Öncelikle bayramınız kutlu olsun.

Soruma geçeyim.

29 Ağustos'ta hesabımda kalan artı bakiyeyle birkaç hisse alıp satmıştım, işlemlerin çoğu 50-60 liralık, bazıları da "1 lot" idi. Seans kapanmadan önce bu hisselerin tamamını sattım, elimde sadece portföyümdeki ana hisse vardı. 31 Ağustos'ta hiç işlem yapmadım. 31 Ağustos'ta seans kapandıktan sonra (bildiğiniz gibi 12:30'da kapandı) hesabımda 29 Ağustos'ta işlem yaptığım hisselerden birinin 1 adet eksi olarak geldiğini gördüm. İdeal veri terminalinde kırmızı renkte ve -1 olarak gözüküyordu. A grubu bir hisse bu arada.

Aracı kurumdaki açığa satış limitim 0 gözüküyor, açığa satış yapmadığıma eminim (bunun için emri açığa satış olarak göndermek gerekiyor bildiğim kadarıyla, ben yalnızca aldıklarımı satmıştım) ancak dün seans kapandıktan sonra böyle bir olay yaşadım.

Kurban bayramı dolayısıyla aracı kuruma da ulaşamam, o yüzden burada belki bilgili arkadaşlar vardır diye sorayım dedim.

Bu sorunu nasıl çözeriz acaba? Salı sabahı ilk iş kurumu arayıp bilgi alacağım ama merak ettim gerçekten, çok ilginç bir durum. Aldıklarımdan bir tane hisse fazla satmış gözüküyorum resmen Hesabıma giriş yaptığımda o hisse için T bazında veriler şöyle:

T(05/09) 0
T1(06/09) -1
T2(07/09) -1

Şimdiden teşekkür ederim.