Sayfa 140/250 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240 ... SonSon
Arama sonucu : 1998 madde; 1,113 - 1,120 arası.

Konu: Türkiye Ekonomisi, Faiz, USD,BIST, Büyüme ve Makro Ekonomik Değerlendirmeler

1. Fatih'in İstanbul'u fethettiğine dair belge foto var mı ?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2. Bence , Yunanlılar ; o zamanki adı Olimpic Airways, şimdiki adı Aegean Airlines'ın tarifeli seferi ile gitmişlerdir !
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3. Birader denize döktük derken Anadolu ya işgale gelen Yunan ordusunu bozguna uğratip gerisin geri ülkelerine ****** ettik manasında.
    Sembolik bir anlatım sadece.

Senin kendine kaynak kabul ettiğin sahislarin amacı da istiklal harbinin sembollerini manasizlastirmak.

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Fatih'in İstanbul'u fethettiğine dair belge foto var mı ?
    Var..Bizanslı tarihçilerin metinlerinde.....Ama işin ilginç yanı büyük taaruzda esir alınan binlerce yunan askerin, fotoğraflarını eski yunan gazetelerinde görmüştüm. Twiterda...Ama arayıp tekrar bulmak lazım.Dahası bu bzogundan sonra yunanlı generaller Yunanistan'da idam edildi.Bu bozgunun sorunlusu olarak.Eski belgesellerde de yuna ordununun arkasına bakmadan kaçışı da var.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Gönderdiğin sayfa tutarsız bilgiler içeriyor. Alıntıladım... İzmir yangınında Türk ordusuna ve askerlerine hakaret ediliyor. Bu siteyi mi muteber kabul ediyorsunuz?

1 tane Yunanı İzmir’de denize döktüğümüzü ispat eden Yunan leşlerini gösteren fotoğraf yok. Boş konuşma ve Bol slogan... bol lakırdı....

http://www.wikizero.biz/index.php?q=...X29mX1NteXJuYQ

Great fire of Smyrna
    Approximately 50,000[8] to 400,000[9] Greek and Armenian refugees crammed the waterfront to escape from the fire. They were forced to remain there under harsh conditions for nearly two weeks. Turkish troops and irregulars had started committing massacres and atrocities against the Greek and Armenian population in the city before the outbreak of the fire. Many women were raped.[10][11] Tens of thousands of Greek and Armenian men (estimates vary between 25,000 and at least 100,000) were subsequently deported into the interior of Anatolia, where many of them died in harsh conditions.[12][13][14]

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Buyur oku kardeş artık ne anlarsan Allah selamet versin.

http://www.wikizero.biz/index.php?q=...U4MCU5MzE5MjIp

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
    Ha birde yunanistana giderken izmiri yakmaya başlıyan yunan ordusunun görüntüleri de BBC de yer almıştı.Bizzat seyrettim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
    Sn.selka vakıfbank taki yazınıza istinaden yazdığı yazıyı buraya kopyaladım.Asıl yazılması gereken yer burasıydı galiba.saygıalr

Sn.selka hayırlı bayramlar, Son 6 ay içinde dünya borsalarında demir çelik piyasasında %50 lere varan bir düşüş söz konusu.hemde dünyada ki borsalarda ralliler söz konusu iken bu durum yaşandı.Şimdi konumuzla ne alaka diyebilirsiniz.Alakası şu, sanayi üretimimin en büyük göstergesi demir çelik üretimidir. Eğer ekonomiyi takip etmek gerekiyorsa emtiaların fiyat hareketlerini ve emtialar içinde de demir çelik hareketlerini takip etmek gerekiyor.Her ne kadar hizmet sektörü son yıllarda ön plana çıkmış olsad a sanayi üretimi direk olarak demir çelik üretimi ile bağlantılı.Zira kriz zamanlarında bile hizmet sektörü ciddi gelişim gösretebiliyor. Taki kriz tam olarak patlayana kadar.

Bu konuya neden geldiğimi soracak olursanız, dünyada bir gariplik olduğunu ve anomilerin büyüdüğünü belirtmek için yazdım.

Dünyada ki anomalinin geliştiğini ve ciddi bir resesyona gidildiğinin diğer orta ve kısa vade göstergesi ise tahvil faizleri.Dünyanın bir çok gelişmiş ülkesinde tahvil faizleri eksilere inmeye başladı.ABD tahvil fazleri 1,79 a kadar geriledi.Ve herkes bu durumu takip ediyor.Ama bir iddiam var ABD tahvil faizlerinin çok da önemli olmadığına dair. Finansal krizlerin tarihine bakılırsa ilk belirtiler isviçre ve almanya tahvillerinde belirtisini gösteriyor.1929 buhranı ABD de başladı ama ilk belirtileri Avrupa da ortaya çıktı.Ve isviçre mb. şu anda ciddi olarak faizleri indirme çabası içinde, Almanya 30 yıllıkları ise zaten ek faize geçti.Dünyada da borsa endeksleri zirvelerine yakın iken bunları gerçekleşmesi ciddi olarak takip edilmesi gereken bir durum.Altına yönelişte zaten bun nedenle artıyor.

Gelelim Türkiye ye .....Türkiye de doların son aylardaki düşüş kimilerine göre MB nin ve kamu bankalarının dolar satışı ile oluyor.Bende kısmen buna katılıyorum.Ama bence asıl neden cddi cary trade parasının girişi....Şu anda dünyanın bir çok ülkesinde eksi faize yönelmesi dünyadaki serseri parayı bize yöneltiyor olabilir.Fakat ilginç olan CDS in hala 350 nin üzerinde olması.Yani bizi sadece ekonomik nedenlerden dolayı sıkıntı yaşamadığımız burda dile getirmek istemediğim başka nedenlerin de bu duruma yol açtığı görülüyor.

Eğer dünya borsalarında çok ciddi bir satış dalgası gelirse bizim bist bundan çok sert etkilenebilir diye düşünüyorum. Tabiki benimki sadece bir tahmin.Zira şu anda tüm dünyada 15 trilyon dolar paranın yatırım yapacağı yer aradığı iddia ediliyor.Belkide tam tersi olur.

Saygılar.

8. Böyle Yunanı denize dökmek olur mu? Mantığa aykırı. İngilizler savaşı kazanıp bize uydurma bir tarih yazıp bırakmış olamazlar mı? Aşağıdaki harita bunun bir ispatı değil mi?

Ege Adaları ne zaman elimizden çıktı? sorusuna takanlardansanız derdinizin devası burada.
    -Mavi adalar Balkan Harbinden sonra Yunana verildi, Girit 1913'te.
    -Lozan'da kırmızılar Yunanistan'a, yeşiller (Oniki Ada) İtalya'ya verildi.
    -Oniki Ada 1947'de kızardı.
    Şimdi anlaşıldı mı?

https://mobile.twitter.com/mustafarm...088384?lang=en

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Ha birde yunanistana giderken izmiri yakmaya başlıyan yunan ordusunun görüntüleri de BBC de yer almıştı.Bizzat seyrettim.

Sayfa 140/250 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •