Sayfa 151/250 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201 ... SonSon
Arama sonucu : 1998 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: Türkiye Ekonomisi, Faiz, USD,BIST, Büyüme ve Makro Ekonomik Değerlendirmeler

bu hafta açıklanan %0.9 büyüme verisi ne kadar acınası durumda olduklarını gösterdi..

0.9 olarak açıklanan rakam güven vermiyor.. onu bir not edelim.. zira enflasyon veya işşizlikte düzgün rakam açıklayamayan bir zihniyet bu rakamı ne kadar doğru açıklayacak..geçiniz..

0.9 demiştik...bu rakam aslında ancak kamu harcaması ile elde edilmiş.. özel sektörde yatırımın durması ve üst üste 3 çeyrek negatif büyümeden (daralma, kriz) sonra şimdi aşırı zorlama bir rakam ortaya çıkmış, ki bu sayede 4 çeyrek üst üste negatif büyüme açıklamaktan kurtulmuş oldular.. "how convenient" demekten başka bir şey gelmez elimizden bravo...

neyse.. kişi başı milli gelir 8500 dolar mertebelerine geriledi.. yıllarca yerinde saydı.. ve son yıllarda resmen geriliyor.. ülke berbat yönetim nedeniyle hızla fakirleşiyor.. birilerinin çiftliği gibi yönetildiği için herkes beklemede.. bu çok net.. yatırım yok..

ayrıca.. 2003 teki 100 dolar bugün 140 dolar.. tersten okursak yukarıda bugün 8500 dolar dediğimiz kişi başı milli gelir alım gücü olarak 2003 teki 6000 dolar mertebesine denk geliyor..

ancak burada bir detay var.. insanların farketmediği.. 8500 dolar rakamı a.k.p. partisi tarafından iki defa revize edilen hesaplama yöntemi ile hesaplanıyor.. yani 2003 teki milli gelir rakamından farklı bir yöntemle hesaplanıyor.. bu nedenle karşılaştırma yaparken yapılan revizeleri olmamış gibi hesaplarsak 2500-3000 dolarlık bir ek rakamı devre dışı bırakmamız gerekiyor.. bunu kullandığımızda aslında 2019 yılında kişi başı milli gelir 6000 dolar mertebesinde (2003 teki yöntem kullanılsaydı).. bu rakamı da 1.4 böleni ile 2003 yılına geri taşırsak 4500 dolar civarında bir rakama ulaşırız..

bu rakam a.k.p. partisinin gerçek karnesidir..üstelik son 17 yılda hayatımıza bir sürü yeni harcama kalemi girdi (internet, tv, ulaştırma, eğitim, ek vergiler vb) ve dolayısıyla insanlar şu anda sürünüyor.. alım gücü olarak 2000 li yılların altına düştük.. net gerçek budur.. millet sürünüyor..bu yıl şahit olduğumuz tanzim satış mağazaları zaten çok şey anlatıyor..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Sanırım.. Tuhaf bir şekilde kendilerine herşey serbest. Hakaret edip, küfür edebilirler... Ama sen hep uslu çocuk olmalısın.. Tuhaf bir yaradılışları var.
    yo sana ne küfür eden var nede şimdiye kadar tek yazına kötü laf eden beni kast ederek yazıyorsan Atatürk yorumun senin gerçek yüzünü ortaya koyan bi saptama olduğu için egreken cevapların verildi konu kapandı ama sen yazmayacağım demen rağmen farklı topiklerde ağlak ağlak yazmaya başlayınca demek ki ne dediğimi anlamamışsın hissi uyandırdın bende
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    yo sana ne küfür eden var nede şimdiye kadar tek yazına kötü laf eden beni kast ederek yazıyorsan Atatürk yorumun senin gerçek yüzünü ortaya koyan bi saptama olduğu için egreken cevapların verildi konu kapandı ama sen yazmayacağım demen rağmen farklı topiklerde ağlak ağlak yazmaya başlayınca demek ki ne dediğimi anlamamışsın hissi uyandırdın bende
    Ayhan bey bakınız. Bu topic i MALUM BAŞLIĞINIZDA AFAROZ edilince ben açtım. Ağlak filan olmamı gerektirecek bir durumum yok. Yazdıklarım birer tespit. Canınızı acıtmış gerçekleri duyunca şok olmuş olabilirsiniz. Burada hakaret etmeden yazı yazan fikir söyleyen herkese açık. Ben kendimi bildiğimden beridir Atatürkçü yetiştim. Ankara Çankaya'da, Dikmen de.. Dev SOL ile büyüdüm.. ODTÜ de... Ancak Kemalizm den bu HALK çok çekti. Kendilerini kemalist olarak görenlerin Atatürk çülüğe vermiş olduğu zararın sonucu AKP dir..

Gittiğiniz yol ile bir yere varılmaz, aslında sizde farkındasınız... Kızgınlığınız bana değil, kendinize ve CHP ye dir..Ayrıştırmak, iteklemek, dürtmek, hakaret etmek, aşağılamak yada istememek... Yanlış...

İster kabul edin isterseniz etmeyin...

CHP ve CHP liler asla eleştirilemez değildir.. Az sonra CHP yi eleştirsel bir yazı yazacağım. Fikriniz varsa karşı argümanınız varsa buyrun yazın...

Yoksa tahammülsüzseniz, değişmem, statükocuyum derseniz, okumayın, varın gidin nereye gidecekseniz yada malum sayfanızda yazın, çizin...

Ama fikir yazmadan, her tehdit yada hakaret mesajınızı YÖNETİME RAPOR edeceğim.

Sağlık ile...

yol yakınken yeni yola girdim diyon
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5. 3 ŞUBAT 2020 CHP

Mevcut CHP yönetimi ya Türkiye'yi yanlış okuyor, yada CHP yi başka bir geri dönülmez zemine doğru sürüklüyor....

Bu CHP yönetiminin AKP ile baş etmesi olanakasızdır. İsterseniz 100 tane seçim yapın...

Şöyle ki ; CHP son yıllarda hoşuma gitmeyen sürü ile işler yapmaya başladı.. Parti de ULUSAL cı, ATATÜRK çü kanat Kemal Kılıçdaroğlu ile yok edildi..

Atatürk ilke ve İnkılaplarından en mühimi ve önemlisi "Milliyetçilik" ilkesidir ki; Kılıçdaroğlu ve tayfası bu ilkeyi ağızlarına dahi almıyorlar..

CHP Cumhuriyetçidir, Milliyetçidir, Halkçıdır, Devletçidir, Laiktir, İnkılapçıdır.. Bu kadar net...

Ancak CHP içinde bu 6 ok'a sahip çıkan tek bir allahın kulu yoktur...

Parti ve yönetimi tamamen azınlıkların ve Türkiye'de yaşayan alt kimliklerin eline geçmiş. Asıl ulusalcı ve Atatürkçü olup, milliyetçilik çizgisinde olan Gürsel Tekin, Öztürk Yılmaz, Aylin Nazlıaka, Emine Ülker Tarhan, Ümit Kocasakal, İlhan Cihaner, Selin Sayek Böke, Süheyl Batum,Nur Serter, Dilek Akagün Yılmaz, Birgül Ayman Güler, İsa Gök gibi isimler ya tasnif edilmiş yada parti içinde pasifleştirilmişlerdir.

İsimlerini hatırlayamadıklarımda olabilir...

Sıradan bir il başkanı olan KAFTANCIOĞLU aleni bir şekilde PKK ya destek veren demeçler ve tweet ler atarken parti içinde en yetkili ağız ve isim olmuştur.

CHP sinin şu an ki yönetiminin Atatürk ile en ufak bir ilgisi dahi kalmamıştır. HDP ve yandaşları ve diğer azınlık grup ve etnik kökenlerin elinde parti oyuncak olmaktadır...

Bardağı taşıran damla da 3 Şubat 2020'de CHP kurultayında ATATÜRK çü ve ULUSAL kanadın en önemli adayı MUHARREM İNCE'yi kendince KÖY KURNAZLIĞI İLE alt etme çabasıdır...

CHP içerisinde çöreklenmiş bu ÇETE, yapmış olduğu ucuz manevra ve oyunlar ile Muharrem İnce yi itibarsızlaştırmaya çalışırken bilakis CHP Genel merkez yönetimini rezil etmiştir...

Kemal Kılıçdaroğlu asla etnik kökeni ve mezhebini siyasi malzeme haline getirmemiş lakin, parti içinde yapmış olduğu her siyasi atama ve yetkilendirme bu etnik köken ve mezhep üzerinden olmuştur...

Belki, yine bana verip veriştireceksiniz ama;

Ulusalcı ATATÜRK çü ve CHP li Enver Aysever'in bu konuda ki yorum ve görüşleri benim CHP hakkında burada yazdıklarıma göre en az 2 kat daha serttir...

Muharrem İnce Şubat CHP kurultayının en sert Atatürkçü Ulusalcı kanadı temsil eden muhalif bir CHP lidir. Ve parti içi demokrasinin gelişmesini isteyen, benimseyen CHP sinin Sn.İnce ye bu denli FAŞİZAN bir üslup ile rakibini bertaraf etmesi CHP nin içinde bulunduğu acziyeti ispat eder durumundadır...

Muharrem İnce, Şubat Kurultayında sözüm ona sözde ATATÜRK çü kimliği ile CHP li olmayıp, CHP de bulunanların hepsini deşifre edeceğini de belirtti...

Bazı şeyler KURULTAY a kalsın dedi...

Kılıçdaroğlu için Türkiye Cumhuriyeti yol, mesafe ve zaman hatta laiklikten Atatürk ten uzaklaşmış; hiç önemli değildir...

hani Anadoluda derler ya;

"-El Elin Eşşeğini Türkü Çağırarak ararmış" diye Kılıçdaroğlu'nun işi de o misal...

CHP den ÇETE lerin Atatürkçülüğe darbesi yetmezmiş gibi; bir de içeriden KEMALİZM mi savunan KEMALİSTler de cabası...

Uzun lafın kısası;

Zaten bir türlü mevcut yapısı ile CHP milleti bir araya getiremeyen bu parti Ulusalcılık ve Atatürk çülük etrafında bu 82 milyonu toplaması gerekirken, Kılıçdaroğlu; etnik köken azınlıklar ve dini mezhep etrafında ve KEMALİZM sosyetesi altında ancak bu kadar olur dedirtiyor.

Muharrem İnce ise;
    bu milleti yani 82 milyonu herkesin tıpkı 1923 yılındaki ruh ateşi ile GAZİ MUSTAFA KEMAL gibi Atatürkçülük ve Ulusal cılık etrafında toplamayı ve AKP önünde en büyük rakip olmayı savunuyor....

Benden demesi....
    Son düzenleme : selka; 06-12-2019 saat: 14:43.

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    yol yakınken yeni yola girdim diyon
    La havle, ne yolu yahu.. Benim yolum bellidir..Yazım yukarıda, varsa eleştiriniz medeni çerçevede okumaya hazırım...

"Kanal İstanbul bir ABD projesidir!"

Kaynak Yeniçağ: "Kanal İstanbul bir ABD projesidir!" - Arslan BULUT

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/k...ir-54089yy.htm

ülkeyi 17 yılda ekonomik olarak berbat bir noktaya getirmiş zihniyet dış politikada abd ye göbekten bağlı.. bazı yandaşların ayrıca "priceless" proce diye millete yutturmaya çalıştıkları ve aslında abd çıkarlarını önceleyen ve bunu yaparken aynı zamanda para kazanalım diye etrafını emlak projeleriyle betona boğdukları bir ihanet projesidir kanal istanbul.. yukarıdaki linkte konuyla ilgili bir yazıyı okuyabilirsiniz ..
    Son düzenleme : discretus; 06-12-2019 saat: 16:51.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

8. Hayatları boyunca hep ABD emperyalistlerinin uşşağı oldular zaten...

Sayfa 151/250 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •