Sayfa 75/250 İlkİlk ... 2565737475767785125175 ... SonSon
Arama sonucu : 1998 madde; 593 - 600 arası.

Konu: Türkiye Ekonomisi, Faiz, USD,BIST, Büyüme ve Makro Ekonomik Değerlendirmeler

1.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    İstanbul 30 sıra birden geriledi
    İstanbul, dünyadaki gayrimenkul yatırımlarında tercih açısından 2012’de ilk sıradayken, 2018 perspektifinde 31’inci sıraya düştü.

İstanbul 30 sıra birden geriledi
    CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Erdoğan Toprak, SÖZCÜ'ye yaptığı açıklamada ‘'Uluslararası gayrimenkul yatırımları piyasası verilerine göre, 30 sıra geriledik. Türkiye algısının kötüleşmesi, sermaye güveni, hukuk ve yargı güvencesinin erozyona uğraması, İstanbul'un konumunu hızla geriletti'' dedi.
    Avrupa'daki yükselen 30 metropol içerisinde gayrimenkul yatırımlarındaki tercih açısından İstanbul 2012 yılında ilk sıraya yükselmişti. Son dönemde ise 31.sıraya geriledi. Erdoğan Toprak, “Yurt dışındaki Türkiye algısının kötüleşmesi, baskı ortamının artması, sermaye güveni, hukuk ve yargı güvencesinin erozyona uğraması İstanbul'un bu konumunu hızla geriletti. 2018 için yapılan sıralamada İstanbul zirveden, dibe inmiş vaziyette ve 30 metropol içerisinde 31'inciliğe inmiş bulunuyor. İlk 30'a bile giremiyor†diye konuştu.
    PROMOSYON ETKİLİ OLMADI

Hükümetin büyük umutlarla uygulamaya koyduğu gayrimenkul alanlara TC vatandaşlığı promosyonu etkili olmadı. Ocak ayında yayınlanan yönetmeliğe göre, 2 milyon dolar yatırım yapan veya 1 milyon dolarlık ev alıp üç yıl süreyle satmayanlara, başka bir şart aranmaksızın vatandaşlık hakkı verilmesi kararlaştırıldı. Düzenlemenin üzerinden 11.5 ay geçti. Vatandaşlık almak için gelen yabancı sermayede bir artış olmadı.

Kaynak: http://www.sozcu.com.tr/2018/ekonomi...iledi-2163470/

Sn.Sadecegrafik bu sadece İstanbul özelinde değildir. Türkiye genelindedir... 1980 ler de çocuktum. Okulda bizlere "Türkiye Gelişmekte Olan Bir Ülkedir" diye öğretildi...

45 yaşıma geldim, hala gelişmekte olan bir ülkeyiz. Bir türlü GELİŞEMEDİK gitti...

Bu kafa ile de gidersek asla "Gelişmiş" bir ülke olamayacağımız aşikar...

Tüm bu denklemler içinde; kutuplaşan, sertleşen siyasi üsluplar, sert yükselen alçalan kurlar, yükselen enflasyon, adalet ve yargı üzerindeki sürekli değişiklikler ve azalan güven emlak piyasasını vuruyor....

Önümüzdeki 5 sene boyunca da vurmaya devam edecektir...

İnşaat olmalıdır ama böyle değil...

Büyük şehirlerde olmalıdır, ama böyle değil....

inanın yazıyı nereye bağlayacağıma şaşırdım.. Ordan girsem konuya buraya çıkıyorum, buradan dalsam oradan çıkıyorum...

Ancak ACİL ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER

1) Nüfus Planlaması

2) Ekonomiyi ve Geliri Tüm Anadolu'ya Yaymak...

Bu iki başlığı acil yapmadıktan sonra ne konuşulursa konuşulsun;

BOŞ...

Haftalık hisse yarışmamız yeniden başladı
    kurallara uygun 3 hisse seçin bir hafta yarışalım.
    alalım tahminlerinizi
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...39#post1502839
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3. Burası çok sessiz Sn.Selka.
    Ayağınızın tozu ile ($ ) Sam Amca'nın ne yapmaya çalıştığını yorumlarmısınız biraz hareketlensin konu başlığımız

Selamlar..

4.  Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    Burası çok sessiz Sn.Selka.
    Ayağınızın tozu ile ($ ) Sam Amca'nın ne yapmaya çalıştığını yorumlarmısınız biraz hareketlensin konu başlığımız

Selamlar..
    Sn.Bir Esnaf evet bu aralar sayfa sessiz.. Aslında memlekette genel bir yorgunluk, isteksizlik, rutine sarma, oluruna bırakma, umut ve heves kaybı, enerji azalması var...

Siyasi gündemin sertliği, yoğunluğu vatandaşlarda ise geçim telaşesi almış başını giderken inan bana Sn.Esnaf vaktim de olmadı dersem yalan olmaz...

USD hareketini 3,7313 lerden 3,79-3,80 TL lere cılız bir atak yapacağını devamında ise tahminim olan 3,72 bandına süzüleceğini belirtmiştim.

Dediğim gibi 3,8050 TL lere kadar USD tırmandı... Ama dediğim gibi güçlü gelmedi... Buradan yukarı tırmanması için en az üç gün 3,8050 TL ve üzeri kapanış yapması gerekir ki yeni bir tırmanış trendi görelim derim...

Önümüzdeki 3 kapanış kısaca bu haftaki usd kapanışları önemlidir.. USD 3,8050 TL ve üzeri kapanış yapmıyorsa BIST te ki satışlar KAR REALİZASYONU olarak yorumlayabilir; endeksin 118,000 lere oradan 120,000 lere gideceğini düşünmek gerekir..

120,000 endekste USD 3,72 TL lere gelmiş olacaktır...

İşte 3,72 TL de benden SERT USD alımı gelicektir...

Ancak 2018 ilk çeyrek maalesef USD da sert yukarı yönlü bir hareket beklentim yok. Hala gelişmekte olan piyasalarda BOĞA formasyonu güçlü...

Ancak USD bu... Ve karşısındakinin Türk Ekonomisi olduğunu unutmamak gerekir... Bizim dediklerimiz günlük hacimlerden, indikatörlerden doğan bir varsayım, düşünce...

%100 doğru asla diyemeyiz...

Ancak dediğim gibi 3,8050 TL kritik bir destek kırılsa paraşütsüz 3,7315 TL lere süzülür...

Sn.Bir Esnaf umarım açıklayıcı olmuşumdur... Tüm olağanlığım ile sade anlatmaya çalıştım....

Bol Kazançlar....

5. Bence 0) kamu kurumlarında rüşveti, himmeti ve bağışı engellemek. yapanı en ağır şekilde cezalandırmak!

Bu olmazsa gerisinin hiçbir önemi yok! Şu anda yaşadığımız bütün Sorunların hepsinin kök nedeni yukarıda yazdığım!

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Sn.Sadecegrafik bu sadece İstanbul özelinde değildir. Türkiye genelindedir... 1980 ler de çocuktum. Okulda bizlere "Türkiye Gelişmekte Olan Bir Ülkedir" diye öğretildi...

45 yaşıma geldim, hala gelişmekte olan bir ülkeyiz. Bir türlü GELİŞEMEDİK gitti...

Bu kafa ile de gidersek asla "Gelişmiş" bir ülke olamayacağımız aşikar...

Tüm bu denklemler içinde; kutuplaşan, sertleşen siyasi üsluplar, sert yükselen alçalan kurlar, yükselen enflasyon, adalet ve yargı üzerindeki sürekli değişiklikler ve azalan güven emlak piyasasını vuruyor....

Önümüzdeki 5 sene boyunca da vurmaya devam edecektir...

İnşaat olmalıdır ama böyle değil...

Büyük şehirlerde olmalıdır, ama böyle değil....

inanın yazıyı nereye bağlayacağıma şaşırdım.. Ordan girsem konuya buraya çıkıyorum, buradan dalsam oradan çıkıyorum...

Ancak ACİL ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER

1) Nüfus Planlaması

2) Ekonomiyi ve Geliri Tüm Anadolu'ya Yaymak...

Bu iki başlığı acil yapmadıktan sonra ne konuşulursa konuşulsun;

BOŞ...

6.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Sn.Bir Esnaf evet bu aralar sayfa sessiz.. Aslında memlekette genel bir yorgunluk, isteksizlik, rutine sarma, oluruna bırakma, umut ve heves kaybı, enerji azalması var...

Siyasi gündemin sertliği, yoğunluğu vatandaşlarda ise geçim telaşesi almış başını giderken inan bana Sn.Esnaf vaktim de olmadı dersem yalan olmaz...

USD hareketini 3,7313 lerden 3,79-3,80 TL lere cılız bir atak yapacağını devamında ise tahminim olan 3,72 bandına süzüleceğini belirtmiştim.

Dediğim gibi 3,8050 TL lere kadar USD tırmandı... Ama dediğim gibi güçlü gelmedi... Buradan yukarı tırmanması için en az üç gün 3,8050 TL ve üzeri kapanış yapması gerekir ki yeni bir tırmanış trendi görelim derim...

Önümüzdeki 3 kapanış kısaca bu haftaki usd kapanışları önemlidir.. USD 3,8050 TL ve üzeri kapanış yapmıyorsa BIST te ki satışlar KAR REALİZASYONU olarak yorumlayabilir; endeksin 118,000 lere oradan 120,000 lere gideceğini düşünmek gerekir..

120,000 endekste USD 3,72 TL lere gelmiş olacaktır...

İşte 3,72 TL de benden SERT USD alımı gelicektir...

Ancak 2018 ilk çeyrek maalesef USD da sert yukarı yönlü bir hareket beklentim yok. Hala gelişmekte olan piyasalarda BOĞA formasyonu güçlü...

Ancak USD bu... Ve karşısındakinin Türk Ekonomisi olduğunu unutmamak gerekir... Bizim dediklerimiz günlük hacimlerden, indikatörlerden doğan bir varsayım, düşünce...

%100 doğru asla diyemeyiz...

Ancak dediğim gibi 3,8050 TL kritik bir destek kırılsa paraşütsüz 3,7315 TL lere süzülür...

Sn.Bir Esnaf umarım açıklayıcı olmuşumdur... Tüm olağanlığım ile sade anlatmaya çalıştım....

Bol Kazançlar....
    Dediğiniz gibi bu hafta gün kapanışlarını takip ederek durumu kestirmeye çalışacağız.
    Bakalım Sam Amca ne yapmak istiyor..
    Yorumlarınız için teşekkürler.

7.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Bence 0) kamu kurumlarında rüşveti, himmeti ve bağışı engellemek. yapanı en ağır şekilde cezalandırmak!

Bu olmazsa gerisinin hiçbir önemi yok! Şu anda yaşadığımız bütün Sorunların hepsinin kök nedeni yukarıda yazdığım!
    Sn.Sadecegrafik Türk Halkı olarak her zaman her siyasi seçime büyük umutlar ile gitmiştir. Her bireyde daha refaha, daha iyiye daha gelişmişliğe evrilmek varken bu halk 1980 ler de de, 1990 larda da, 2000 ler de de 2015 ler de de ezilmiş; 2020 ler de de ezilmiş olacağını anladı...

Halkta umut kalmadı. Sabahtan akşama kadar onyıllarca çalış, dur sonra bir anda tüm emek gayret PIIIRRRR uçsun gitsin...

Bu makus gidişatı ne CHP si, ne AKP si; ne de MHP si durduramaz...

Hepsi ama hepsi istisnai kendi dertlerindeler..

Çocuklarımız sokağa salamaz, marketlere cafelere pahalılıktan giremez hale geldik... Durum vahim boyuttadır....

Mart ayında USD'ın son bir kroşe ile ayakta zor duran; sallanan "Türk Halkını" NAKAVT edecektir...

Firmalar zombiye dönüşecektir. Komaya gireceklerdir...

Ve tüm siyasilerin; bu dediklerim ile, serçe parmağımda bulunan; TÜY kadar ilgilendikleri yoktur....

"Eşeğimi Saldım Çayıra; Mevlam Kayıra..."

Rasyonalite kaybolmuş, akıl gitmiş, önümüzü göremez durumdayız...

Her gelen siyasi oluşum rüşveti bitireceğim, USD ı durduracağım, 3 anahtar vereceğim, enflasyonu indireceğim, herkesi zengin edeceğim diye geldi ama...

Hiçbiri yukarıdaki dediklerimi yapamadı... Gene Zurnanın zırt dediği yerdeyiz... Herkes kendini kurtarma yolunda.. İttifaklar kurma yolunda...

Yahu allahaşkına millet seni ittifak kursun diye mi yolladı oraya...

Yoksa yukarıda saydığım Halkın sorunlarını çözmeye mi....?

Dedim ya sn.grafik sizin iyi niyetinizden şüphem yok...

Ama bu HALK artık bıkkın, yılgın, ezilmiş, itilmiş, kakılmış, hırpalanmış, umudunu heyecanını yitimiş bir durumdadır... Zaten ülkemizde günlük telaşeler insanları erozyona uğratırken...

Bir de bu abidik gubidik siyasilerin kendilerini kurtarma çabaları, aritmatikleri, köy kurnazı hesapları...

Kısaca;

BEN ÜMİTSİZİM....

Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    Dediğiniz gibi bu hafta gün kapanışlarını takip ederek durumu kestirmeye çalışacağız.
    Bakalım Sam Amca ne yapmak istiyor..
    Yorumlarınız için teşekkürler.
    rİCA EDERİM, her zaman....

8. son 1-2 aydır "yerli ve milli" lafı aldı başını gitti, görende milliyetçi sanacak bunları. tarım bitti hemen hemen herşey ithal, hayvancılık bitti ithalat yapılabilecek ülkeleri geziyoruz, bütün büyük kurumları öncelik araplarda olmak üzere yabancılara sattık, özde milliyetçilik burada. belki sözde milliyetçilik vardır diyorsun, malum zat değil türküm lafı ağzından türk lafı dahi çıkmıyor. ümmet millet deyip duruyor türk demiyor. gaz almaya devam. son lafte mezhep üzerinden ülkeye saldıracaklar dikkatli olun. 16 senedir her allahın günü ben çıkıp tv ye o şu cu, bu şu cu, afedersin alevi, bilmemneci falan. iyi akşamlar herkese bu arada uzunca bir süredir yazamasam da beğenerek okumaya devam ediyorum. saygılar
    "O'nun yaptıklarını ben başaramazdım. asıl devrimci Atatürk'tür. Bu kadar büyük bir devrim yaptım ama Atatürk'ün yaptıklarını başaramazdım…" Fidel Castro - Habitat Toplantısı İstanbul 1997

Sayfa 75/250 İlkİlk ... 2565737475767785125175 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •