Sayfa 244/250 İlkİlk ... 144194234242243244245246 ... SonSon
Arama sonucu : 1998 madde; 1,945 - 1,952 arası.

Konu: Türkiye Ekonomisi, Faiz, USD,BIST, Büyüme ve Makro Ekonomik Değerlendirmeler

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    meslek tekstil galiba
    evet ,30 yıldır

2. Burhan Savaş'ı tanırsın o zaman
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3. Corona Virüsüne hiçbir zaman inanmadım. Her şey yanlı ve taraflı idi. Medya, siyasiler ve tüm dünya. Yaygara had safhada idi. SARS, MERS yada AİDS çok daha tehlikeli idi. AİDS cinsel yolla bulaşır diğerleri viral yolla. Oysa geçen yıl AİDS den ölüm oranı 850,000 2018 yılında iise 750,000 idi...
    H1N1 den ölüm oranı geçen sene 650,000 idi.. Oysa H1N1 in ilacı olmasına rağmen...

Dünyada geçen sene 4,000,000 insan domuz gribi olmuş ve domuz gribinde ölenler 650,000 kişi iken; %16,25 (İlacı Var)

Corona dan enfekte sayısı 2,000,000 ölen kişi 110,000 kişi.... (%6 ilacı yok)

Burada kopan yaygara bizim piyasalarda şok geçirdi. 82,000 endeks ile dip yaptık.. You Tube daki videomda bunun 20 yıllık alım fırsatı olduğunu belirtmiştim.

Herşey bedava idi.. Türkiye özelinde değil, tüm dünyada...

Bu virüs Kasım ayında sözüm ona Çin'de çıktı. Kasım Aralık Ocak Şubat Mart ve Nisan ayı.. Kuzey yarım kürede kış sezonu boyunca enfekte olan sayısı 1,9 milyon ölüm 100,000... Küresel pandemi....

Neyse alan aldı satan sattı 82,000 den hisse kapanlar 97,000 lerde iyi paralar kazandı...

Bitmedi..

Bu iş bitince önümüze fatura konacak.. Bu kadar zarar var ekonomide diye. Kim ödeyecek bu faturayı?

Maaş bordrolu ve aylık çalışanlar... Bu faturayı Ö D E Y E C E K...

Peki, kaymağını kim yiyecek...

Krizin en derin anında "Fakirlere WC kağıdı aldıranlar; kendilerine bedava hisse senedi alıyorlardı".....

Ticarette bir kural vardır...

Karşılıklı yapılan bir işte birisi zarar eder, diğeri kar.. Kar edebilmek için birilerinin karşı tarafın zarar etmesi gerekir.

Burada zarar edenler tuvalet kağıdı alanlar, kar edenler ucuza hisse senedi, altın alanlar....

Doyduklarında tamam ilacını bulduk diyecekler...
    Ama fakirler fatura ödeyecek...

Belki de bu faturayı asgari ücretlilerin 5 yılına maal olacak...

Yazık.....

Çok yazık...

MART AYI BAŞINDA Kİ DÜŞÜNCELERİM

Tıp profesörüne soruyorlar Virüs nedir corona nedir? Adam anlatıyorrrrrrrr, akşam saat 20 de başlıyor, gece 01:00 a kadar anlatıyorrrr... Adam anlatır, adamın 40 yılı virüs araştırmak ile geçmiş..

Adam bunun KAPİTALİZM in üst aklı olduğunu, milleti ekonomik yönden TARUMAR edeceğini nerden bilsin..

O virüs profesörü ve bütün gün anlatabilir. Adam diyor ki; SARS çok daha tehlikeli bir grip idi diyor. Ölüm oranı %35 idi diyor. Daha tehlikeili virüsler var diyor, BASIN hemen hücum borusunu çalıp adamı susturup CORONA yı anlattırıyor...

Sorsan h1n1 de onuda anlatır.....

Ama basında bu işin içinde.. Haber olacak, millet şok olacak, haber okunacak, reklam alınacak, kar edilecek... Yoksa izlenme oranı düşerse ne olur?

Peki bu milletin psikolojisi ne olacak?

Bu milletin akıl sağlığı ne olacak?

Bu milletin gelenekleri ne olacak?

Zaten birbirimiz ile ilişkimizi kopartmıştık, şimdi öldürdük....

Yazık ya... Birisi çıksın doğruları anlatsın.. Herkes birbirine sokakta VEBA lı gibi davranıyor.....

Ben Aralık ayıdan beridir hep aynı fikirde idim...

hala da aynı fikirdeyim...

Ne oldu IŞID?
    Ne oldu PYD?
    Ne oldu Suriye?
    Ne oldu Rusya?
    Ne oldu Domuz Gribine?
    Ne oldu Kuş Gribine?
    Ne oldu SARS a?
    Ne oldu AİDS e?
    Herşeyden önemlisi
    Ne oldu WUHAN a? Unuttuk di mi?

Corona ya da olacağı o'dur.... Sadece BAKMAK ile GÖRMEK arasında fark var....

4. Sn.Selka;

Yazınızın tamamına katılıyorum. (İtibar veremedim dön dolaş diyor )

Şu toz duman dağılsın insanlık ata mı bindi eşeğe mi belli olur.

En güçlü duygunun korku olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Korku rasyonel düşünmeyi tamamen öldürüyor.

Bütün üretim tesislerinin yok olduğu, tüm firmaların battığı bir dünya düşünüp doların üretilemeyen malları almanın garantisi zannetmek de ayrı bir tezat. (Hisseleri satın, şirketler batıyor, sadece sizi dolar kurtarır diyenleri ve buna inananları kastediyorum.)

5.  Alıntı Originally Posted by value Yazıyı Oku
    Sn.Selka;

Yazınızın tamamına katılıyorum. (İtibar veremedim dön dolaş diyor )

Şu toz duman dağılsın insanlık ata mı bindi eşeğe mi belli olur.

En güçlü duygunun korku olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Korku rasyonel düşünmeyi tamamen öldürüyor.

Bütün üretim tesislerinin yok olduğu, tüm firmaların battığı bir dünya düşünüp doların üretilemeyen malları almanın garantisi zannetmek de ayrı bir tezat. (Hisseleri satın, şirketler batıyor, sadece sizi dolar kurtarır diyenleri ve buna inananları kastediyorum.)
    Çok haklısınız.. Burada asıl amaç çaba sarfetmeden, emek vermeden, ter akıtmadan servetine servet katmayı canlı canlı gözlerimiz ile göreceğiz... FeD 4 trilyon USD bilançosundan korkar iken; şimdi 8 trilyona koşuyor...

İyi izleyelim.. Şahit olacağız.. Ve yemin ederim bu milyon usd lık bir hayat tecrübesi olacak elimize tek bir USD geçmeden...

İtibar puanı için canınız sağolsun.. Ayılan, uyanan bir kişi olsun yeter bana...

Bol kazançlar...

6.  Alıntı Originally Posted by value Yazıyı Oku
    Sn.Selka;
    . (Hisseleri satın, şirketler batıyor, sadece sizi dolar kurtarır diyenleri ve buna inananları kastediyorum.)
    İnanın bu konuya fazla girmek istemedim ama dayanamadım.. Orada da en az 10 video çektim. Yapmayın 7,20 den 6,20 den almayın diye..

Aforoz edildim..

Sn.Value genç iken fikrimi karşı tarafa illa kabul ettirmek için çok enerji harcardım.. Şİmdi söylüyorum ve geçiyorum...

Hele ki adam AKP CHP trolü ise konuşmak dahi istemiyorum...

Belli süre sonunda, pes ediyorum, boşver diyorum.. Müstehakktır diyorum...

Sayfa 244/250 İlkİlk ... 144194234242243244245246 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •