Sayfa 118/250 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168218 ... SonSon
Arama sonucu : 1998 madde; 937 - 944 arası.

Konu: Türkiye Ekonomisi, Faiz, USD,BIST, Büyüme ve Makro Ekonomik Değerlendirmeler

1. Üniversitelerde FETÖ ile mücadele ne durumda?

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/ya...uk/601582.aspx

2. bütün devlet ve özel üniversitelerin tek tek elden geçmesi ve temizlenmesi lazım. üniversitelerimiz maalesef yeterince patent üretemiyorlar! kilit noktalarda fetöcü adnancı pkklı bilmemneci terör örgütleri konuşlanmış olabilir.

Koç Üniversitesi'nde Adnan Oktar yapılanması: Kilit noktalardaki üç kişi tutuklandı

http://haber.sol.org.tr/turkiye/koc-...uklandi-242880

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Üniversitelerde FETÖ ile mücadele ne durumda?

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/ya...uk/601582.aspx

3. Haziran 2018 bütçe açığı : 25.6 milyar TL
    Haziran 2017 bütçe açığı : 13.7 milyar TL

Bütçe Açığı Artışı %87

Ocak-Haziran 2018 Bütçe Açığı : 46,1 milyar TL
    Ocak-Haziran 2017 Bütçe Açığı : 25,2 milyar TL

Bütçe Açığı Artışı %83

Saç seçim öncesi paraları sonra düşünürüz dediydin. İşte oldu sonra

4. 466 milyar dolarlık toplam dış borcun 183 milyar doları bu yıl ödenecek. Üstüne 57 milyar dolar cari açığı da ekleyince 240 milyar dolar dış finansman açığı bulunmak zorunda.

Merkezin net döviz rezervleri 31 milyar dolar olduğuna göre ya faizler yükselecek ya IMF ye gidilecek ya da faizleri yükseltip IMF ye gidilecek. Olmadı sermaye hareketlerine sınırlama getirilecek vs vs

5. Türkiye CDS leri 329 puana yükselerek zirve yaptı.

6. Sn.BALDER ben IMF ye gidilecek kadar kötümser bir tablo görmüyorum... %11 ler gibi saçma sapan büyütmeye kalkarsan bu 80 milyonluk ülkeyi USD da TSUNAMİ gibi vurur...

80 milyonluk ülke kabul İNOVASYON ağırlıklı bir üretim ihracaat ve gelişim programımız yok, lakin BORSA da Yabancının ifade ettiği gibi bu 80 milyonda "Oklar yaylar ve Mızraklar ile Anadolu Bozkırında avlanıp, SATANİST ilkel inançlar ile Kedi Kesip, İneğe tapan bir kabile devletide" değildir...

Yukarıdaki durum; Borsanın geldiği değer ile, yabancının demek istediğidir...

Kısaca ben kabul etmiyorum...

Antalya havalimanında 20 yıldır mühendis olarak çalışıyorum. İlk defa be denli yoğun Avrupalı, Rus, Ortadoğulu ve İranlı turistleri gördüm..

2015 yılı Antalya Havalimanı günlük uçak sayısı 1050 iken dün 1100 uçakla bu rekor kırıldı.. Dünya kupası henüz bitti; bu rekor bu sene çok tazelenir...

Kaldı ki; İstnabul 3.cü havalimanı dünyanın en büyük havalimanı olucak... DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ...

Akdeniz sahilinde yabancı para basan en az 1000 adet 5 yıldızlı otel var...

Hizmet sektörü inanılmaz ucuz ve kaliteli.. Vazgeçilemez...

Kaldı ki sanayimizde.. Kabul orta teknolojili ama Cam, İplik, Yün, Çimento, Lastik, Demir Çelik ve tekstil üretiminde dünyada en kaliteliyiz...

Elde olan inanılmaz ucuz ve kaliteli bir HİZMET sektörü ki Avrupalı ve zengin ortadoğuluların arayıpta bulamadığı bir ihtiyaç ve yanında orta teknolojili bir üretim ağı ile beraber inanılmaz sağlam bir FİNANS ağımız var...

Sıkıntılarımız var; lakin İMF ile anlaşma yapacak şekilde değil...

Dış borcu şöyle düşünün... Rakam olarak değil...

200 milyar usd 400 milyar usd derseniz FACİA gibi durur... Oysa durum o değildir...

Mesela ben üniversitede sıfır borcum vardı... Sıfırda gelirim...

Sıfıra sıfır elde var kocaman SIFIR... Borcum yoktu ama SIFIR dım..

Şimdi tahminim 100,000 TL kısa vade borcum var. Ama, Aylık 8,000 TL bu borcu ödeyebilecek gelirim de var...

Şu an TR de BORÇ GERİ ÖDEME DENGESİNDE bir sorun yoktur... Cari açığımızı finanse edebiliyor ve borcumuzu ödüyoruz...

Kanımca şu an TR den daha iyi hizmet ve gelir alınabilecek 2.ci bir ülke yok...

Hep derim ben...

Pasifler Pasifler Pasifler....

TR de bulunan pasif kalemler DÜNYA da yoktur...

Taşı sıksan PARA, toprağı havaya atsan PARA çıkarır bu TOPRAKLAR....

İmar Barışından ve de BEDELLİ den gelicek para azımsanmamalıdır...

25 yaş ve üzeri askerlik sorunu olan 3,000,000 genç var deniyor.. 15,000 TL gibi düşük bir rakam belirlenme sebebi katılımın artması... Kanımca 2,500,000 kişi başvurur, belki daha fazla...

2,500,000*15,000=37,500,000,000 TL eder.. Bu da kabaca 8 milyar USD eder... Artı; ülkenin diğer gelirleri... Tahminim bu sene sadece turizmden +34 milyar USD yazacağız...

Şu ana kadar 2018 Temmuz ayında sanırım 20 milyar USD a ulaşıldı..

Ref;https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/kul...-gelir/1030418

Evet ABD de faizler artıyor ama inanın bana buranın tadını alan Yabancı parasını alıpta %2 USD faizi için ABD ye 1 yıllığına bağlamaz.. Dayanamaz 1 yıl...

Döner dolaşır; gene Türkiye'ye gelir...

Kalın sağlıcakla...

Çok iyimsersiniz tabi inşallah dediğiniz tarz olur olaylar gelisir
    İnsanlar genelde kendi nakit akışları gibi düşünmese daha sağlıklı olur diğer yandan. Market işletmek bakkal işletmek gibi.
    O ürünler, o tatil beldeleri hepsinin bi yerlerde dunyada benzer alternatifleri var ve daha uygun bedelli
    Adamların bu durumda bizden alıcı olmasi için, tavizler vercez
    Tabi taviz bitince, ne vercez Allah bilir . Hayirlisi tabi
    Biraz fazla açılmisiz sadece finans denizinde
    Bu mesafeden karaya kas gücüyle yüzerek anca Arnold donebilir

8. Sn.Moruk ben olayın EKONOMİK olmasından ziyade daha çok SİYASİ ve HUKUKİ olduğunu düşünüyorum. Yabancı yeni hükümete ve kabineye güvenmedi.. Bu kadar NET. 6 ay önce bugün BORSA da en ciddi şirketin 500,000 USD eden hissenin ederi şu an 150,000 USD etmiyor ..

Bu ülkenin dış borcuda, enflasyonu da, iç borcuda, cari açığı da o zamanda da belliydi.. Bunlar Yeni şeyler değil, şu an.. Yada geçen hafta belli olan şeyler değil bunlar.

Beklenmeyen şey; bence KABİNE..

Kabine ye yabancı ve derecelendirme kuruluşları hiç kredi açmadılar, hatta acımasız davrandılar...

Eğer bu hükümet ve kabine kendini iyi anlatır, yabancıyı ikna ederse, bu ülke kaldığı yerden devam edebilecek insan kaynağına sahiptir...

Kısaca demek istediğim bu idi... Yoksa IMF ye gidecek kadar BATIK durumda olduğumuza ben inanmıyorum.

Sayfa 118/250 İlkİlk ... 1868108116117118119120128168218 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •