Sayfa 129/250 İlkİlk ... 2979119127128129130131139179229 ... SonSon
Arama sonucu : 1998 madde; 1,025 - 1,032 arası.

Konu: Türkiye Ekonomisi, Faiz, USD,BIST, Büyüme ve Makro Ekonomik Değerlendirmeler

1.  Alıntı Originally Posted by mebes Yazıyı Oku
    Sn. Selka dolarda düşüncelerinize tamamen katılıyorum. Hatta öngörüleriniz olduğu içinde tebrik ederim. Yalnız borsa olayında trade edemeyenler ve uzun vade taşıyanlar büyük zararda . Özellikle devlet bankası ve çoğu hissede geçerli olan burası dip denilen noktalar insanları zarar ettirdi ve taşıma zararı yükledi. Borsa hakkında ne düşünüyorsunuz ?

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Sn.Mebes herşeyden parada kazanılır, zararda edilir.. Buna BORSA da dahildir.. Ben asla şuncu yada buncu değilim.. Borsada zarar olağandır... Ve şu an uzun vadeli BORSA ya yatırım yapan zararda hemde çok...

Lakin; ben şu an 3,60 lardan VAKBN topluyorum.. Diyelim ki sene sonunda doğru VAKBN 7 TL oldu USD 5,12 TL ye geldi..

O an piyasada her hisse alan kazanıyor her USD alan zarar ediyordur, işte o an siz diğerlerinin bakmadığı yöne bakabilirseniz para kazanabilirsiniz...

İnanın bana 6 TL den 100,000 USD almak o kadar kolay iken; sene sonuna doğru 5,12 TL ye kadar düşmüş USD dan 10,000 USD almak çok zordur.

Yatırımcı psikolojisidir bu... 6,15 TL den USD değil hisse akın demek bu psikolojiyi yenebilmektir. İnanın bana kesinlikle zor bir tecrübedir... Pahası ölçülemez..

BİST te gelince....

Borsa risktir.. 84,000 altı eğer 2 kapanış yapsa idik, 74,000 lere doğru süzülürdük.. O sebeple ben %25 BORSA da pozisyonlanmış %75 nakit günlük %24 faiz alıyorum..

1 USD ım dahi şu an yok...

Ama tepki geldi.. Bekliyordum.. 90,500 e kadar yolu var. 90,500 direnç geçerse yolu açık sene sonu 130,000 ini görür.. Geçemez ise yeniden 84,000 destek olur...

S400 ile yeni bir kriz 84,000 ünü kırar ve 74,000 lere getirir... 71,000 diptir.... Olasılık olarak %10 tanıyorum... Bu ihtimal gerçekleşir ve nakitte isen hayatının yatırımını yaparsın...

Bu durumlar tamamen ekonomiden ziyade SİYASİ günlük haberlere dayanır. Çünkü TR de üretim %85 USD bazlı ithalata dayanır...

Uluslararası ilişkilerimiz iyi ise ÜRETİM gücümüz Almanya ile yarışır, iyi değilse üretim gücümüz nerdeyse SIFIR olur. Onun için bizim piyasalarda yatay durum yoktur. V şeklinde finansal dünyamız vardır...

Borsa da da zamanı gelince satmak lazımdır. Portföyüne aşık olmak celladına aşık olmaktır. Bugün ben 3,90-3,80-3,70 lerden VAKBN topluyorum. Sene sonunda bu banka 8 TL ye gelirde ben satmaz izlersem;

O vakit suç BORSA DA değil bende olur...

Kıssadan hisse...

KY asla trade edemez. Ne ucuz ise onu alır ve beklersin..

Borsa asla UZUN VADELİ bir yatırım aracı değildir. DÜnyadaki hiçbir finansal sistem uzun vadeli değildir. DOW gelir 6 ay hergün %5 düşer... 2008 Global Kriz...

Zamanı gelince satarsın.... Bence BIST en uzun 3 yıllık yatırım aracıdır.. Şimdi al 3 yıl sonra devasa karla sat. AMa kar edince aşık olma... Satmasını yeri gelince bil....

Para kazanmak için değerli dostum...

"Endişeyi ucuza alıp, çoşkuyu pahalıya satacaksın..."

NOKTA.

2. Birde SN. mebes.. USD da sene sonuna doğru 5,25 TL ler görülür ise yükselmesi zordur...

Unutmayınız... İşler düzelir gibi olur olmaz; Vakbn 3,51 TL den sadece 1 ayda 5,69 TL ye gelmişti... Yani Borsa sürekli zarar ettirebilir ama 1 haftda size fazlasını sunabilir..

Bunu USD asla yapamaz... Belki 15 yılda bir.. Onuda gece piyasalarında uyumaz, yakalayabilirseniz.. Yoksa size USD ın hamallığını yaptırırlar...

3.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Birde SN. mebes.. USD da sene sonuna doğru 5,25 TL ler görülür ise yükselmesi zordur...

Unutmayınız... İşler düzelir gibi olur olmaz; Vakbn 3,51 TL den sadece 1 ayda 5,69 TL ye gelmişti... Yani Borsa sürekli zarar ettirebilir ama 1 haftda size fazlasını sunabilir..

Bunu USD asla yapamaz... Belki 15 yılda bir.. Onuda gece piyasalarında uyumaz, yakalayabilirseniz.. Yoksa size USD ın hamallığını yaptırırlar...
    Sn. Selka ayrıntılı bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim. Gerçekten dolar alıp satım nadiren yaptım. Fakat genelde gram altın daha çok yaptım. Bunda biraz kazandım. Bunuda bankada dolar makasından( alım ile satım farki) daha düşük olduğu için tercih ettim. Hemde sonuçta bir ticaret . Birazda vadeli bekledim . Yalnız borsada fazla başarılı olamadım. Algı oyununu beceremedik. O da banka yatırımcı desteğinin ya yetersizliği yada bilinçli bir şekilde önerilen kağıtların hepsinin iyi pazarlama teknikleri içerdiğini göremedik. Sonuçta hata ve zararlar kişisel. Fakat eğrisi ve finansı iyi olan kağıtlarda biraz kar ettik . Fakat zarar daha yuksek . Özellikle halkbank ta iyi zarar yazdık. Finansı iyi olan GSDHO. gibi döviz bolluğu yaşayan bir kâğıtta bile zararda oturuyoruz . Finans piyasaları daha da derinlemesine bozulmazsa bu kağıtları biraz daha taşıyabilirim. Yoksa kol kes yapacağım. Tekrar teşekkür ederim. Bu arada videolarınızı takip ediyorum ...

4.  Alıntı Originally Posted by mebes Yazıyı Oku
    Sn. Selka ayrıntılı bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim. Gerçekten dolar alıp satım nadiren yaptım. Fakat genelde gram altın daha çok yaptım. Bunda biraz kazandım. Bunuda bankada dolar makasından( alım ile satım farki) daha düşük olduğu için tercih ettim. Hemde sonuçta bir ticaret . Birazda vadeli bekledim . Yalnız borsada fazla başarılı olamadım. Algı oyununu beceremedik. O da banka yatırımcı desteğinin ya yetersizliği yada bilinçli bir şekilde önerilen kağıtların hepsinin iyi pazarlama teknikleri içerdiğini göremedik. Sonuçta hata ve zararlar kişisel. Fakat eğrisi ve finansı iyi olan kağıtlarda biraz kar ettik . Fakat zarar daha yuksek . Özellikle halkbank ta iyi zarar yazdık. Finansı iyi olan GSDHO. gibi döviz bolluğu yaşayan bir kâğıtta bile zararda oturuyoruz . Finans piyasaları daha da derinlemesine bozulmazsa bu kağıtları biraz daha taşıyabilirim. Yoksa kol kes yapacağım. Tekrar teşekkür ederim. Bu arada videolarınızı takip ediyorum ...

Teşekkürler.. Kısacık not.. Eğer acemi olduğunuzu ve risk almadan al sat yapmak isterseniz kendiniz Hedhe ediniz.. Yani garantiye alınız. Böylece işi zarar etmeden öğrenmiş olursunuz. Dışarıdan izlemek ile olmuyor, ufakta olsa para koyduğunuz bir emitada zararda karda resmen adamın ruhuna kazınıyor.

O sebeble, mesela USD-Hisse-Altın- Vadeli olarak %25 paranızı bölünüz.. Para da kazanamazsınız ama kaybetmezsinizde... Bu arada al sat yaparak zararda etmezsiniz...

Sonuçta bu dengede biri yükselirken diğeri düşer.. Diğeri düşerken öbürü artar...

Videolarımı izlediğiniz için de ayrıca teşekkürler...

5. Bu gelir vergisi modeli ile TL tutan zarar eder. Çünkü ekonomi kilitlendi. Zenginler gelir vergisi vermiyorlar. Devlet Mazot ve Benzine yükleniyor. Ekonomi mümkün değil toparlayamaz.

Ben TL yi kısıtlı miktar PPF de tutuyorum günlük harcamalar için.

Gelir vergisi reformu olana kadar TL ile Borsa ile işim olmaz!

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Teşekkürler.. Kısacık not.. Eğer acemi olduğunuzu ve risk almadan al sat yapmak isterseniz kendiniz Hedhe ediniz.. Yani garantiye alınız. Böylece işi zarar etmeden öğrenmiş olursunuz. Dışarıdan izlemek ile olmuyor, ufakta olsa para koyduğunuz bir emitada zararda karda resmen adamın ruhuna kazınıyor.

O sebeble, mesela USD-Hisse-Altın- Vadeli olarak %25 paranızı bölünüz.. Para da kazanamazsınız ama kaybetmezsinizde... Bu arada al sat yaparak zararda etmezsiniz...

Sonuçta bu dengede biri yükselirken diğeri düşer.. Diğeri düşerken öbürü artar...

Videolarımı izlediğiniz için de ayrıca teşekkürler...

6.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Bu gelir vergisi modeli ile TL tutan zarar eder. Çünkü ekonomi kilitlendi. Zenginler gelir vergisi vermiyorlar. Devlet Mazot ve Benzine yükleniyor. Ekonomi mümkün değil toparlayamaz.

Ben TL yi kısıtlı miktar PPF de tutuyorum günlük harcamalar için.

Gelir vergisi reformu olana kadar TL ile Borsa ile işim olmaz!
    Sn.Grafik aslında parada tam bu zamanlarda kazanılır. Şu an bence BORSA çok büyük fırsatlar veriyor. İşler elbette bir gün düzelecektir. Düzelir düzelmez bu zararlar BORSA da sadece 1 haftalık işlem seansı kadardır...

Şu an işler düzelse VAKBN 3,60 TL iken 12 TL olması içten bile değildir. Bu parayı nerede kazanabilirsiniz...

USD almak kadar saçma birşey olmaz. Çünkü USD fiyatında herşey fiyatların içinde.. Ucuz ne ise onu al ve bekle derim, her zaman...

Vakbn da %25 Hisse %75 TL günlük faizdeyim. Ne altın ne USD... Borsa da hala fırsat kolluyorum.. VAKBN yeniden 2,98 TL de dip olursa FULL gireceğim ve en az 6 ay konuyu kapatacağım...

Eninde sonunda bu iş bankaların yükselmesi ile olur.. Ama İMF li ama İMF siz... Bir şekilde bu işten çıkılması gerek...

IMF li çıkılsada bankalar uçar, IMF olmadan başka bir yerden para bulunursa da bankalar uçar...

Sonuçta bankaların uçması gerek... Tek sıkıntı bunun ne zaman başlayacağıdır...

Sn.Grafik aslında parada tam bu zamanlarda kazanılır. Şu an bence BORSA çok büyük fırsatlar veriyor. İşler elbette bir gün düzelecektir. Düzelir düzelmez bu zararlar BORSA da sadece 1 haftalık işlem seansı kadardır...

Şu an işler düzelse VAKBN 3,60 TL iken 12 TL olması içten bile değildir. Bu parayı nerede kazanabilirsiniz...

USD almak kadar saçma birşey olmaz. Çünkü USD fiyatında herşey fiyatların içinde.. Ucuz ne ise onu al ve bekle derim, her zaman...

Vakbn da %25 Hisse %75 TL günlük faizdeyim. Ne altın ne USD... Borsa da hala fırsat kolluyorum.. VAKBN yeniden 2,98 TL de dip olursa FULL gireceğim ve en az 6 ay konuyu kapatacağım...

Eninde sonunda bu iş bankaların yükselmesi ile olur.. Ama İMF li ama İMF siz... Bir şekilde bu işten çıkılması gerek...

IMF li çıkılsada bankalar uçar, IMF olmadan başka bir yerden para bulunursa da bankalar uçar...

Siz uçmayın da, yoksa konacağınız yeri bulamayacaksınız gibi!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

8. IBN HALDUN un Mukaddime eserini okursan bizim ekonominin bu vergi modeli ile çökeceğini hemen anlarsın.

Vergi modeli değişsin bütün paramı borsaya yatırırım.

Ne zamanki mazottan alınan ÖTV %0 olur, o zaman konuşalım. Yoksa siz haksız çıkarsınız. Ben kazanırım getiride.

Sayfa 129/250 İlkİlk ... 2979119127128129130131139179229 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •