Sayfa 1/3 123 SonSon
Arama sonucu : 18 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Sorularınızı cevaplıyorum

Sorularınızı cevaplıyorum

Sağlık ile ilgili sorularınızı cevaplıyorum. Mesleğim doktor ama aktif olarak 7 Yıldır hekimlik mesleği ile uğraşmıyorum. Biraz da bu topiği bu sebeple açtım. Belki biraz bilgilerimi tazelerim biraz da Google da araştırma Yaparım. Belki bir iki insana faydam olur. Öncelikle tedavi anlamında kimseye yardımım dokunmayacağını belirtmek isterim. Tedavi için öneride bulunmak bir çok Süreci içinde barındırır. Ama doğru bir şekilde siZi yönlendirebilirim.

2. Doktor abi insandaki bu yaşama sevincini arttırcak bir ilacın var mı her şeyden bıkmış yaşamak icin sebeb bulamıyoruz

Sorularınızı cevaplıyorum

Majör depresyon ilk belirtisi yaptığı hiç bir işden zevk almamak. İlaç tabi ki var. En az 6 aylık kullanımda inanılmaz düzelmeler ve etkiler mevcut. Tabi sadece ilaç ile olmuyor insanın hayata bakış açısını da biraz değiştirmesi gerekiyor. Ilaç ile yüzde 80 oranında Iyileşme ORANI mevcut. Mutlaka bir psikiyatri doktoruna görünün. Tabi burda çok önemli bir durumdan bahsedeceğim. Bu Hastalığı'n tehlikeli 2 fazı vardır. Ilk fazı insan kendini öldürmeyi düşünür. 2. Fazı ise bunun planlamasını yapar. Bu durum tamamen beyinin bir ilizyonudur. Bu durumlarda acil olarak psikiyatri doktoruna gitmek gerekir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. İstanbul'da toplu taşıma neden ücretli bu bayramda? Sağlığımı bozdu.

Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    İstanbul'da toplu taşıma neden ücretli bu bayramda? Sağlığımı bozdu.
    Bunun da sebebi anksiyete bozukluğudur. Bir çok aşaması vardır. Genel olarak kendini takıntılar ile gösterir. En basit Örneği arabanızı veya evinizi kitlersiniz ama tekrar tekrar kontrol etme isteği oluşur. Bu en zararsız şeklidir. Biraz uç formlarında hayat çekilmez hale gelir. Tabi sizin geyik yaptığınızı farz ediyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by foxmulder Yazıyı Oku
    Bunun da sebebi anksiyete bozukluğudur.

Biraz uç formlarında hayat çekilmez hale gelir. Tabi sizin geyik yaptığınızı farz ediyorum.
    Yıllar önce bana konulan teşhis bu olmuştu ama bir daha da gitmedim ve yazılan ilaçları kullanmadım. Takıntılar, saplantılar (bana kalsa sadakat) aynen devam -sadece yakın çevreme açık açık yansıtmadan- güle oynaya hayata devam...

Uzman görüşü alabileceğimiz biri iyi oldu. Şöyle tepeden tırnağa bir check-up için önerileriniz nedir, ne de olsa yaş kemale erdi ve hısım akrabalar tek tek göçüyor bu yalan dünyadan!

"Sağlıklı" ölmek için ne yapmalı?
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Sağlıklı Ölmek değilde uzun yaşamanın Sırrı .. Bu soru sanırım en meşhuru Cengiz han Tarafından bir Türk atasaguna sormuş. Onun cevabı ise cinsel diyet olmuş. Gerçekten istisnasız her hekime göre bir uzun veya sağlık yaşam Sırrı vardır. Benim uyguladığım ise akşam 7 den sonra meyve dahil su dışında hiç bir gıda tüketmemektir. Check up olayına gelince hemen hemen hepsi para tuzağıdır. Sadece 55 Yaşından sonra Koroner anjiyografi yaptırabilirseniz ilerde kalp krizi geçirmekten kurtulabilirsiniz. Ama sadece büyük özel hastanelerde para Karşılığında Yapılıyor .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by i-ked Yazıyı Oku
    Yıllar önce bana konulan teşhis bu olmuştu ama bir daha da gitmedim ve yazılan ilaçları kullanmadım. Takıntılar, saplantılar (bana kalsa sadakat) aynen devam -sadece yakın çevreme açık açık yansıtmadan- güle oynaya hayata devam...

Uzman görüşü alabileceğimiz biri iyi oldu. Şöyle tepeden tırnağa bir check-up için önerileriniz nedir, ne de olsa yaş kemale erdi ve hısım akrabalar tek tek göçüyor bu yalan dünyadan!

"Sağlıklı" ölmek için ne yapmalı?
    Ölümü boş ver nasılsa öleceğiz.

Sayfa 1/3 123 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •