatçı Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar .COSMOS satip selgd aldım 2.31 den.Gozaltindan çıkar miyiz sizce?

Şu sıralar moda gözaltı hisseleri.

Yeni frigo neden selgd olmasın.
    Hayırlı olsun.
    Gözaltından çıkmak için şirket son raporlarıni yolladı.(6ay ve 9 aylık faaliyet raporlarini)

Çok yakında haberin gelmesi gerek.
    Olumlu geleceğini düşünüyorum ama ne zaman gelir bilemedim?

Ozsermayesi artı da..
    Kamu(vergi-ssk) hariç borcumuz yok onlar da yapılandırıldı.
    Alaçatı da 3.5-4 dönüm arsası var aşağı yukarı 6-8 tane villa sığar diyorlar.. orda da inşaata baslanilirsa 8-12 milyonluk bir kar olabilir ilerde

5.  Alıntı Originally Posted by TrautMann Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun.
    Gözaltından çıkmak için şirket son raporlarıni yolladı.(6ay ve 9 aylık faaliyet raporlarini)

Çok yakında haberin gelmesi gerek.
    Olumlu geleceğini düşünüyorum ama ne zaman gelir bilemedim?

Ozsermayesi artı da..
    Kamu(vergi-ssk) hariç borcumuz yok onlar da yapılandırıldı.
    Alaçatı da 3.5-4 dönüm arsası var aşağı yukarı 6-8 tane villa sığar diyorlar.. orda da inşaata baslanilirsa 8-12 milyonluk bir kar olabilir ilerde

Yıllık ciro 10.000.000 TL olan bir şirket bırak yakınizleme pazarını borsada olması yanlış.
    Bu ciroları en ufak inşaat firmaları bile yapabiliyor. 20 dairelik bir inşaat projesi ortalama 9 ayda tamamlanıyor. Tanesi 500.000 TL den satılsa 10.000.000 tl ciro yapıyor.
    Bir düşünün çevrenizde ne kadar çok böyle firmaların bulunduğunu.
    Türkiye’de yaklaşık 250.000 civarında böyle firma bulunuyor. Ama hiçbiri borsada olmaz olamaz.
    Borsada alım yaparken şirketleri iyi incelemekte fayda var.

6.  Alıntı Originally Posted by çakal...... Yazıyı Oku
    Yıllık ciro 10.000.000 TL olan bir şirket bırak yakınizleme pazarını borsada olması yanlış.
    Bu ciroları en ufak inşaat firmaları bile yapabiliyor. 20 dairelik bir inşaat projesi ortalama 9 ayda tamamlanıyor. Tanesi 500.000 TL den satılsa 10.000.000 tl ciro yapıyor.
    Türkiye’de yaklaşık 250.000 civarında böyle firma bulunuyor. Ama hiçbiri borsada olmaz olamaz.
    Alaçatıda denize yakın ve deniz manzaralı ise 500.00 tl değil, 500.000 dolar, bir daire... Villa ise 1-1.5 milyon dolar...

Bugünlerde önce bir gözaltından çıksın, sonrasına o zaman bakarız...

7. ..............

8. Şirket bir şekilde zamanında borsaya girmiş.Dediğiniz anlayışla bakarsak borsada ki şirketlerin yarısının kapatılması gerek.

Şuan borsada işlem goren şirketlerin bir kısmının özsermayesi eksiye düşmüş durumda(ciro düşüklüğünden daha büyük tehlike)

Bimeksin cirosu vardi ama battı..

Teknosa mesela cirosu var Sabancinin elinde olmasa batardi..Ozsermayesi eksi.. Ozsermaye demek herşeydir borsada..

Ozbal yakinda gözaltı pazarına gelir(bedelli yapmasına rağmen toparlayamadi)

Dirit ozsermayesi eksiye düştü gözaltı pazarına aldılar..

Selçuk gıda; Kar oranı nispeten düşük ama zarar etmeyen mütevazi bir şirket zaten.Kuru incir ve türevlerinin ihracatıni yapmakta.

-Selcuk gıda; 2008 yılından beri gözaltı pazarında ama 2018 yılında yapmış olduğu bedelli sermaye arttırımı ile şuan tüm finansallari artıya geçti.. Ozsermayesi: 17 milyon TL. Borcu yok denecek kadar az..

-Alacatidaki arsaya 8 villa sığar (ortalama 300bin dolar karla satilsa 2.5 milyon dolar kar kalabilir)

-Aydinda da arsası var ama o bölge de enfazla apartman yapılır.. pek değer kazancı olmaz.

- Ortaklarından biri Gönen kuru kahve belki ilerde Gönen kuru kahve ile birleşme de yapabilir..

Dediğim gibi ben çok önceden beri hissedarı olduğum için kimseye alin satın diyecek halim yok ben hikayenin sonunu bekleyeceğim.

Alıntı Originally Posted by çakal...... Yazıyı Oku
    Türkiye�de yaklaşık 250.000 civarında böyle firma bulunuyor. Ama hiçbiri borsada olmaz olamaz.

Sayfa 28/147 İlkİlk ... 1826272829303878128 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •