Sayfa 67/147 İlkİlk ... 1757656667686977117 ... SonSon
Arama sonucu : 1175 madde; 529 - 536 arası.

Konu: SELGD - Selçuk Gıda End.İhr.İth.A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Tuncay2534 Yazıyı Oku
    Bari onaylanmayacaksa,şu,şu sebeplerden dolayı onaylanmadı haberi yollasinlar.bu ne ya?
    sanki muamma bişey var sonucunu bekledikleri spk nın ...öyle bir durumda yok.....ya evet ya hayır dersin ....evrak eksiğide yok...eğer uygun görmüyosanda gerekçelerini bildir...dünyanın hiç bir yerinde böyle çifte standart yok..sahibi israilli...ondan sonra diyoruz ki neden yatırım gelmiyor yabancı yatırım çekemiyoruz...adamlara resmen işkence yapıyoruz nasıl gelsin yabancı yatırımcı...

2. %98 i halka açık mahalle bakkalı kadar cirosu olan şirketin bedellisini 4 gözle ne diye beklersiniz anlamadım. 4.40 lardan beri bedelli bedelli diye isteyenin eline veriyorlar işte. Doğru düzgün bi şirket olsa bu pazarda olmaz zaten
    Bir topic de hisse toplanıyor mu, uçacakmış, yukarıda asla şu olmadan vermem, spek eline vercem gibi mesajlar yazılıyorsa o hisseden uzak durma vakti gelmiştir

3. Geçen sene gözaltından çıkmak istediğinde onaylanmama sebebi dönen varlıklardaki şişkin stok rakamı (gerçek olmayabilir) rakamlar bence.şahsi görüşüm olup yt değildir. Spk denetçileri stokları kontrol etmez. Ellerindeki kağıt kürek evrak vs ye bakarak değerlendirme yapar. Gözaltı pazarındaki şirketler içerisinde 1 ufuk bir de selgd var . Sermayesinden fazla özsermayesi olan.gözaltına gitme sebebi 1 şirkette ilk kural sermayesinin özsermayesinden az olması 1/3 gibi.selgd nin sermaye 11 mio özsermaye 25 milyon tl. Bazı gmenkulleri de yat amaçlı g menkul vasfına getirdiler muhteremler.kısaca her sene 12 aylıkta gmenkul şirketleri gibi değerleme yapacak olup bu değerleme artışı da bilançoyu ister istemez artıracak olup 12 aylık bilançoda zarar göstermeyecektir. 2019 yılı 12 aylık bilançoya bakılırsa esas faaliyetlerden diğer gelirler kaleminde bu değer artışını görürsünüz.kısaca gmenkullerinden dolayı çoğu bist şirketinden daha iyi gibi görünüyor.onaylanmama veya bekletilme sebebi bedelli artırım süre sonunda satılamayan rüçhanları şirketin alma taahhüdü yok diye düşünüyorum ben.benim şahsi yorumum bu.başkaca bilgisi olan varsa yazsın bizde bilelim , öğrenelim.

4. Ilk kuralı ters yazmışım pardon arkadaşlar özsermayenin sermayenin üçte biri olması durumunda şirket uyarılıp sermaye artırımı yapması istenir.yani özsermaye eridiğinde ika edilir firma . Selgd kağıt üzerinde bilançoya göre sermaye erimemiş görünüyor. Sıkıntı dediğim gibi bence satılmayan rüçhanlara şirket alım garantisi vermemesi bence.ytd ytd şahsi görüştür ky fikirleridir.

5. cirosu çok az cirosu. mahalle bakkalı bile daha fazla ciro yapıyor. 2.çeyrekler açıklandığında eğer ciro yine düşük gelirse bilin ki iş anlaşması haberi yalan haberdir. o zaman bir büyük tehlike var demektir. benim elimde selgd yok, bir ara vardı iyi bir karla verdim hani şu yurtdışı iş bağl.haberinin oldugu sıralardı.

6.  Alıntı Originally Posted by hisse terbiyecisi Yazıyı Oku
    Ilk kuralı ters yazmışım pardon arkadaşlar özsermayenin sermayenin üçte biri olması durumunda şirket uyarılıp sermaye artırımı yapması istenir.yani özsermaye eridiğinde ika edilir firma . Selgd kağıt üzerinde bilançoya göre sermaye erimemiş görünüyor. Sıkıntı dediğim gibi bence satılmayan rüçhanlara şirket alım garantisi vermemesi bence.ytd ytd şahsi görüştür ky fikirleridir.
    şirket alım garantisi verdi....gönen kuru kahve gıdaya borca karşılık verileck satılmayan rüchanlar..zaten böyle bir alım garantisi bölünmelerde şart...yanlış bilmiyorsam..

7. Bu hafta da bülten de yokuz

Alıntı Originally Posted by Tuncay2534 Yazıyı Oku
    Bu hafta da bülten de yokuz
    Nasıl imkansız bir şey istedilerse demek ki.
    Bu SPK ne bedelliler onayladı oysa.

Mesela geçmişte, 12 yıl falan önce, şu anda devlet tarafından kayyum marifeti ile yönetilen bir şirketler grubu yüzde 200 gibi bedelli açıklamıştı.
    Oysa Bu şirket her sene sermayesinden fazla kar ediyordu. Yatırımcısına temettünün zerresini vermişliği de yoktu.

Düşünsenize bir şirkete ortak oldunuz. Şirket her sene çok iyi kar ediyor. Ama hakim ortak size kasadaki paranın yüzünü dahi göstermediği gibi bir de sermaye artıracam diyerek sizden ilave sermaye koymanızı istiyor.

Buna bile spk onay veriyor.
    Eee peki SELGD ne günah işledi ki aylardır bedellisi sürüncemede bekliyor.

Sayfa 67/147 İlkİlk ... 1757656667686977117 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •