Sayfa 71/147 İlkİlk ... 2161697071727381121 ... SonSon
Arama sonucu : 1176 madde; 561 - 568 arası.

Konu: SELGD - Selçuk Gıda End.İhr.İth.A.Ş.

Alıntı Originally Posted by Tuncay2534 Yazıyı Oku
    Eğer genel kurula gitseydim,şirket e güveniyorsanız, genel müdürümüz ve yönetim kurulunda olanlar hisse alımı yapsınlar diyecektim. Ellerini taşin altına daha fazla sokmuş olacaklarindan daha fazla çalışacaklardir. Maalesef gidemedim.yada spk ya yapılan bildirimde,bedellide kullanılmayan paylar,ortaklar tarafından alınıp, 5 sene satilmayacaktir ibaresi olsa ,bedelli hemen kabul edilirdi.neyse beklemeye devam.
    Onlarda o göl yok malesef. Öyle olsa bu hisseyi speklere böyle oyuncak yaptırtmazlardı.

Ver kardeşim hissemi 3 liradan bile alıcıyım dese hisse 5 tl olur.

En sıradan yerde yüzde 35-40 payla imarlı arsanı müteahhit şirkete verebilirsin.
    Sen gıda şirketisin ne işin var inşaatla vs. Arsa değerli ise verirsin sağlam bir müteahhit şirkete alırsın payını, ister sat ister kiraya ver. Öyle değil mi?

Bu inşaat işi asla dışarıdan göründüğü gibi değildir.
    Nice kendi alanlarında başarılı şirketler inşşaat furyasına kapılıp iflas ettiler ya da zor duruma düştüler.

İnşaat işinin içyüzünü az çok bilen biri olarak söylüyorum. Öyle sanıldığı gibi inşaatta yüksek kar marjları yoktur.

Vardır ama nasıl. 30 Daire yapılacak arsanın imarını artırıp 100 daire yapılacak hale getirebilirseniz vardır. O zaman daire başına arsa maliyeti üçte bir düşer ve bu sizin extra karınız olur.
    Diğer müteahhit daire başına 100 bin lira arsa maliyeti varken sizin ki 30 bin lira olur. Bilmem anlatabildim mi?

2. İnşaat işinde kâr marjı yaptığın şehre ve o şehrin ilçesine göre değişir. Senelerce İnşaat larda amelelik yaptım, az ,çok bilgi sahibiyim. Ama dediğinize katılıyorum, ver arsayı yüzde karşılığı İnşaat firmasına yada sat borcunu kapat,spk sana inansın. Elimde para eder malım var diyorsun ama ortaklardan para istiyorsun.yada deki arsayı satıyorum ayrıca bedelli yapıyorum firmayi mali yönden güçlendirmek için, hemen bedelli onaylanır. Bugün vakıf satıcı şuan eşleşme tabandan.

3.  Alıntı Originally Posted by Tuncay2534 Yazıyı Oku
    İnşaat işinde kâr marjı yaptığın şehre ve o şehrin ilçesine göre değişir. Senelerce İnşaat larda amelelik yaptım, az ,çok bilgi sahibiyim. Ama dediğinize katılıyorum, ver arsayı yüzde karşılığı İnşaat firmasına yada sat borcunu kapat,spk sana inansın. Elimde para eder malım var diyorsun ama ortaklardan para istiyorsun.yada deki arsayı satıyorum ayrıca bedelli yapıyorum firmayi mali yönden güçlendirmek için, hemen bedelli onaylanır. Bugün vakıf satıcı şuan eşleşme tabandan.
    merak etmeyin dostum spk onaylamayacak olsa redder geçer kimsenin gözünün yaşına bakmaz .....kim satarsa satsın göreceksiniz hisse toplamak için gecikme bunlar....spk onaylayacak malınıza sahip çıkın derim ben ...yatırım tavsiyesi değildir..

4. bugün şirketi aradım konuştum spk eksik evrak istemiş birkaç gün önce onu göndermişler ...teyit edebilirsiniz...hiçbir sıkıntı yok spk dada sorun yok lakin eksik evrak dediler...yatırım tavsiyesi değildir...

5.  Alıntı Originally Posted by egecballh1 Yazıyı Oku
    bugün şirketi aradım konuştum spk eksik evrak istemiş birkaç gün önce onu göndermişler ...teyit edebilirsiniz...hiçbir sıkıntı yok spk dada sorun yok lakin eksik evrak dediler...yatırım tavsiyesi değildir...
    Sagolasin, emeğine sağlık. İyide dostum kaç ay oldu ne evrak mış bitmedi.neyse bekleyip göreceğiz ALLAH nasip ederse.

Alıntı Originally Posted by egecballh1 Yazıyı Oku
    bugün şirketi aradım konuştum spk eksik evrak istemiş birkaç gün önce onu göndermişler ...teyit edebilirsiniz...hiçbir sıkıntı yok spk dada sorun yok lakin eksik evrak dediler...yatırım tavsiyesi değildir...
    Şu durumda böyle ise bundan sonraki ilk bültende durum netleşir.

Aklıma gelmişken 3 aydir istemişler de son hafta ne eksik evragi istemişler sorsaydin keşke. Gerçekten merak ettim.
    Şaka gibi.

Elinizde toplu mal olsa ve satmayı planliyor olsanız nasıl bir yol izlersiniz?
    Akşam 17.55 te işlem olacağını bile bile milletin gözüne sokarcasina tabana 395 bin satışı saatler öncesinden yazar mısınız?
    Bu bana çok tuhaf geldi..

Bu şekilde işlem gören tahtada mal toplamak istiyor olsam ve tahta kopmuş gidiyor olsa, küçük yatırımcılar tahtaya saldırıyor olsa ne yapmam gerekir.

Tahtaya tabana saatler öncesinden 250 bin adet satış yazarım. Bunu gören küçük yatırımcı da arkama satışlarını yazarlar.
    Ne oldu şimdi? Önde 250 bin spek satışı. arkasında da panik olan 150 bin küçük yatırımcınin mali var.
    Spek satışını ıptal etti sonra aynı saniye yeniden satış yazdı
    Böylece ne oldu.?
    Küçük yatirimci nin 150 bin satışı önde Spek satışları arkada kaldı. Sonra 150 bin tabandan alış yapti mi küçük yatırımcınin mali toplanmış olur mu?

Yanlış anlaşılmasın böyle oldu demiyorum. Bu yukarda anlattığım tamamen senaryodur arkadaşlar.
    Bu şekilde belli saatlerde işlem gören tahtalada bu hareketler çok oluyor.
    Sistem buna müsait, müsade ediyor.

Benim şahsi görüşüm bu şekilde işlem gören tahtalarda SPK 2 şeyi değiştirmeli.
    1- Bu tahtaya yazılan alım ve satım emirleri İPTAL edilememeli.
    2- TE fiyatı seansa kadar kapalı olmalı.

Sayfa 71/147 İlkİlk ... 2161697071727381121 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •