Sayfa 45/250 İlkİlk ... 3543444546475595145 ... SonSon
Arama sonucu : 1998 madde; 353 - 360 arası.

Konu: Türkiye Ekonomisi, Faiz, USD,BIST, Büyüme ve Makro Ekonomik Değerlendirmeler

1. Yaklasik 1 yildir elimde en fazla o ay yetecek kadar tl tutuyordum ama 1 aydir artik sadece 1 haftalik tl tutuyorum onun disinda elimdeki tllerele gerekli fiziki altin alimindan sonra dovize ceviriyorum.ihtiyac halinde ihtiyac miktarinca tlye ceviriyorum . Suna icin cevirdigim tl kadar dovizi bozdursam yien doviz basinda net yuzde 2 kazancim var. Cunku yarinin tlsi yuzde elliden daha fazlaiyi ihtimalle bugunun tlsinden daha kiymetsizdir.

2.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Yaklasik 1 yildir elimde en fazla o ay yetecek kadar tl tutuyordum ama 1 aydir artik sadece 1 haftalik tl tutuyorum onun disinda elimdeki tllerele gerekli fiziki altin alimindan sonra dovize ceviriyorum.ihtiyac halinde ihtiyac miktarinca tlye ceviriyorum . Suna icin cevirdigim tl kadar dovizi bozdursam yien doviz basinda net yuzde 2 kazancim var. Cunku yarinin tlsi yuzde elliden daha fazlaiyi ihtimalle bugunun tlsinden daha kiymetsizdir.
    SN.İbrahim yatırım mantığınızı izah etmişsiniz. Teşekkür ederim.

Unutulmamalıdır ki; dünya üzerinde 350 yi aşan ülke sayısı vardır.. Türkiye bu dünyada en likit 3.sıradaki ekonomidir..

En likit yani en sıcak para ile idare edilen dünyanın 3.ekonomisi..

Bu ne demektir? Para girişleri ve çıkışları en acımasız piyasa.. En sıcak para ile yönetilen ekonomi...

Para çıkarken bu ülke bitti, mahv olduk, kimse kurtaramaz, crush cılar, çöktük.....
    Para girerken, bu ülke dev bir ekonomi, bize bişey olmaz, bas bas paraları Leyla'ya; Eyy Almanya, Eyy Amerika dememiz de tam da bu sebeptendir...

Kısaca; Naçizane; Dil akıl yettiğince;

Yatırım yatırımdır...

Ama bu ülkede ne ölümüne TL ci; ne ölümüne Hisse ci; ne ölümüne USD cı; ne de ölümüne mevduatçı; ne de ölümüne altıncı olmayın derim ben...

Çünkü bu denli sıcak para ekonomilerinde bu tip yatırım araçlarına yanlış yerde yanlış yatırım ölümüne çok can yakabilir...

İyi Pazarlar, Bol Kazançlar....

3. Sn selka ben sadece atil durumdaki tllerden nasil azda olsa kar ederim onun yolunu bu sekilde buldum diyerek sesli dusunuyorum.zaten tl yatirimi diye bir sey olamaz.

4. Sn selka ben sadece atil durumdaki tllerden nasil azda olsa kar ederim onun yolunu bu sekilde buldum diyerek sesli dusunuyorum.zaten tl yatirimi diye bir sey olamaz.

5.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Haklısınız. Yazdığımı tekrar okuyunca yazının verdiği heyecan ile çok kesin bir ifade kullanmışım. Doğrusu elbette; "YAPABİLİR"...

Lakin;.................
    ............
    Çünkü bir ülkenin itibarı, uluslararası ciddiyeti bence tüm makamlardan daha yukarıdır.. Eleştirebilir ama değiştiremez... Faiz artırım kararına rağmen böyle bir müdahalede tüm ciddiyet biter; ve durum daha da vahim hale gelebilir...
    Birgün herhangi bir sebeple forumda yazmayı bırakırsan lütfen bir blog vs birşey aç olur mu abi.
    Uzun uzadıya övmeyeceğim seni , herkes kendi ederini bilir..
    Ama büyük adamsın..

6.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Sn selka ben sadece atil durumdaki tllerden nasil azda olsa kar ederim onun yolunu bu sekilde buldum diyerek sesli dusunuyorum.zaten tl yatirimi diye bir sey olamaz.
    Sn.İbrahim sesli de düşünüp gönül rahatlığı ile yazınız. Yanlış yada doğru çekinmeyin.. Hakaret aşağılama olmadığı sürece her şeyi yazmanızı isterim.. Sesli düşünceleriniz de önemlidir..

Teşekkürler....

Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    Birgün herhangi bir sebeple forumda yazmayı bırakırsan lütfen bir blog vs birşey aç olur mu abi.
    Uzun uzadıya övmeyeceğim seni , herkes kendi ederini bilir..
    Ama büyük adamsın..
    Sn.Bir Esnaf estağfurullah.. Aslında aynı yazılanları okuyup, beni yalnızlık, müridlik ile suçlayanlar yanında; senin gibi güzel yorumlar..

İnan bu benim yazdıklarımdan ziyade senin güzel düşüncen, güzel fikrin.. Kısaca; senin iç dünyanın yalınlığından dolayı..

Ben hiç büyük adam olmak istemedim.. Adam olmak yeter, bana....

Ama söz bir blog açarsam seni muhakka davet ederim...

İnanın yazılanları tek bir kişi dahi samimiyet ile okumaya devam ederse; yazmaya değer....

Aileleriniz ile Mutlu Pazarlar...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
    Sn.selka şu forumda ki Ender saygın insanlardan birisin gözümde.takip etmeklede çok şey kazandığımi düşünüyorum.syg.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

8. Ben kısa vadede dövizde geri çekilme bekliyorum.

1) abd alacağını aldı Suriye’de, Suriye petrol kutularını tamamen ABD ele geçirdi. İngilizlere pandik attı. İngilizler bınun acısını ABD den çıkartırlar.
    2) Aramco nun halka arzı var ABD de. Bu bitene kadar bölgede ekstra sorun istemezler. 2 trilyon dolarlık IPO kesinleşti. ABD iller Suudi Arabistan’da İngilizlere pamdik attı. İngiliz taraftarı olan royal family üyeleri yönetimden silindi.
    3) Türkiye yalnız kalınca ABD den uzaklaştı. Rusya ve İran ile kanka oldu.
    4) Türkiye ciddi şekilde kendi yerli silahlarını üretmeye başladı.
    5) eğer Zarrab davasından dolayı şimdi bir tokat atarlarsa İktidarın durumu toparlamak için 1.5 - 2 senesi var. Bir de insanlar o zamana kadar olayları unuturla. Zarrab davasından net hiçbir sonuç çıkmayacak. Arafta kalacak mahkeme sonuçları.

Bunlardan dolayı ABD tekrar Türkiye ile iyi olacak taa ki bir sonraki seçimlere kadar. Bir sonraki seçimlere 3-5 ay kala tavşadan şapka çıkaracaklar. O zaman Zarrab davasının sonuçlarını yansıtacaklar.

ABD kısa vadede arzuladığı herşeyi elde etti. PETROL artık ABD eline geçti. Başta İngilizler ve Ruslar olmak üzere Herkesi ekarte ettiler.

TRUMP ın beyaz bayrak uzatmasının sebeplerini yukarıdakilere bağlıyorum.

Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Yaklasik 1 yildir elimde en fazla o ay yetecek kadar tl tutuyordum ama 1 aydir artik sadece 1 haftalik tl tutuyorum onun disinda elimdeki tllerele gerekli fiziki altin alimindan sonra dovize ceviriyorum.ihtiyac halinde ihtiyac miktarinca tlye ceviriyorum . Suna icin cevirdigim tl kadar dovizi bozdursam yien doviz basinda net yuzde 2 kazancim var. Cunku yarinin tlsi yuzde elliden daha fazlaiyi ihtimalle bugunun tlsinden daha kiymetsizdir.

Sayfa 45/250 İlkİlk ... 3543444546475595145 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •