Sayfa 99/250 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon
Arama sonucu : 1998 madde; 785 - 792 arası.

Konu: Türkiye Ekonomisi, Faiz, USD,BIST, Büyüme ve Makro Ekonomik Değerlendirmeler

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
     Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Teşekkürler Sn.Human.. Keşke herkes senin gibi olabilse....
    valla sn.selka birleşen bütünleşen güçlü olur, birleşmeyen ayrılan şucu bucu olan ise dağılır gider...dünya tarihinde hep böyle oldu..ben herzaman çocuklara önce tarih sonrada matematik ve mantık öğretilmesini tavsiye ederim.Ülkemizde son yıllarda çok mantıksızca bir hayat sürüdürülüyor.Akıl yerini doğmatik düşüncelere bırakmış durumda.Halbuki inancımız herkesi düşünmeye sevk eder.Kutsal kitabımız Kuran Kerim'de bile üstüne basa basa insaları düşünmeye ve ilime ve birlik olmaya davet eder..birlik olmak şart.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
    Atatürk ün yaşamı boyunca ilke ve inkilapları ile tek bir millet olma isteğini bugünlerde çok daha iyi anlıyorum.Vatandaş olma kavramını neden desteklediği artık çok daha net ortaya çıkmış durumda.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
    -----------
    Son düzenleme : human01; 14-04-2018 saat: 14:54.

4. ....................

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Vergi kazanç üzerinden ödenir! değil mi?

Dolaylı vergi oranı %25 lere inmedikçe Türkiyede sonsuza kadar devalüasyon devam eder! Yüksek faiz, yüksek enflasyon, yüksek döviz kuru! sırayla nöbetleşirler!

5.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    ABD Suriye'yi vurmuş...

ABD İngiltere Fransa aynı çizgide duruyor...

BEN İNANMIYORUM ARKADAŞ.. Suriye rejiminin KİMYASAL SİLAH kullanabilecek kadar MAL bir yönetim olduğununa inanmıyorum arkadaş.

ABD İngiltere ve Fransa üçgeni omurgasızlık duruşudur...

Nerden bilmeyeyim, senin İngiliz yada CIA ajanlarından birisinin DOĞU GUTA'da çöp varilinin içine KİMYASAL BOMBA koymadığını...

Yazık Yahu! Vallahi yazık... Müslüman aleminin KANDİL gecesi tepesine FÜZELER yemek...

MAL olmamak lazımdır.. Aslan SIĞIR a saldırır.. Neden diye sorulmaz.. SIĞIR olmamak ASLAN olmak gerekir...

Kısaca ben bu KİMYASAL SALDIRI zırvasına inanmıyorum....

Irak'ta ta aynı naneyi yediniz, Cezayir de KADDAFİ yi katledirken de...

Bizlerin akıllı rasyonel ve YEK olmamız gerekir.... Başka da çaremiz yoktur....

Bu topraklarda ANADOLU'da Alevisi, Sünnisi, Ateisti, Deisti, Hristiyanı, Yahudisi, Türkü, Kürdü yaşayan herkes SAĞDUYULU olmalı...

Farklı mezhep yada ırklardan olsak dahi ANADOLU insanından başka ANADOLU insanını anlayan yeryüzünde başka hiçbir kimse hiçbir iNANÇ MEZHEP IRK yoktur...

Biz bize bir Toplumuz... Hangi ırk ve inançtan olsak dahi; "Bize bizden başka dost yoktur..."

Bu topraklarda Yaşayan Alevilerin Dostu İran olamaz, Bu topraklarda yaşayan SÜNNİ nin dostu SUUDİ ler olmaz... Bu topraklarda yaşayan Hristiyanların dostu ABD İngiltere olamaz... Bu topraklarda yaşayan YAHUDİ lerin dostu İSRAİL olamaz.. Bu topraklarda yaşayan Kürtlerin DOSTU ABD yada Irak olamaz...

Bu topraklarda yaşayanların dostları her kim olursa olsun "BİZDEN BAŞKASI" maalesef olamaz....

Bu topraklara hep sağduyu sahip olmuştur...

"Sünni Bir Türk" olarak bu topraklarda yaşayan "Alevi bir Kürt"te dünya üzerinde ki her milletten daha fazla güvenirim...

Güvenmemiz lazımdır... Güvenmek zorundayız... ABD İngiltere ve Fransa Çizgisinin oyunlarını bozabilmemiz için

Birbirimize kenetlenmeli ve GÜVENMELİYİZ...

Başka yol yoktur....
    Harika bir yazı sayın Selka...Emeğinize sağlık.

6.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    ABD Suriye'yi vurmuş...

ABD İngiltere Fransa aynı çizgide duruyor...

BEN İNANMIYORUM ARKADAŞ.. Suriye rejiminin KİMYASAL SİLAH kullanabilecek kadar MAL bir yönetim olduğununa inanmıyorum arkadaş.

ABD İngiltere ve Fransa üçgeni omurgasızlık duruşudur...

Nerden bilmeyeyim, senin İngiliz yada CIA ajanlarından birisinin DOĞU GUTA'da çöp varilinin içine KİMYASAL BOMBA koymadığını...

Yazık Yahu! Vallahi yazık... Müslüman aleminin KANDİL gecesi tepesine FÜZELER yemek...

MAL olmamak lazımdır.. Aslan SIĞIR a saldırır.. Neden diye sorulmaz.. SIĞIR olmamak ASLAN olmak gerekir...

Kısaca ben bu KİMYASAL SALDIRI zırvasına inanmıyorum....

Irak'ta ta aynı naneyi yediniz, Cezayir de KADDAFİ yi katledirken de...

Bizlerin akıllı rasyonel ve YEK olmamız gerekir.... Başka da çaremiz yoktur....

Bu topraklarda ANADOLU'da Alevisi, Sünnisi, Ateisti, Deisti, Hristiyanı, Yahudisi, Türkü, Kürdü yaşayan herkes SAĞDUYULU olmalı...

Farklı mezhep yada ırklardan olsak dahi ANADOLU insanından başka ANADOLU insanını anlayan yeryüzünde başka hiçbir kimse hiçbir iNANÇ MEZHEP IRK yoktur...

Biz bize bir Toplumuz... Hangi ırk ve inançtan olsak dahi; "Bize bizden başka dost yoktur..."

Bu topraklarda Yaşayan Alevilerin Dostu İran olamaz, Bu topraklarda yaşayan SÜNNİ nin dostu SUUDİ ler olmaz... Bu topraklarda yaşayan Hristiyanların dostu ABD İngiltere olamaz... Bu topraklarda yaşayan YAHUDİ lerin dostu İSRAİL olamaz.. Bu topraklarda yaşayan Kürtlerin DOSTU ABD yada Irak olamaz...

Bu topraklarda yaşayanların dostları her kim olursa olsun "BİZDEN BAŞKASI" maalesef olamaz....

Bu topraklara hep sağduyu sahip olmuştur...

"Sünni Bir Türk" olarak bu topraklarda yaşayan "Alevi bir Kürt"te dünya üzerinde ki her milletten daha fazla güvenirim...

Güvenmemiz lazımdır... Güvenmek zorundayız... ABD İngiltere ve Fransa Çizgisinin oyunlarını bozabilmemiz için

Birbirimize kenetlenmeli ve GÜVENMELİYİZ...

Başka yol yoktur....
    Yazınız forumdaki ilk mesajıma vesile oldu, ayakta alkışlıyorum Sn. Selka

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Türkiye'de ilk önlem olarak nüfus kontrolü lazımdır.
    .......
    .....
    .....
    Kalın sağlıcakla...
    Uzun zamandır iş yoğunluğundan roman tadında yorumlarından uzak kalmıştım, özlemişim ağabey.
    İyi ki aramızdasın.
    Selamlar

8.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku

Değişim öncelikle ülkemizin SOSYO EKONOMİK alanı ile başlanmlaıdır. Mesela Türkiye'de Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Bursa ilk 5 şehir ekonomik pastadan en büyük payı almaktadır. Hali ile bu pastadan pay almak isteyen Halk bu ilk 5 şehire göç etmektedir..

......
    .....
    ....

Kalın sağlıcakla...
    Okurken şöyle bir hayal ettim de..2 dakikalığına da olsa içim ferahladi.
    ANCAK,
    Kim yapacak abi bu dediklerini ?
    İktidar partiyi bir kenara koy, kendini solcu zanneden sol parti olduğunu düşünen CHP mi yapacak? Yoksa sadece isminde işçi ibaresi geçtiği için komünist olan her devrin adamı Perinçek'in partisi mi ?

Bu dediklerin ancak ve ancak sosyal devlet ile ve hatta biraz daha ileriye gideyim sosyalist devlet ile olur.
    Bu millet asla ve asla SOL'u sevmez.
    Çünkü eşitlik hak hukuk Adalet gibi kavramlar bir beden büyük gelir bu insanlara.
    Senle bahse varım Ankara'nın göbeğinde bir caddenin sağ başına sen sol başına ben geçeceğiz ve yürüyerek adam toplayacağız.
    Sen ücretsiz tiyatro (bak bale opera demiyorum döverler seni) var diyeceksin.
    Ben ise altimda şalvar bir karış sakal kafamda sarık, herhangi bir din kisvesi altında provakasyon yaparak ilerleyecegim.

Lütfen tüm samimiyetinle cevapla, sen caddeyi bitirdiğinde benim ilk 100 metrem kadar adam toplayabilirsin?

Malesef ki hayır...
    Şimdi sen diyorsun ki zamanında popolarini kurtaran Mustafa Kemal'e bile düşman, kadına düşman, eğitime düşman,sanata düşman,bokuyla kavga eden yobazlara imkan verelim.
    Acaba onlar istiyor mu ki bunu?
    Hangi sosyal devlet kuracak partiye imkan vereceklerde bu olacak ?

Zamanında Aziz Nesin bir lafiyla linç edildi.
    Bende haksız buluyorum kendisini.
    .
    Bu memleketin %70'i aptal dediği için değil matematiği iyi olmadığı için.
    Ne 70'i Allah aşkına.
    Biz kabul etsekde etmesekde istesekde istemesekde bu ülkede azınlık olan bizleriz.
    Taşı sıksan %10 belki çıkarız.

Biz kimmiyiz.
    Bu forumdaki istisnalar hariç hemen hemen tüm üyeleriz.
    Zekası ölçüsünde sorgulayanlarız.
    Özgürlüğe inananlariz.
    13 yaşında kızdan şehvet duyan pisliklerden nefret edenleriz.
    Dini sadece kişiyi ilgilendiren bir konu olarak görürüz inanmayana neden inanmıyorsun,inanana neden inaniyorsun demeyen çünkü bu konuda söz hakkımız olmadığını düşünenlerdeniz.
    Hırsızlıği ,rüşveti ,ahlaksızlığı ,hak yemeyi günah olduğu için değil, insan olmanın doğasına ters olduğu için reddeder ve yapmamaya çalışırız.
    .
    Kabul edelim sevgili SELKA abim.
    Mustafa Kemal bu ülkeyi kurtardığında da bir avuç azınlık idik, şimdide öyle.. Değişen hiçbirsey yok.

Şimdi sen diyorsun ki bu kaderi değiştirelim, herşeye daha sosyal daha eşit bir düzen için yeniden başlayalım.
    Başlayalım da..
    Bakalım senin ev sahiplerin bunu istiyorlar mı?
    Hiç sanmam..

Uzun yazım için okuma nezaketini gösterenlere teşekkür ederim. Epey dolmuşun. İyi geldi

Selamlar

Sayfa 99/250 İlkİlk ... 4989979899100101109149199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •