Sayfa 84/250 İlkİlk ... 3474828384858694134184 ... SonSon
Arama sonucu : 1998 madde; 665 - 672 arası.

Konu: Türkiye Ekonomisi, Faiz, USD,BIST, Büyüme ve Makro Ekonomik Değerlendirmeler

1. O zaman sana bir tüyo.

ABD borsası çökmeden Dolar$ adam olmaz!

Bunu kulağına küpe yap. ABD borsası çöktüğü zaman Dolar$ kısa bir süre herşeyi dövebilir, yani iyi değer kazanabilir.

Sonra piyasayı kurtaracak devasa QE ler peşpeşe gelecek. Kenef kağıdı olacak Dolar$.

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    sonsuza kadar USD'de kalmayacaz hedefime geldiğinde satarım o zaman ne alacağımıda iyi biliyorum ama altın/gümüş ve TL değil. ne olduğu söylemeyecem ki merak edin durun.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Yok olsa olsa insanların daha çok ALTIN ve GÜMÜŞ almasını teşvik ediyor olabilirim.

Kağıt paraların cılkı çıktı bence!

Sen onu bunu bırak. ABD borsaları 40 f/k ya ulaşmasına rağmen neden hala yükseliyor olabilir?
    sp500 index te 500 sirket olabilir ama piyasa degeri olarak 3-4 sirket cok buyuk oran teskil ediyor

bu sirketler apple tesla microsoft amazon falan

bu tur sirketlere fk oranina gore bakmak ne kadar mantikli son 10 seneden beri Amerikada tartisma var ve hala bir sonuca varamadilar

bu arada borsa katlana katlana artiyor

3.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    O zaman sana bir tüyo.

ABD borsası çökmeden Dolar$ adam olmaz!

Bunu kulağına küpe yap. ABD borsası çöktüğü zaman Dolar$ kısa bir süre herşeyi dövebilir, yani iyi değer kazanabilir.

Sonra piyasayı kurtaracak devasa QE ler peşpeşe gelecek. Kenef kağıdı olacak Dolar$.
    qe falan gelemez artık çünkü qe dünyayı tam batırır. bu sefer batan batar hesabı olacak yani doğal seleksiyon.

4. QE gelmezse ABD borsasının %50-60 düşmesi demek X zirvesinden. Buna izin verilmez.

X zirvesisini bilmiyorum. 30bin olabilir.

%50-60 düşer neye göre diyorum, kullanılan kaldıraçlı kredi oranına bakarak.

QE kaçınılmaz. Ama önce bakacaklar dolar$ kükreyecek, sonra ölecek.

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    qe falan gelemez artık çünkü qe dünyayı tam batırır. bu sefer batan batar hesabı olacak yani doğal seleksiyon.

5. RUSSELL 2000 endeksindeki kağıtların ortalama f/k oranı 141 olmuş. Çüşşşşşş....

https://finance.yahoo.com/quote/^RUT?p=^RUT

Hala yükseliyor....

6.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    QE gelmezse ABD borsasının %50-60 düşmesi demek X zirvesinden. Buna izin verilmez.

X zirvesisini bilmiyorum. 30bin olabilir.

%50-60 düşer neye göre diyorum, kullanılan kaldıraçlı kredi oranına bakarak.

QE kaçınılmaz. Ama önce bakacaklar dolar$ kükreyecek, sonra ölecek.
    batan batacak başka çare yok para basmak çözüm değil.dolar hedefime geldiğinde ben çıkacağım zaten şimdi burada açıklamadığım yatırıma geçeceğim. bu TL veya borsa asla olmayacak.

7. ABD'de işler karışık... Pentagon ayrı bir yerde, dışişleri ayrı bir noktada, Savunma Bakanlığı ilgisiz, hükümet sözcüsü umarsız, CIA çaldığım düdük, ve FED'i unuttuk bile... Başkan TRUMP'ın ise dünyadan haberi yok. Bırakın Afrin'i; Suriye'yi haritada gösterin deseniz kesinlikle gösteremez..

Kim ne derse desin; Türkiye bu satrançta iyi pozisyon aldı...

Her zaman derim;

"Yiğidi öldür; ama hakkını ver.."

Türk Devleti bürokrasisi ile hükümeti; bu sınavı en ince ayrıntısına kadar planlamış...

Belli...

NATO tam destek, AB destek açıklamaları, (Kati Piri ki Türkiye alehtarı bir AB raportörü- AB Türkiye'ye başka hiçbir ülkeye yapmadığı kadar haksızlık yaptı dedi...) Ayrıca diğer süper güç Rusya; Tam Destek...

Hatta ABD bile üstü kapalı "OK" dedi..

Dışişleri iyi çalışmış... Benden tam not...

Ben her zaman derim; TSK gücünün tam farkında olmayan; çok büyük disiplinli bir güç..

Bırakın PYD yi filan Kara gücünden karşısında düzenli durabilecek (ABD dahil) bir güç yoktur...

PYD yada YPG yada PKK her ne halt ise; ilk gün TSK sınır ötesi operasyon yapacak dediği gün; bunlar kaçar dedim.... Kaçmayanlar sivil olur, dedim...

Aynısı oldu..

İşin siyasi boyutu bu iken; ekonomik boyutu da tam not.. İnanın bana ben 3,90 üzeri atar dediğimde bilakis usd düşerek beni yanılttı...

Piyasalar demekki bu yukarıda yazdığım durumu; ilk gün görmüş olacaklar ki, olumlu raporladılar...

USD'ın bu Şubat ayında da 3,71-3,82 bandında gezeceğini düşünüyorum... BİST in Mart ta firmaların temettü ödemeleri ve 1Ç bilanço açıklamaları ile biraz daha rüzgarı arkadan alıp yükselebileceğini düşünenlerdenim....

Ben daha önce dediğim gibi bu operasyondan dolayı istemeden de olsa- USD SAT TL AL- ile %100 TL de mevduatta idim... Ama olayların "Türkiye Cumhuriyeti" lehine evrilmesinden sonra yeniden kademeli USD alımına geçeceğimi belirtmek isterim...

Bazı arkadaşlar USD'ı çok seviyor... Saygı duyuyorum....

Bazı arkadaşlar bana USD portföyümü operasyon sabahı bozdurmama kızmış da olabilirler...

İnanın bana ben onlara saygı duyduğum gibi; onların da bana saygı duymaları gerekir...

Para bu kazanılır da, kaybedilir, de... Önemli değil...

Ama iki çocuğum var; ve benim gidebilecek bir ikinci ülkem yok...

O sebeple, ben bu olaya siyaset ve ekonomi üzeri olarak; çocuklarımın ve ailemin geleceği olarak görürüm...

Herkese bol kazançlar....
    Son düzenleme : selka; 28-01-2018 saat: 12:03.

8.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    ABD'de işler karışık... Pentagon ayrı bir yerde, dışişleri ayrı bir noktada, Savunma Bakanlığı ilgisiz, hükümet sözcüsü umarsız, CIA çaldığım düdük, ve FED'i unuttuk bile... Başkan TRUMP'ın ise dünyadan haberi yok. Bırakın Afrin'i; Suriye'yi haritada gösterin deseniz kesinlikle gösteremez..

Kim ne derse desin; Türkiye bu satrançta iyi pozisyon aldı...

Her zaman derim;

"Yiğidi öldür; ama hakkını ver.."

Türk Devleti bürokrasisi ile hükümeti; bu sınavı en ince ayrıntısına kadar planlamış...

Belli...

NATO tam destek, AB destek açıklamaları, (Kati Piri ki Türkiye alehtarı bir AB raportörü- AB Türkiye'ye başka hiçbir ülkeye yapmadığı kadar haksızlık yaptı dedi...) Ayrıca diğer süper güç Rusya; Tam Destek...

Hatta ABD bile üstü kapalı "OK" dedi..

Dışişleri iyi çalışmış... Benden tam not...

Ben her zaman derim; TSK gücünün tam farkında olmayan; çok büyük disiplinli bir güç..

Bırakın PYD yi filan Kara gücünden karşısında düzenli durabilecek (ABD dahil) bir güç yoktur...

PYD yada YPG yada PKK her ne halt ise; ilk gün TSK sınır ötesi operasyon yapacak dediği gün; bunlar kaçar dedim.... Kaçmayanlar sivil olur, dedim...

Aynısı oldu..

İşin siyasi boyutu bu iken; ekonomik boyutu da tam not.. İnanın bana ben 3,90 üzeri atar dediğimde bilakis usd düşerek beni yanılttı...

Piyasalar demekki bu yukarıda yazdığım durumu; ilk gün görmüş olacaklar ki, olumlu raporladılar...

USD'ın bu Şubat ayında da 3,71-3,82 bandında gezeceğini düşünüyorum... BİST in Mart ta firmaların temettü ödemeleri ve 1Ç bilanço açıklamaları ile biraz daha rüzgarı arkadan alıp yükselebileceğini düşünenlerdenim....

Ben daha önce dediğim gibi bu operasyondan dolayı istemeden de olsa- USD SAT TL AL- ile %100 TL de mevduatta idim... Ama olayların "Türkiye Cumhuriyeti" lehine evrilmesinden sonra yeniden kademeli USD alımına geçeceğimi belirtmek isterim...

Bazı arkadaşlar USD'ı çok seviyor... Saygı duyuyorum....

Bazı arkadaşlar bana USD portföyümü operasyon sabahı bozdurmama kızmış da olabilirler...

İnanın bana ben onlara saygı duyduğum gibi; onların da bana saygı duymaları gerekir...

Para bu kazanılır da, kaybedilir, de... Önemli değil...

Ama iki çocuğum var; ve benim gidebilecek bir ikinci ülkem yok...

O sebeple, ben bu olaya siyaset ve ekonomi üzeri olarak; çocuklarımın ve ailemin geleceği olarak görürüm...

Herkese bol kazançlar....
    başlığı çok ihmal ediyorsunuz.dışarıdan üye olmadan izliyordum.lütfen ara sıra yazın.madem başlık açtınız takibinide yapın lütfen. syg.

Sayfa 84/250 İlkİlk ... 3474828384858694134184 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •