Sayfa 14/250 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon
Arama sonucu : 1998 madde; 105 - 112 arası.

Konu: Türkiye Ekonomisi, Faiz, USD,BIST, Büyüme ve Makro Ekonomik Değerlendirmeler

1. Uğrak noktamız hayırlı olsun. Ancak burada çaylar Sn.selka'dandır sanıyorum ..
    Yazılarınızı ve değerlendirmelerinizi bekliyoruz Sn.Selka

2. Sn. Selka hocam. Dolar buralardan pek alınmaz. Fakat borsa da riskli buradan bu nu anlıyorum nakit TL elinde olan için ne yapabilir?...

SM-A720F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Selka sizin emtia hakkinda ozellikle altin pek olumlubakmadiginizi dusunuyorum ama yinede fikrinizi almak isterim. Zira altin neredeyse surekli tlye karsi rekor kirar. Bugun itibariyle referandum onceki seviyesini tarihe fomdu. Bu nedenle ons hakkinda konusmak daha dogru
    Sn İbarhim altını takip etmiyorum.. Ama edeceğim ve size en kısa zamanda yazacağım.... Söz...

Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    Uğrak noktamız hayırlı olsun. Ancak burada çaylar Sn.selka'dandır sanıyorum ..
    Yazılarınızı ve değerlendirmelerinizi bekliyoruz Sn.Selka
    Sn Esnaf her zaman.. Sn.Samadhi de beklerdim ama uğramadı.. Onunlada özelden çok yazıştık. O isterse paylaşmak isterim paylaştıklarımızız.. Az kaldı zararı inanılmaz olucaktı. Ama şimdi durumu iyi..

Alıntı Originally Posted by mebes Yazıyı Oku
    Sn. Selka hocam. Dolar buralardan pek alınmaz. Fakat borsa da riskli buradan bu nu anlıyorum nakit TL elinde olan için ne yapabilir?...

Sn.Mebes maalesef her şey fiyatlandı. Bu piyasalarda para kazanabilmek için ucuz ne ise onu almalısın...

Emtialar pahalı, alma.. Bıstte pahalı.. TL ucuz... Ama bende TL yok USD var.. USD 3,40 TL lerde ucuz idi TL pahalı idi...

Bende USD pahalandıkça; ucuz kalan TL yi alıyorum..

Yani bu piyasalarda ucuzu alıp pahalıya satacaksın..

O sebeple naçizane elinde TL var ve şu an en ucuz şey TL...

Günlük yada aylık mevduat faizi park edip beklemek en iyisi... Gerisi çok riskli..

Yatırım Tavsiyesi olarak algılamayın... Sadece okuyunuz.. Beyin fırtınası yapıp, geçiniz...

4. Arkadaşlar bu gecelik bu kadar herkes iyi geceler....

5. Evet sn. Selka hocam dolarları 3.70 den erken sattık geri 3.63 civarında almadık biraz daha düşer diye 😏 haklısınız herşey tl ye göre pahalı maalesef teşekkürler..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,347
     Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Sn Human statejim şudur..

Unutmayın portföyüm %85 USD %15 TL dir...

Bıst yükselecek ise; bu sefer USD 3,73 TL den bana alım fırsatı verir...

Yada

Bıst düşecek ise; bu sefer USD 3,94 TL ye gidecektir.. Bu sefer bana USD satış fırsatı verecektir...

Yani kendimi hedge ederim... Ama ağırlık pozisyonum TL den ziyade USD da olduğu için daha çok BIST in 95000 lere oradan 85000 lere ineceği yönündedir...

Yani her durumda ya USD da.... Ya da TL de kazanırım... Ölümüne USD demem...

Trollük yok... Çünkü saçmalık... Buradan USD girmeyi de önermem... Aşırı riskli yerler...

YTD...
    elinize,yüreğinize sağlık..
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by mebes Yazıyı Oku
    Sn. Selka hocam. Dolar buralardan pek alınmaz. Fakat borsa da riskli buradan bu nu anlıyorum nakit TL elinde olan için ne yapabilir?...

Sn.mebes'de benim gibi elinde TL ile ortada kalanlardan sanıyorum
    Sn.Selka öğrencileriniz çoğalıyor

8.  Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    Sn.mebes'de benim gibi elinde TL ile ortada kalanlardan sanıyorum
    Sn.Selka öğrencileriniz çoğalıyor
    Estağfurullah... Ne hocası.. Sadece yorumcuyum... Ben kendime hoca dediğim an, bittiğim andır. Ben de her zaman öğrenci kalacağım.....

Sayfa 14/250 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •