Sayfa 149/149 İlkİlk ... 4999139147148149
Arama sonucu : 1186 madde; 1,185 - 1,186 arası.

Konu: Türkiye Ekonomisi, Faiz, USD,BIST, Büyüme ve Makro Ekonomik Değerlendirmeler

USD düşecektir, diye yazarken Türkiye'de ekonomi iyiye gidiyor yada iyiye gidecek algısı oluşmasın, lütfen. Sn.Discretus ve Sn.Djoz yazılarınızada katıldığım yerler var.. Özellikle otoban hakkında haklısınız..

Lakin Türkiye'nin pasifleri hala iddia ediyorum "priceless" dir. Ama şunu düşünmeyin.. Bu "Priceless" pasifleri satipta ekonomide düzlüğe çıkmaya çalışanları onaylıyorum, anlamına gelmez..

Sonuçta bir iktidar var, beğensekte, beğenmesekte.. Karar mekanizmalarında olan da onlar. Ekonomiyi kurtarmak için KATAR lılar ile böyle bir plan yapmış olabilirler, bilmiyorum.. Tekrar ediyorum onların bu tip bir çözüm argümanlarını desteklediğimi söylemiyorum, ama yapabilirler ki yapıyorlarda zaten...

Mesela, ABD kıyılarına gidin.. Yada Avustralya kıyılarına.. Binlerce km deniz ve sahil.. Her tür zehirli haşaret, deniz canlısı filan var. Avustralya daki arkadaşlarım Antalya'ya tatile geliyorlar. Orada deniz yokmu diyorum. Girilmiyor diyorlar..

İngiltere de Bournmouth da bir sahilde oturuyordum. Pool diye bir sahil kasabası. Deniz bir anda nehir gibi gerisin geri akmaya başladı. Sahilde olanlar bir anda boşaldı...

Resmen korkmuştum...

Neler oluyor, allah allah deniz nehir gibi akar mı? dediğimi hatırlıyorum.. Meğer o gece dolunay varmış ve deniz geri çekiliyormuş.. 100 m filan geri çekildi. Taban balçık, çamur, bataklık gibi birşeye büründü...

Gel giti biliyordum ama hayatımda uygulamasının bu denli şiddetli gözle görülür birşey olduğunu bilmiyordum...

Sn.Discretus Prıceless derken kafadan atmıyordum...

1998 yılında Antalya Havalimanına Kontrolör olarak tayin edildim.. O zaman günlük trafik maksimum 250 adetti...
    Aradan 21 yıl geçti ve şu an günlük Antalya Havalimanı 1 pistten 3 piste ve 2 terminale çıktı. 3.cü de bu sene yapılacakmış. Bu sene günlük 1,200 uçak indi ve kalktı.. Önümüzdeki yıl %18 artış bekleniyor. 3. Terminal ile inanılmaz bir potansiyele sahip olacağız...

Mesela aklıma geldi...

Bu rakamaları Sofya Havalimanı ile karşılaştırınız, 1998 de ne imiş 2019 da Sofya Havalimanı ne olmuş.. Yada Bükreş...

Demem o ki; bu pasifleri gerek tarihi gerekse truizm yada benzer; hükümet kullanır kullanmaz.. Doğru yanlış, tartışılır...

Ama bilançonun aktifleri yerine PASİF leri Türkiye'de inanılmaz...
    https://www.youtube.com/watch?v=4IjELP-EiUY
    Mart 2019 de yani 7 AY önce demişim..

ATATÜRK'Ü ANLAMAK

Mustafa Kemal, bir dehaya sahip lider idi. Türklerin ilk Geometri kitabını yazarken hiç kendini övmemişti. Mustafa Kemal, son derece avangard olup, Fransız sevgilisine Fransızca aşk mektupları yazacak kadar entellektüel birikime sahip iken, kimseyi hor görmeyip makam arabası ile Anadolu bozkırlarından geçerken tarlasını süren yaşlı bir Anadolu çiftçisi ile bağdaş kurup öğle yemeğini tarlasında onun getirdikleri ile yiyebilen bir liderdi.

Muharebede, Afyon'da, kar kışta, siperdeki askerin eratın morali bozulmasın diye kürkü ile gece ayazda kar üstünde sabaha kadar uyumuş bir liderdi. Cumhurbaşkanlığı resepsiyonlarında frak ile Vals yaparken, orkestrayı bir anda durdurup "Çal Bir Horon" diyebilecek kadar Anadolu evladı idi. Birçok savaşta şehit askerlerine karagahta tek başına kaldığında hıçkırıklara boğularak kadar ağlayabilen ama aynı zamanda cephede çakmak çakmak gözleri ile askerlerine halkına cesaret aşılayabilen bir liderdi. Dincilerden nefret ederken; birçok demiryolu inşaatı açılışında imamlar ile dua edip tekbirler ve kurbanlar ile açılış yapabilecek kadar dindar idi. 23 Nisanı çoçuklara hediye edip dünyada hala bir ilki 1923 yılında göerebilecek kadar aydın ve ileri görüşlü bir liderdi.

Sevgili Atam;başka diğer şeylerden ziyade birde; hala Ankara'da senin kurduğun çiftlikteki AOÇ sütü ve dondurmasının tadını hala unutamıyanlardan biriyim.

RUHUN ŞAAD OLSUN!
    https://www.youtube.com/watch?v=4IjELP-EiUY
    Mart 2019 de yani 7 AY önce demişim..

Sayfa 149/149 İlkİlk ... 4999139147148149

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •