Sayfa 90/250 İlkİlk ... 40808889909192100140190 ... SonSon
Arama sonucu : 1998 madde; 713 - 720 arası.

Konu: Türkiye Ekonomisi, Faiz, USD,BIST, Büyüme ve Makro Ekonomik Değerlendirmeler

1.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Sn Lucas çok teşekkür ederim. Gönül isterdi ki; hep beraberce yiyelim. Sofrada herkese yer vardı. Sonunda YABANCI nın kesesi geniş idi. Sadece her yazılana değil; kendimizce okuyup samimi bulduklarımızla hareket edersek sofrada yer var...

Lakin; dediğim bir öngörü ve tecrübe.. Bir günde USD dan 50,000 TL zarar ettiğim de olmuştur.. Ancak ben malum sayfada USD ı 3,96 dan satıp USD da , 3,98 olduğunda; direkt AFAROZ edilmiştim. Mecbur bu başlığı açmak zorunda kalmıştım...

Takdir edersiniz ki; USD her gün üzerine 5 kuruş koyarken, 3,96 TL de bu USD 3,72 TL yi görür ve oradan alınır demek; "DELİLİK" ile paralel olarak algılanıyordu...

Maalesef; çoğu zaman "Bir müsübet, bin nasihattan iyi geliyor.." Ayın 26 sında vadem doluyor. Oranım 14,55 ile VB idi...

Şubat ayı sonu Mart ayı içinde %12 faiz ile günlükte kalıp USD da fırsat kollayacağım....

Ama dediğim gibi YATIRIM GURUSU filan değilim... Her zaman yanılma payım olabilir...

Şunuda eklemek isterim ki, 3,40 dan USD aldığımda; USD 3,38 olunca USD da 3,10 2,90 senaryoları konuşuluyordu...

Dediğim gibi, mantıklı ve rasyonel olmak en doğrusu.... Gerisi boş lakırdı...

Herkese Bol Kazançlar Dilerim.
    arkadaşlar şu doları satmayın,burası TR alacağınız kar riske göre çok az. Her sabah yeni bir gelişme olur burada ve TL için hayırlı olmaz genelde.sadece düştükçe kademeli alın yatın. yannız eurusd 1,15'in altına geldiğinde euro/gbp ağırlığını arttırın.

2.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    arkadaşlar şu doları satmayın,burası TR alacağınız kar riske göre çok az. Her sabah yeni bir gelişme olur burada ve TL için hayırlı olmaz genelde.sadece düştükçe kademeli alın yatın. yannız eurusd 1,15'in altına geldiğinde euro/gbp ağırlığını arttırın.
    Yahu millet seni dinliyor sen milleti dinlemiyorsun ...yüzde 4 e talim ediyorsun yaz 1;aylık yukarı 20 kuruş opsiyon artı 4 faizde oradan gelsin .. ) yaz gitmeyecek seviyeye yaz ..üç beş kuruş alsan fenamı olur .

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Yahu millet seni dinliyor sen milleti dinlemiyorsun ...yüzde 4 e talim ediyorsun yaz 1;aylık yukarı 20 kuruş opsiyon artı 4 faizde oradan gelsin .. ) yaz gitmeyecek seviyeye yaz ..üç beş kuruş alsan fenamı olur .

20 krş bir günlük iş TR de. opsiyon yazacaksam eurusd'de yazarım ben. odea parite opsiyon yazıyor DUYURULUR.

4.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Sn Lucas çok teşekkür ederim. Gönül isterdi ki; hep beraberce yiyelim. Sofrada herkese yer vardı. Sonunda YABANCI nın kesesi geniş idi. Sadece her yazılana değil; kendimizce okuyup samimi bulduklarımızla hareket edersek sofrada yer var...

Lakin; dediğim bir öngörü ve tecrübe.. Bir günde USD dan 50,000 TL zarar ettiğim de olmuştur.. Ancak ben malum sayfada USD ı 3,96 dan satıp USD da , 3,98 olduğunda; direkt AFAROZ edilmiştim. Mecbur bu başlığı açmak zorunda kalmıştım...

Takdir edersiniz ki; USD her gün üzerine 5 kuruş koyarken, 3,96 TL de bu USD 3,72 TL yi görür ve oradan alınır demek; "DELİLİK" ile paralel olarak algılanıyordu...

Maalesef; çoğu zaman "Bir müsübet, bin nasihattan iyi geliyor.." Ayın 26 sında vadem doluyor. Oranım 14,55 ile VB idi...

Şubat ayı sonu Mart ayı içinde %12 faiz ile günlükte kalıp USD da fırsat kollayacağım....

Ama dediğim gibi YATIRIM GURUSU filan değilim... Her zaman yanılma payım olabilir...

Şunuda eklemek isterim ki, 3,40 dan USD aldığımda; USD 3,38 olunca USD da 3,10 2,90 senaryoları konuşuluyordu...

Dediğim gibi, mantıklı ve rasyonel olmak en doğrusu.... Gerisi boş lakırdı...

Herkese Bol Kazançlar Dilerim.
    Valla 3.90 ı görürsem mart ayı içinde satacagim bu garabeti. .tr de işler iyiye gidiyor bence bir sıkıntı Suriye meselesi..

5.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    tr de işler iyiye gidiyor
    abi sen nerede yaşıyorsun?

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    abi sen nerede yaşıyorsun?
    Seçim olacaksa önce bahar yaşanır. Ben bir miktar dolara devam edeceğim zira daha huzurlu

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

7. Merhaba Sayın Selka iyisinizdir umarım.

Vade dönüşünde günlük mevduat yapıp usd ye geçmeyi planlıyordunuz, bugün aylık mı bağladınız?

Usd için öngörünüz değişmiş olabilir mi? TL mevduata devam mı

Bol kazançlar.

8. Sayın R.lucas,

2 aydır her vade dönüşümde mt dcd, opsiyon ile % 8 getiri ( mevduat faizi+prim) sunuyor, 3.95 e dolar satarıma.

Bir türlü cesaret edip deneyemedim, benim dolar maliyetim geçen sene nisan 2017 de 3.6556 dan alındığı için bugün 3.94 e geldi.

3.95 ten dolar satarsam TL ile başabaş olacağım, vade tarihinde 3.95 in 1 kurus üzeri olması alınan opsiyon faizinin üzerinde getiri sağlayacak.

Dcd - opsiyon önerirmisiniz 3.95 maliyetli portföyüme?

Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku

Sayfa 90/250 İlkİlk ... 40808889909192100140190 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •