Sayfa 102/250 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon
Arama sonucu : 1998 madde; 809 - 816 arası.

Konu: Türkiye Ekonomisi, Faiz, USD,BIST, Büyüme ve Makro Ekonomik Değerlendirmeler

1.  Alıntı Originally Posted by ahmrt Yazıyı Oku
    https://www.gramaltin.com/index.php Bu siteyi İstanbul Altın Rafinerisi sitesinin üzerinden buldum. Acaba bu site hakkında bilginiz var mı? Hiç kullandınız mı? Komisyon ve güvenilirliği hakkında bilginiz var mıdır?
    İnternetten altin aliminda oldukca tecrubeliyimdir. Dediginiz sitede guven acisindan bir problem yok, cok guvenilirdir ama pahali bir sitedir. Havale eft/ kredi karti tek cekim/ kredi karti en cok 4 taksitli odeme turlerinden hangisi size uygunsa duruma gore degisen guvenilir siteler var.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,347
     Alıntı Originally Posted by ahmrt Yazıyı Oku
    Şahsen erken seçim benim için bir bulanıklık oldu, ne bir tahmin yapabiliyorum ne bir öngörü. Her tarafa çekilebilecek, belirsizlik abidesi bir seçimde piyasaların nasıl bu kadar sakin kaldığını da anlayamıyorum.

https://twitter.com/m_altun08/status/987790161269481472 Sanırım dillendirmek istemediğiniz şey mevduatlara çökülmesi. Her ne kadar Erol Mütercimler gibi kişileri komplo teorisyeni olarak görüp, tahminlerinin olmasının çok zor olduğunu bilsem bile insanın içini küçükte olsa bir endişe kaplıyor.
    bende aynı arayış iiçindeyiö..ama altın rafinerisi de bayağı pahalı geldi..ama ucuz diyede dolanldırılmayalım...valla usd alıp kasaya mı atsam acaba diye de düşünmüyor değilim.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Bir grup gönüllünün 22 ay önce başlattığı ‘Şehit Kütüphaneleri’ projesi şehitlerin isimlerini ölümsüzleştirdi. 114 şehidin adını alan kütüphaneler hizmete girdi. Eren Bülbül’ün adını da taşıyacak 13 kütüphane kurulacak

https://www.sabah.com.tr/gundem/2018...mleri-okunacak

4. Dünya üzerindeki 50 popüler şehir arasında yapılan araştırmaya göre, kişi başına 410.8 metrekare yeşil alan düşen İzlanda'nın başkenti Reykjavik birinci sıraya yerleşirken, İstanbul listenin 49. sırasında.

https://tr.sputniknews.com/cevre/201...ul-yesil-alan/

5. Cehaletle savaş için...

http://www.sehitkutuphaneleri.com

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Bir grup gönüllünün 22 ay önce başlattığı ‘Şehit Kütüphaneleri’ projesi şehitlerin isimlerini ölümsüzleştirdi. 114 şehidin adını alan kütüphaneler hizmete girdi. Eren Bülbül’ün adını da taşıyacak 13 kütüphane kurulacak

https://www.sabah.com.tr/gundem/2018...mleri-okunacak

6. Değerli arkadaşlar...
    Ne AKP düşmanıyım, ne CHP sempatizanı ya da tam tersi.. Amacım asla siyaset değildir... Başlık adından belli... Türkiye Ekonomisi..

HDP hariç her parti benim partimdir ve hepsine de duruma göre oy verebilirim...

Bunu belirttikten sonra...

Memlekette asla Ekonomi çökecek, şöyle bitecek böyle bitecek senaryoları HİKAYEDİR:..

Bu senaryolar öyle ki 3 senede bir her zaman senaryosunu bilmemize rağmen bizlere izlettirilir...

2008 Mortgage Krizinde ABD de 150 adet dev finans şirketi battı...

Batan battığı ile kaldı, kalan sağlar ile devam edildi...

Bi'şey olmadı.... Bilakis daha da iyi oldu ekonomiler...

Devamında;

Türkiyede 15 Temmuz oldu...

Ertesi gün piyasalar çoştu.. Bi'şey olmadı...

Şu an da da bi'şey olmaz..

Ne olur? Söyleyeyim...

Bir adama borcumuz var ve adam her yıl borcumuza %15 zam yapıyor, ve biz maaş zammı olarak %12 alıyoruz...
    Yani fakirleşiriz...

Ciddi anlamda bir kriz için Çiller Krizi, 2001 krizi gibi oluşumlar için daha çok mesafemizin olduğunu düşünüyorum...

2001 krizinde kişi başı gelir yıllık 2,000 USD idi... Borç 100 milyar USD idi... Gidecek yer kalmamıştı...

2018 de kişi başı gelir yıllık 12,000 USD.... Borç 400 milyar USD...Kriz kopacak bir durum var mı?

Bence yok.... Mesafe ve oynamak için alan hala geniş....

Ne olur? 12,000 USD binen vergiler, alınan ÖTV ler, artan KDV ler ile 10,000 e oradan 8,000 e oradan 5,000 oradan 3,000 USD a gelir....

Ne zaman ki fakirleşme boyutunda yer kalmaz, işte o an borcu ödeyemez ve dengemiz bozulur ve kriz çıkar...

Ama şimdilik CEPTEN yemeye devam...

Krizde olan HALK; otobüs ile gezer toplu ulaşım araçlarını kullanır...

Kullanan halkın%15'i...

Kalan hepsi HUSUSİ araçlarda hemde bir başına...

Demek ki hala yerimiz var...

Böyle ekonomilerde gelir dağılımı bozulur... AMa gelir dağılımı bozulması KRİZ çıkartmaz... Zengin ile fakirin arasını açar...

Kriz Zenginin de fakirinde fakirleşmesi ile olur...

Ama bizde sermaye sahibi hayatından memnun.. Borcunu rahatlıkla çevirir... Mesela Doğuş, mesela ACUN Medya mesela Ülker.. Hepsi borçlarını yapılandırır, 4 yıl sonra öder.. 4 yıl sonra mı Allah Kerimdir...

Sanayi de ki borcu olan KOBI mi? O yapılandıramaz... Ezilir.. Altta kalanın canı çıksın ekonomisidir bu... Batarsa o batsın...

Kriz mi? Dedim ya biri kazanıyor diğer kaybediyorsa KRİZ çıkmaz FAKİRLEŞME olur... Senin ise hangi tarafta kaldığın önemlidir...

Zenginleşme tarafında mısın? Fakirleşme tarafında mısın?

Mesela benim 1,000,000 TL var diyelim. %15 ile aylık faizde Aylık 12,500 TL net faiz geliri...

Diğeri Asgari ücretli işçi 1600 TL maaşlı.. Sabah 8 akşam 8.... Her ay fakirleşme tam gaz...

Böyle durumda kriz olmaz.. Dediğim gibi krizi her iki taraflı olur...

Türkiye Borcunu şimdilik çevirir... Altın alıp toprağa gömmenin bence anlamı yoktur...

BU yağma ekonomik sistemden YABANCI çıkmıyor sen sermaye sahibi niye çıkıyorsun?

Ha bu YAĞMA FAİZ EKONOMİSİ ni kim yarattı? Nasıl Bİter? bunlar ayrı konu...

İstenirse o da tartışılır...

Ama bence şu an kriz yok...

Borç yüksekse Mazot 9 TL çıkarılır, emlak vergisi %25 artırılır, araç ÖTV si KDV si %25 artar; olur biter...

Kim neye itiraz edecek?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,347
     Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Değerli arkadaşlar...
    Ne AKP düşmanıyım, ne CHP sempatizanı ya da tam tersi.. Amacım asla siyaset değildir... Başlık adından belli... Türkiye Ekonomisi..

HDP hariç her parti benim partimdir ve hepsine de duruma göre oy verebilirim...

Bunu belirttikten sonra...

Memlekette asla Ekonomi çökecek, şöyle bitecek böyle bitecek senaryoları HİKAYEDİR:..

Bu senaryolar öyle ki 3 senede bir her zaman senaryosunu bilmemize rağmen bizlere izlettirilir...

2008 Mortgage Krizinde ABD de 150 adet dev finans şirketi battı...

Batan battığı ile kaldı, kalan sağlar ile devam edildi...

Bi'şey olmadı.... Bilakis daha da iyi oldu ekonomiler...

Devamında;

Türkiyede 15 Temmuz oldu...

Ertesi gün piyasalar çoştu.. Bi'şey olmadı...

Şu an da da bi'şey olmaz..

Ne olur? Söyleyeyim...

Bir adama borcumuz var ve adam her yıl borcumuza %15 zam yapıyor, ve biz maaş zammı olarak %12 alıyoruz...
    Yani fakirleşiriz...

Ciddi anlamda bir kriz için Çiller Krizi, 2001 krizi gibi oluşumlar için daha çok mesafemizin olduğunu düşünüyorum...

2001 krizinde kişi başı gelir yıllık 2,000 USD idi... Borç 100 milyar USD idi... Gidecek yer kalmamıştı...

2018 de kişi başı gelir yıllık 12,000 USD.... Borç 400 milyar USD...Kriz kopacak bir durum var mı?

Bence yok.... Mesafe ve oynamak için alan hala geniş....

Ne olur? 12,000 USD binen vergiler, alınan ÖTV ler, artan KDV ler ile 10,000 e oradan 8,000 e oradan 5,000 oradan 3,000 USD a gelir....

Ne zaman ki fakirleşme boyutunda yer kalmaz, işte o an borcu ödeyemez ve dengemiz bozulur ve kriz çıkar...

Ama şimdilik CEPTEN yemeye devam...

Krizde olan HALK; otobüs ile gezer toplu ulaşım araçlarını kullanır...

Kullanan halkın%15'i...

Kalan hepsi HUSUSİ araçlarda hemde bir başına...

Demek ki hala yerimiz var...

Böyle ekonomilerde gelir dağılımı bozulur... AMa gelir dağılımı bozulması KRİZ çıkartmaz... Zengin ile fakirin arasını açar...

Kriz Zenginin de fakirinde fakirleşmesi ile olur...

Ama bizde sermaye sahibi hayatından memnun.. Borcunu rahatlıkla çevirir... Mesela Doğuş, mesela ACUN Medya mesela Ülker.. Hepsi borçlarını yapılandırır, 4 yıl sonra öder.. 4 yıl sonra mı Allah Kerimdir...

Sanayi de ki borcu olan KOBI mi? O yapılandıramaz... Ezilir.. Altta kalanın canı çıksın ekonomisidir bu... Batarsa o batsın...

Kriz mi? Dedim ya biri kazanıyor diğer kaybediyorsa KRİZ çıkmaz FAKİRLEŞME olur... Senin ise hangi tarafta kaldığın önemlidir...

Zenginleşme tarafında mısın? Fakirleşme tarafında mısın?

Mesela benim 1,000,000 TL var diyelim. %15 ile aylık faizde Aylık 12,500 TL net faiz geliri...

Diğeri Asgari ücretli işçi 1600 TL maaşlı.. Sabah 8 akşam 8.... Her ay fakirleşme tam gaz...

Böyle durumda kriz olmaz.. Dediğim gibi krizi her iki taraflı olur...

Türkiye Borcunu şimdilik çevirir... Altın alıp toprağa gömmenin bence anlamı yoktur...

BU yağma ekonomik sistemden YABANCI çıkmıyor sen sermaye sahibi niye çıkıyorsun?

Ha bu YAĞMA FAİZ EKONOMİSİ ni kim yarattı? Nasıl Bİter? bunlar ayrı konu...

İstenirse o da tartışılır...

Ama bence şu an kriz yok...

Borç yüksekse Mazot 9 TL çıkarılır, emlak vergisi %25 artırılır, araç ÖTV si KDV si %25 artar; olur biter...

Kim neye itiraz edecek?
    valla sayın selka bu başlıktaki en büyük sorunumuz ekonomi değil...senin ayda bir yazman koç holdingde yaz, saholde yaz..gel burayı ihmal et
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    valla sayın selka bu başlıktaki en büyük sorunumuz ekonomi değil...senin ayda bir yazman koç holdingde yaz, saholde yaz..gel burayı ihmal et
    Sn. Human inan hiç güleceğim yoktu... Allah da seni güldürsün ne diyeyim...

Kademeli olarak Akbank, Sahol, KocHol e giriyorum... Burayı ihmal ettiğim doğru, inan biraz daha sık yazmaya gayret edeceğim...

Sayfa 102/250 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •