Sayfa 161/250 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211 ... SonSon
Arama sonucu : 1998 madde; 1,281 - 1,288 arası.

Konu: Türkiye Ekonomisi, Faiz, USD,BIST, Büyüme ve Makro Ekonomik Değerlendirmeler

"priceless" diye ahmakça bir arguman var son dönemde.. ülkenin doğal güzelliklerini yok etmek ve yabancılara peşkeş çekmek için bir gerekçe üretmeleri gerekiyordu.. adam daha bunun emlak projesi olduğunu anlamamış ahkam kesiyor.. tipik trol..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

2. price birilerine

less halka
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

ahmakça arguman üretenlerin iyice görmesi gerekn bir şey: kanal istanbul sadece ve sadece bir emlak projesidir..

fotoda araplara emlak pazarlandığını görüyoruz..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

bu kadar aptalca bir proje işte.. trakyayı ikiye bölüyorsun emlak yapmak için.. sonra üstünden geçmek için 10-15 tane daha köprü yapıyorsun..aptalca..

5. Kanal istanbul ABD+rant projesidir..
    Bu proje ile ABD tandanslı dış politikaya dönüldüğünün işareti verilmektedir..
    Ellerin oğuşturulmasının bir diğer nedeni de budur..(yeniden ülkeye BORÇ para gelecek)

RANT demek cehalet demektir
    RANT demek mafya demektir
    RANT demek yozlaşma toplumsal çürüme demektir
    RANT demek kaos anarşi demektir

RANT sonucu da ite kaka jeoloji bitirenleri bir anda en işlek bir havaalanında kontrolör olarak görürsün..Jeolog olarak kazanacağı paranın 20 katını kazanırlar..
    RANT de üniversite nin bir manası kalmaz..
    RANT demek ahbap çavuş ilişkisi torpil yandaş rüşvet demektir..

RANT demek fahişelik demektir..Bugün kadınların isminden sonra ilk araştırdıkları ne kadar para kazandığın ise o toplumda aile kalmaz..

Yalçın hoca zamanında tit diye 3 sektörü yazarken çok doğru bi noktaya parmak basmış idi..
    Bu 3 sektör mafya ve fahişe üretir..

Bilmediğini bilmeyen adama cahil denir..
    Küstah ise cahilin cesaretli olanıdır..
    Ben ne gidecem sen git der..

Cahillik ile haşerat la uğraşıldığı gibi uğraşılmalıdır..

6.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    göl yokediliyor.. bu yağmacı zihniyete göre önemsiz..

orman yokediliyor.. bu yağmacı zihniyete göre önemsiz..

milli güvenlik riski diyoruz bu kadar nufusun arttırılması ve tek bir şehirde toplanması.. bu yağmacı zihniyete göre önemsiz..

trakyayı ikiye bölüp sonra üstüne geçişler için 15 tane köprü yapmak aptalcadır diyoruz.. bu yağmacı zihniyete göre önemsiz..

troller yuzyılın en aptalca procesini kabul ettirmek baskıya devam ediyorlar kamuoyunda..

ülkenin gelişmesi değil batmasına yol açacak bir proce.. ama bunlar için rant önemli..kanal istanbul gerekli olduğu için değil bir kesimin fantazisi için yapılmaya çalışılıyor.. özünde tamamen bir emlak projesi.. mevcut ilkel zihniyetin en iyi bildiği şey..
    Sn.Discretus sakinliğiniz için teşekkür ederim.. Sanırım artık birbirimizi daha iyi duyabileceğiz..

Sizinle aynı fikirde olduğum yerler var, olmadıklarım var...

Aynı fikirde olmadığım yerler;
    Siz şu an CB olsanız herhangi bir yerde yada plajda çalınan 20 kamyon kumdan nasıl haberiniz olur? Yada 20 kamyon çalınan plaj kumuna hemen CB onca işini gücünü bırakıp müdahale mi etmelidir?
    Bence muhattabı o yörenin belediye başkanı olmalıdır. Bu ve buna benzer çeşitli münferid olayları ayırmak gerekir.

Mesela bazen HALK TV de yoldan geçen adamın kafasına düşen saksıdan AKP hükümetinin sorumlu tutan haberler yapması gibi.. Karşı taraf da da olan A Haber de aynı şekildedir...

Sizinle aynı düşüncede olduğum yerler ise;

Talan ekonomisinin olduğudur. Resmen altta kalanın canı çıksın ekonomisidir. AKP nin kanal açıp üzerine 15 tane köprü ve tünel yapması rasyonel değildir. Ve sizinle %100 katıldığım yer ise tüm Anadoluyu 5 büyük şehire koymak. Özellikle İstanbul'da 25 milyon insanı üst üste koyup yaşamaya zorlamak.

Ve bu insanlardan akıl ve ruh sağlıkları yerinde insanlar ve bireyler beklemek.

Mesela en son otomobil fabrikasına alkış tuttum.. Beğendim... Beğenmediğim yer fabrikanın yeri..

Mesela Kırşehir olabilirdi... Yada ne bileyim. Erzinca gibi gariban bir Anadolu şehri...

Bazı kişiler limana uzak diyor...

İstanbul u baştan aşağıya yarıp kanal açabilecek bir iktidar için Kırşehir den Adana limanına bir demiryolu döşemeside zor olmaz diye düşünüyorum..

Düşünüm, Kırşehir harbiden tamda Kır ortasında zavallı bir şehirdir.. Ben gezdim, gördüm.. Öyle bir otomobil fabrikası Kırşehiri Aksaray haline getirebilirdi...

Sizinle aynı fikirde olduğum husus,

Nüfus planlamasıdır...

Şunu hiçbir zaman anlamadım... Neden büyümek zorundayız? Büyümek yerine KALKINMA modelini seçemez miyiz?

Bunun sebebi ise Nüfus artışı...

O zaman nüfus kontrol çalışması yapalım...

Çünkü bir kişi bana izah edebilir mi? TR 80 milyon iken yapamayıp ta; 100 milyon olunca yapabileceği şeyi?

7. Sn.Gundwane siz RANT diye yazarken, RANT a değil RANT EKONOMİSİ ne karşısınız demektir..

Bakınız RANT sağlamak aslında belediyelerin görevidir..

Mesela bir tarla vardır. Elektrik ve yol, su yoktur. Belediyenin görevi elektirk, yol ve su götürmektir. Bir tarlaya bir belediye elektirk, yol ve su götürürse o bölgeye rant sağlamış olur...

Ama bunu abartıp genel ülke ekonomisi RANT EKONOMİSİ ne dönerse , bu yanlıştır...

Ben de buna karşıyım...

8.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Kanal istanbul ABD+rant projesidir..
    Cahillik ile haşerat la uğraşıldığı gibi uğraşılmalıdır..
    Gundwane sen de ki bu öfke ve hiddet nedir ?

Anlamak zor.

Fikirlerim seni neden bu denli kızdırıyor gerçekten anlamış değilim...

Kontrolör olmak herkese açıktır. Jeoloji mühendisi olmak ile ilgili değildir . Şarkı söylemek ve resim yapmak gibi.. Bir adam mühendis olabilir ama yetenekli ise şarkıcıda olabilir, ressam da .. Mühendis olması diğer mesleğine mani değildir... Kontrolör de aynı yetenek ve hafıza zeka ve ingilizce işidir. Akıl ve ruh sağlığında önemli bu meslekte...

Bu özellikleri sağlayan her meslek grubundan arkadaş vardır bizde...

Sende ulaştırma bakanlığına müracat edip, gerekli yetenek sınavlarını geçip olabilirsin. Benim tekelimde yada emrimde yada karar mekanizmamda olan bir şey değil...

Ama gerçekten çok öfkelisin...

Bu öfke ancak ya bir namus olayında ya da küfür etme de ateşlenir...

Oysa sana özelinde böyle bir şey kast etmedim...

Sayfa 161/250 İlkİlk ... 61111151159160161162163171211 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •