Sayfa 134/147 İlkİlk ... 3484124132133134135136144 ... SonSon
Arama sonucu : 1176 madde; 1,065 - 1,072 arası.

Konu: SELGD - Selçuk Gıda End.İhr.İth.A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by myy Yazıyı Oku
    Sayın EBCİM;
    Yazdıklarınıza aynen katılıyorum. bu nedenlerle ben 2020 ağustos ayından beri kağıdı topladım, Ortalama maliyetim 2.5 tl civarında.bu fiyatlarda bile dolar, altın ve faiz vs. göre karlıyım. Bu şirketin son 2 yıldır yeniden yapılandığını, semaye artırımları ile borçlarını kapattığını, artık kar edip kar payı dağıtma zamanının geldiğini, ortaklardan aldığı paraları temettü ile 3-5 yılda geri vereceğine inanıyorum. Ancak tek olumsuz tarafı imtiyazlı paylar nedeniyle patron %9 hisse ile şirketi yönetiyor olması. 8 mayısta genel kurul vardı, ben elektronik ortamda katıldım. Ancak ilk toplantıda en az %25 hissenin hazır bulunması gerektiği halde ancak %15 hisse sahibi olduğu için genel kurul 20 mayısa ertelendi. Genel kurulda patronun hisse oranını artırmasını önereceğim. Beni dikkate alacaklarını zannetmiyorum ama. İTİBARI OLAN BİR PATRONUN GENEL KURULU YAPAMAMAKTAN UTANMASI GEREKİR. Kendi hisse oranı %20 olsa idi diğer katılımcılar ile birlikte çoğunluk sağlanabiliyordu. Şirket kurutulmuş incir, kayısı dışında 2020 yılında dondurulmuş unlu gıdalar da ihraç etmeye başladı. Şimdiye kadar yeterli ciro ve kar yapamıyordu. İnşallah bundan sonra karı ve ciroyu artırırlar. Şirketi aradım yatırımcı ilişkileri ile görüştüm halan kapasitesinin %20 si ile çalışıyor. Kapasitesini niçin artırmıyor dediğimde sermaye yetersizliğini öne sürdüler. Herkese sağlık ve bol kazançlar diliyorum. YTD
    3-5 yıl temettü vereceği inancı nasıl oluştu. bunun için iyi bir kar açıklaması gerekir. Yaptığı ihraçat miktarı ve %20 kapasite ile çalışması sonucunda iyi bir kar getirebilir mi ?

2. Sayın Enverozkan;
    2020 de 23 milyon ciro ve 900 bin civarında kar açıkladı. Geçen yıl borçları vardı şirkete sermaye artırımı ile 15 milyon para girdi. Borç artık yok. Şirketin kasası dolu olduğu için cironun ve karın artacağını düşünüyorum. Kapasite kullanım oranını %30 a çıkarsalar bu sene 40 milyon ciro ve 7-8 milyon kar etmeleri gerekir. Dolar artışı devem ederse karı katlanarak artar diye düşünüyorum. YTD

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by myy Yazıyı Oku
    Sayın Enverozkan;
    2020 de 23 milyon ciro ve 900 bin civarında kar açıkladı. Geçen yıl borçları vardı şirkete sermaye artırımı ile 15 milyon para girdi. Borç artık yok. Şirketin kasası dolu olduğu için cironun ve karın artacağını düşünüyorum. Kapasite kullanım oranını %30 a çıkarsalar bu sene 40 milyon ciro ve 7-8 milyon kar etmeleri gerekir. Dolar artışı devem ederse karı katlanarak artar diye düşünüyorum. YTD

Evet çok doğru yazmışsınız.7-8 MİLYON kar gelebilir.Bu yıl 825 bin gelmişti.2021 de 8 milyon gelirse neredeyse 10 misli kar artışı olur.Ancak; bedelliden 15 milyon değil 11 milyon bedelliden kasaya girdi...

4. Sayın ebcim, haklısınız 2018 yılında sermaye azaltımı ile eş zamanlı 4 milyon bedelli sermaye artışı yapmıştı, ben onu da dahil etmiştim. Bununla beraber 15 milyon yapıyor

5. İtiraf edeyim ki beklentimin tam tersinde hareket etti. Özetle bu hisse de tam anlamıyla çuvalladım... Artık 1 senelik vade 3 sene oldu...

6. Sayın Myy ve Ebcim , bugünkü taban ile halen hissede beklentiniz aynı vade içinde devam ediyor mu.

7.  Alıntı Originally Posted by enverozkan Yazıyı Oku
    Sayın Myy ve Ebcim , bugünkü taban ile halen hissede beklentiniz aynı vade içinde devam ediyor mu.
    Sayın enverözkan, son zamanlarda bana göre ciddi derece de spek hareketi var.Yani, bezdirme,yıldırma yoluyla özellikle küçük yatırımcı kandırılıyor ve ellerinden hisse alınıyor.Bilanço üzerinden bakarsak sorun yok.Hisse gayet iyi görünüyor.Ben daima böyle bakıyorum olaya.Ancak; bazı bilmediğimiz bir şeyler var ise ,tabi ki iş değişir.Son söz olarak , ben yarın kağıdın artıya dönüp bunu da ilerleyen günlerde sürdüreceğine inanıyorum...

8.  Alıntı Originally Posted by ebcim Yazıyı Oku
    Sayın enverözkan, son zamanlarda bana göre ciddi derece de spek hareketi var.Yani, bezdirme,yıldırma yoluyla özellikle küçük yatırımcı kandırılıyor ve ellerinden hisse alınıyor.Bilanço üzerinden bakarsak sorun yok.Hisse gayet iyi görünüyor.Ben daima böyle bakıyorum olaya.Ancak; bazı bilmediğimiz bir şeyler var ise ,tabi ki iş değişir.Son söz olarak , ben yarın kağıdın artıya dönüp bunu da ilerleyen günlerde sürdüreceğine inanıyorum...
    Bugün, yüzde 8 çıktı bir ara.Tamam dedim.Ama,yine verdiler.Bana göre artık sonun sonu.Umarım yarından itibaren gideriz...ytd

Sayfa 134/147 İlkİlk ... 3484124132133134135136144 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •