Sayfa 55/250 İlkİlk ... 545535455565765105155 ... SonSon
Arama sonucu : 1998 madde; 433 - 440 arası.

Konu: Türkiye Ekonomisi, Faiz, USD,BIST, Büyüme ve Makro Ekonomik Değerlendirmeler

1. Diyelim mb faiz artırmadi akabinde 2 yilliklar 16 ya dayandı bu durumda ne olur .teknik olarak ülkeye dolar girisini yada çıkışını hangi faizler belirliyor .tahvil mi mb nin glp simi

SM-G800H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Diyelim mb faiz artırmadi akabinde 2 yilliklar 16 ya dayandı bu durumda ne olur .teknik olarak ülkeye dolar girisini yada çıkışını hangi faizler belirliyor .tahvil mi mb nin glp simi

SM-G800H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sn.Lucas GLP bankaların likitide yi hazırlayamayıp temerrüde düşme durumunda durumu MB aracılığı ile kurtarma çabası olarak biliyorum. GLP normal de olmaması gereken bir durumdur, mesela Almanya gibi bir ülkede GLP sinden 1 hafta fonlama sağlansın olay olur. Ekonomik kriz çıkar...

Oysa; bizim ülkemizde normal.. Yani; kamu ve özel bankalar hemen hemen hergün borç ödeyememe durumuna düşüp ellerinde ki nakiti yönetemeyip MB sına sığınıyorlar...

Tahvil faizleri ise piyasa belirler... Siz ihaleye çıkar borçlanırsınız.. Sonuçta sizin malınıza az müşteri gelirse FAİZ i artırır müşteri beklersiniz.. Talep çok olursa indirirsiniz...

Mesela 2 ylıık tahviller 12,50 ler den alıcı bulamadı.. 13 küsürlere kadar sanırım bugün yükseldi.. Sanırım şu an 13,50 ler deyiz... Gerçekte online faiz bence 2 yıllık Tahvil Faizidir...

Gerçekte MB sı kıvırtmadan %8 olan politika faizini direkt %13 olarak yapmalıdır...

Gerisi lakırtı....

3.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    Guneyli değil, guneysu

benim nickimin altında yönetici yazıyor, her yerde yazarım..

kimseyi aleştirmedim, alan alır satan satar,

kazananda kaybeden de kesesinden yer.

kısa zamanda iyi vurgun yaptı dolarcılar, ama bence deniz bitti. bundan sonra faize yenik düşer...
    Sn.Güneysu katılıyorum. Yarın ki MB kararı GLP de 150 baz faiz artarsa USD ın beli kırılır. 3 hafta öncede burada yazdım. Yazdığım saat ve günde belli...

Dediğim gibi GLP de 150 baz artış gelirse beklentim 3,72 TL dir... Altı da pek ala mümkün... O sebeple 3,38 TL den 3,9741 TL ye %18 lik gelir sadece 2 ay gibi vade de...

4.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Sn.Güneysu katılıyorum. Yarın ki MB kararı GLP de 150 baz faiz artarsa USD ın beli kırılır. 3 hafta öncede burada yazdım. Yazdığım saat ve günde belli...

Dediğim gibi GLP de 150 baz artış gelirse beklentim 3,72 TL dir... Altı da pek ala mümkün... O sebeple 3,38 TL den 3,9741 TL ye %18 lik gelir sadece 2 ay gibi vade de...
    Galiba yanlış başlığa yazdınız

5.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku

çifte post, sizi eleştirirken kendim hata yaptım :/

6.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku

çifte post, sizi eleştirirken kendim hata yaptım :/
    Sıkıntı yok Sn.Pilavlı bazen başka başlıklardaki güzel cümleleri bulup burada cevap veriyorum...

7. Fed 25 baz puan artırdı. Faizleri 1,25%-1,50% bandına çekti. Önümüzdeki 2018 de en fazla 3 adet 25 bazlık faiz artırımı öngörülüyor. Bu da kabaca 2 adet faiz artırımı demektir... 2018 de kabaca 2 adet olacak ise bundan sonraki faiz artışı Haziran- Temmuz gibi olucaktır. Bazı arkadaşlar fed faiz artırınca USD TRL düştü diyor. Düşmesini ben bekliyordum. Çünkü piyasanın üzerinden bir yük kalktı. Önümüzdeki en az 3 ay piyasada faiz artırım riski yoktur.. USD konusunda rahatlama vardır...

Tüm bu bilgiler ışığında TCMB yarın saat 14 de 150 baz faiz artırırsa; Mart ayına kadar USD da aşağı yönlü ve kısmen yatay hareketler görürüz.

8.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Fed 25 baz puan artırdı. Faizleri 1,25%-1,50% bandına çekti. Önümüzdeki 2018 de en fazla 3 adet 25 bazlık faiz artırımı öngörülüyor. Bu da kabaca 2 adet faiz artırımı demektir... 2018 de kabaca 2 adet olacak ise bundan sonraki faiz artışı Haziran- Temmuz gibi olucaktır. Bazı arkadaşlar fed faiz artırınca USD TRL düştü diyor. Düşmesini ben bekliyordum. Çünkü piyasanın üzerinden bir yük kalktı. Önümüzdeki en az 3 ay piyasada faiz artırım riski yoktur.. USD konusunda rahatlama vardır...

Tüm bu bilgiler ışığında TCMB yarın saat 14 de 150 baz faiz artırırsa; Mart ayına kadar USD da aşağı yönlü ve kısmen yatay hareketler görürüz.
    Neden mart ayına kadar?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 55/250 İlkİlk ... 545535455565765105155 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •