Arama sonucu : 6 madde; 1 - 6 arası.

Konu: Risksiz getiri sağlayan yatırım araçları..

1. Post Risksiz getiri sağlayan yatırım araçları..

(KONU YANLIŞ YERE AÇILDIYSA KUSURA BAKMAYIN.EN UYGUN YERİ BURASI OLARAK GÖRDÜM.EĞER KONU YANLIŞ YERDEYSE MODERATÖRLER TAŞIMA İŞLEMİ YAPABİLİR.)

Herkese İyi Bayramlar öncelikle.

Yaklaşık olarak 1.5 yıldır borsayla ilgili kendimi eğitiyorum.20 yaşındayım ve finans piyasasını öğrenmek için gerçekten çok çaba sarf ediyorum.Okuduğum bölümün (Elektronik Haberleşme Mühendisliği) finans piyasalarıyla bir alakası olmasada inanın okuyandan daha çok ilgi ve merakım var bu konuya.

Bugün size sormak istediğim soruyu lütfen 20 yaşında bir kardeşinizin amatörlüğüyle sorulmuş bir soru olarak görünüz.

Risksiz getiri sağlayan yatırım araçlarına yatırım yapmam için veyahut bu konularda bilgiye erişim sağlayabilmem için sizlerden yardım istiyorum.

Hazine Bonosu,Tahvil,Repo gibi vadeli ve faiz getirili yatırım araçlarını deneyimleyenleriniz varsa paylaşmanızı rica edeceğim.

Ayrıca bu işin gerek görünmeyen kısımlarını deneyimi olanlardan duymak isterim.

Konu hakkında yapıcı olduğunuz sürece her türlü bilgi ve kaynağa açığım.

2. Bono ve tahvil risksiz değil. Ayrıca faiz haramdır.

3.  Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    Bono ve tahvil risksiz değil. Ayrıca faiz haramdır.
    Haram konusunda sizinle ayni fikirde degilim.Cok fazla fikir ayriliklari ve kafa karisikliklari var bu konuda ama dusunceniz yanlis onu belirteyim.

Ayrica bono ve tahvil risksiz degil derken biraz daha acmanizi rica edecegim

SM-G928C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. icazetimi rallici başkandan aldım: haram.

5. tahvil ve bono da vade sonunu beklemezsen ikinci piyasada sermaye riski vardır.

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •