Sayfa 7/250 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon
Arama sonucu : 1998 madde; 49 - 56 arası.

Konu: Türkiye Ekonomisi, Faiz, USD,BIST, Büyüme ve Makro Ekonomik Değerlendirmeler

1. Zafer Çağlayan Yalnız Değildir.

2. Bloomberg HT'de Tuğberk Çitilci BIST te süper rally, USD da inanılmaz düşük fiyatlamalar bekliyorum dedi...

3. http://www.bloomberght.com/haberler/...-deger-kazandi

3.94 - 3,39

ben %14 hesaplıyorum

ciner grubu da ne yap(z)acağını şaşırdı..

4. şimdi çay 1 lira simit 1 lira

hatta aşağıda çay ocağı var 75 kuruştan veriyor neyse

ortalama 1 çay + 1 simite 2,5 lira diyelim

4 kişiden 10 lira eder bir öğün e 3 öğün de 30 lira eder

30 günde 900 lira eder ama asgari ücret 1404 lira

90larda 10 günde biten asgari ücret şimdi 47 günde bitiyor.

yani ? çay simit endeksine göre 90lardan bugüne 4.7 kat zenginleşmişiz..

ama sigaradan alkolden benzinden ötv alıyor devlet .. içki sigara içme kardeşim o zaman..

iş saatlerinde yola çıkın çoğu araba tek sürücülü... binmesinler kardeşim o zaman toplu taşıma kullansınlar

he bunları yapmıyolarsa da eleştirmesinler, şükretsinler..

5. Bence ; asgari ücret düşürülmeli
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6. Çok şükür diyelim, o vakit...

Türk Ekonomisine yön veren yaklaşık 750,000 adet şirket vardır. Bu şirketlerin 365 günden az 110 milyar usd, 365 günden ileri tarihli 310 milyar usd ödemesi gereken dış borcu vardır.

Bu da demektir ki; bu 750,000 adet şirket her ay 9,15 milyar usd borcunu dışarıya ödemek zorundadır...

2016 yılı bu şirketler artan USD kuru ve verilen yatırım yapılamaz notları ile ekonomik sıkıntıya düştüler.. Borçlarını çeviremez hale geldiler..

1990 lar da Milletin borcu yok iken; Devletin borcu vardı...

2000 ler den sonra ise; devletin borcu bitti, milletin borcu başladı... Ancak Devlet iflas etse ; millet ayakta kalsa ne olur; millet iflas etse devlet ayakta kalsa ne olur? Yumurta Tavuk ilişkisi...

Hükümet doğrusunu yaptı.. USD 3,94 olunca 750,000 şirketin en az 250,000 ini batacaktı...

Bu şirketler batarsa aylık 9,2 milyar usd borcu kim çevirecekti? Devlet mi?

KGF ler dağıtıldı.. Firmalar yüzdürüldü.. 2017 nin büyüme rakamlarını artırmak için 2018 yılının büyümesinden çalındı...

TCMB enflasyon hedefi %5 iken TEFE TÜFE arasındaki makas %6 çıktı...

Mevduat faizleri %15 iken enflasyon nasıl düşsün?

Yüksek Faiz yüksek enflasyon sarmalına girmiş bir ekonomi... Ama kafalar fetö aşağı, fetö yukarı...

Bir yandan yüksek faiz verip diğer yandan verdiği parayı yeniden yüksek faiz verip toplayan bir sistemin adıdır Türkiye Ekonomisi...

Bu iş şuna benzer.. Aylık 2500 TL kazanıyorum.. Bankadan 100,000 TL kredi çekmişim, evin eşyalarını, arabamı değiştirmişim bende zengin oldum sanıyorum..

ELİN PARASI İLE ZENGİNLİK.... Senin değil...

Üretim stop, tarım bitik, hayvancılık yitik... Ama 3+1 odalı İncik Boncuk Konakları, Yalı Daireleri, Bilmem Ne Konakları 1,000,000 TL ye satılık...

Ortalama maaşlar 2500-3000 TL iken....

Bence de çok şükür diyelim.. En azında Çay ve Simit aldıktan sonra elimizde 500 TL kalıyor... Bozdur bozdur harca...

N'olcak ki? Yurtdışından para gelir...

Bakınız Türk Ekonomisi ve aklı şudur....

"Ne olursa olsun; ama USD ucuz olsun... Bu ucuz USD ile biz dışarıdan ne istersek onu satın alalım, yiyelim, içelim, kullanalım, gezelim..."

Gezerken de MERCEDES, BMW ve AUDI ile ama..

Neyse dedik ya

"Buna da Şükür.."
    Son düzenleme : selka; 09-09-2017 saat: 14:06.

7. Ayakkabıya ne gerek var, israf

Çarık varken
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Ahmetg Guest

Sayfa 7/250 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •