Sayfa 146/250 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246 ... SonSon
Arama sonucu : 1998 madde; 1,161 - 1,168 arası.

Konu: Türkiye Ekonomisi, Faiz, USD,BIST, Büyüme ve Makro Ekonomik Değerlendirmeler

1. Değerli arkadaşlar,

Comrad Celal'in detaya inmeden temelde savunduğu husus Atatürk'ün bir ingiliz casusu olması, finansal ve siyasi desteği ingilizlerden alıp Türk Milletini İngilizlerin istediği gibi İslam ve Şeriattan uzaklaştırıp, hilafeti yıkması idi.. Ve ingilizler bunu Atatürk ile başardı deyip, sağdan soldan Sn.Ahmetg'nin de dediği gibi cımbız ile bazı ingiliz yada yunan kaynaklı referanslı haberleri alıp yapıştırıp savlarını güçlendirmeye çalışmasıdır...

Derin düşünüp detaya inmemekte fayda vardır.. Çünkü, 2150 yılının Türk milleti dünya siyaseti ekonomisi nasıl 2019 yılından farklı ise 2019 Türkiye si de 1919 Türkiye'sinden kat be kat farklıdır...

100 yıl önceki dünya siyaseti, ekonomisi ve konvansiyonel savaşları ile, oturuduğumuz koltuklardan 100 yıl önceki yunan ve ingiliz meşeili haberleri okuyup internetten rahat koltuklarımızdan ahkam kesmek ne denli yanlış ise 2019 dan bakıp; 2119 u değerlendirmek de o kadar yanlış olur..

Mesela;

1930 lar da İngiltere de Churccill, Almanyada Naziler... İtalya da Mussolini, Rusya da Stalin gibi FAŞİST liderler hızla yükseliyordu.. Batı, Kuzey, Doğu, Güney her yönde FAŞİSİM zirvede idi..
    Her yerde sonsuz ve son derece güçlü bir FAŞİZAN akım tam gaz tazyikleniyorken Atatürk'ün kafasında tamamen DEMOKRASİ, CUMHURİYET, ÖZGÜRLÜK VE TAM BAĞIMSIZ LAİK TÜRKİYE imajı inanılmaz gelmiyor mu?

Atatürk kurtuluş savaşı öncesi parası olmayan orduyu rehabilite edebilmek için Pakistan ve kısmi müslüman Hindistan dan nakit yardım istedi..

Pakistan ve Hindistan inanılmaz nakit toplamıştı... Ama ingiliz bankaları transfere izin vermemiş toplanan paralar Pakistan da kalmıştı.

Rehabilite edilemeyen ordu savaşı kazanamazdı.. Atatürk mecbur idi.. Para bulmalı idi.. Araplar vermez, İtalya, Fransa, İngiltere zatn işgal ediyor.. Geriye bir tek Rusya kalmıştı...

Atatürk Türkiye'nin Kominist olacağını, Anadoluya Komünüzm in getirileceğini söylerek Rusya dan nakit yardım talep etmişti...

Hatta RUS kaynaklarına bakarsanız Atatürk ün bizzat el yazısı ile Rusya ya yazdığı mektup u bulabilirsiniz... Ancak; olayın bu denli olmadığı sonradan ortaya çıkmıştır...

Atatrük Rusya dan parayı aldı, orduyu rehabilite etti ve Kurtuluş Savaşı sonrası Kominist bir devlet değil; Cumhuriyet ilan etti...

O sebeple derim ya;

Konuşulandan ziyade, davranışlara ve yapılanlara bakın diye....

Çünkü kaynak dahi olsa; onun hangi amaç ve ne gaye ile yapıldığını 100 yıl sonra sıcak koltuklarımızda oturup anlayacak bir kafamız; maalesef hiçbirimiz de yok...

Tıpkı; İsmet Paşanın hanımının Venizelosun koluna girmesi gibi..

Bu resime bakıp bazı şeyler söyleyebilirsiniz ama yanlış olur...

Doğru olan batı cephesi komutanı olan İsmet Paşa'nın İç Ege de

Venizelosun Ordusundan onbinlerce işgalci yunanlıyı Anadolu'ya mezar etmesidir...

Siz neye inanırsanız inanın....

Ben sonuçlara inanırım....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,296
     Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Değerli arkadaşlar,

Comrad Celal'in detaya inmeden temelde savunduğu husus Atatürk'ün bir ingiliz casusu olması, finansal ve siyasi desteği ingilizlerden alıp Türk Milletini İngilizlerin istediği gibi İslam ve Şeriattan uzaklaştırıp, hilafeti yıkması idi.. Ve ingilizler bunu Atatürk ile başardı deyip, sağdan soldan Sn.Ahmetg'nin de dediği gibi cımbız ile bazı ingiliz yada yunan kaynaklı referanslı haberleri alıp yapıştırıp savlarını güçlendirmeye çalışmasıdır...

Derin düşünüp detaya inmemekte fayda vardır.. Çünkü, 2150 yılının Türk milleti dünya siyaseti ekonomisi nasıl 2019 yılından farklı ise 2019 Türkiye si de 1919 Türkiye'sinden kat be kat farklıdır...

100 yıl önceki dünya siyaseti, ekonomisi ve konvansiyonel savaşları ile, oturuduğumuz koltuklardan 100 yıl önceki yunan ve ingiliz meşeili haberleri okuyup internetten rahat koltuklarımızdan ahkam kesmek ne denli yanlış ise 2019 dan bakıp; 2119 u değerlendirmek de o kadar yanlış olur..

Mesela;

1930 lar da İngiltere de Churccill, Almanyada Naziler... İtalya da Mussolini, Rusya da Stalin gibi FAŞİST liderler hızla yükseliyordu.. Batı, Kuzey, Doğu, Güney her yönde FAŞİSİM zirvede idi..
    Her yerde sonsuz ve son derece güçlü bir FAŞİZAN akım tam gaz tazyikleniyorken Atatürk'ün kafasında tamamen DEMOKRASİ, CUMHURİYET, ÖZGÜRLÜK VE TAM BAĞIMSIZ LAİK TÜRKİYE imajı inanılmaz gelmiyor mu?

Atatürk kurtuluş savaşı öncesi parası olmayan orduyu rehabilite edebilmek için Pakistan ve kısmi müslüman Hindistan dan nakit yardım istedi..

Pakistan ve Hindistan inanılmaz nakit toplamıştı... Ama ingiliz bankaları transfere izin vermemiş toplanan paralar Pakistan da kalmıştı.

Rehabilite edilemeyen ordu savaşı kazanamazdı.. Atatürk mecbur idi.. Para bulmalı idi.. Araplar vermez, İtalya, Fransa, İngiltere zatn işgal ediyor.. Geriye bir tek Rusya kalmıştı...

Atatürk Türkiye'nin Kominist olacağını, Anadoluya Komünüzm in getirileceğini söylerek Rusya dan nakit yardım talep etmişti...

Hatta RUS kaynaklarına bakarsanız Atatürk ün bizzat el yazısı ile Rusya ya yazdığı mektup u bulabilirsiniz... Ancak; olayın bu denli olmadığı sonradan ortaya çıkmıştır...

Atatrük Rusya dan parayı aldı, orduyu rehabilite etti ve Kurtuluş Savaşı sonrası Kominist bir devlet değil; Cumhuriyet ilan etti...

O sebeple derim ya;

Konuşulandan ziyade, davranışlara ve yapılanlara bakın diye....

Çünkü kaynak dahi olsa; onun hangi amaç ve ne gaye ile yapıldığını 100 yıl sonra sıcak koltuklarımızda oturup anlayacak bir kafamız; maalesef hiçbirimiz de yok...

Tıpkı; İsmet Paşanın hanımının Venizelosun koluna girmesi gibi..

Bu resime bakıp bazı şeyler söyleyebilirsiniz ama yanlış olur...

Doğru olan batı cephesi komutanı olan İsmet Paşa'nın İç Ege de

Venizelosun Ordusundan onbinlerce işgalci yunanlıyı Anadolu'ya mezar etmesidir...

Siz neye inanırsanız inanın....

Ben sonuçlara inanırım....
    aynen..............
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. VERGİ ADALETSİZLİĞİ

Geçen gün 15 yıllık berberime gideceğim...

Abi randevusuz olmaz, dedi... Gelirsen alamam... Ona göre diye de tembihledi.. Şaşırmıştım.. Olur deyiverdim...

Sonraki traşa randevu aldım.. Sabah 10:15 ' e .. Ancak gittiğimde 10:35 idi.. Abi alamam, geç kaldın dedi... Almadı da..

Geçen gün çocuk hastalandı... Çocuk doktrunu aradım.. Sabahtan gelin dedi.. Ne zaman dedim? Sabahtan dedim ya dedi... Bende saat kaçta dedim.. Saat önemli değil ki; alırız.. Siz gelin dedi...

Sabah 11 gibi gittik.. 2 dk sonra muayene olduk ve çıktık...

Berberin 3 adet koltuğu var.. 30 dakikada bir koltuk boşalır. 30 TL traş ücreti vardır. Bunun 5 TL si masraflarına gitse kalır NET 25 TL traş parası..

Sabah 8 de açılır.. Akşam 19:00 da kapatır.. Pazarları çalışmaz.. Ayda 26 gün.. Günde 11 saat bir koltuk 22 müşteri alır.. 3 koltuk 66 adet müşteri..

Son iki yıldır istediğim saatte berberime gidemedim.. Ama diyelimki maksimum kapasitesi 66 adet. Günlük 50 adamı rahat traş eder..

50*25= 1,250 TL net kar..

1,250*26= 32,500 TL Net kar...

3 berber var ki bir tanesi kalfa diğer ikisi ortak.. Diyelim ki bu NET PASTA yı 3 e bölüyorlar...

10,800 TL eder... Kişi başı aylık net kazanç...

Peki bunun ne kadarı vergiye gider...

SIFIR...

Bugün kamuda 5,000 TL maaş alan birisi aylık NET 1,250 TL vergi verir.. Maaşı Net 3,750 Tl dir...

Berber Dr dan önemli hala gelmiştir..

Peki berberden, dr dan, dericiden, kuyumdan nasıl vergi alıyorlar...? Alamıyorlar...

Arkadaşım pilot..

Aylık maaşı 50,000 TL .. Ödedikleri gelir vergisi aylık 2020 TL net asgari ücret üzerinden..

Yani aylık %30 olan dilimde olup 15,000 TL vergi vermesi gerekirken, %15 dilimde 305 TL vergi veriyor...

Emlak vergisi adil mi? Ya da servet vergisi?

Yazılacak çok şey var...

Ülkede bütçe ZARARDA:.. Ve bu zararı az kazananlar değil, çok kazananlar kapatsın derim...

Sağlıcakla..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,808
    Pilotun maasini asgari ucret olarak gosterebileceklerine inanmiyorum.
    Ben berberime duvarda asili ucret tarifesi uzerinden kredi karti ile odeme yaparim.
    Nakit odemeden her yerde kacinirim.
    Illa nakit diye tutturursa en az %25 indirim isterim.
    Syg,

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben berberime duvarda asili ucret tarifesi uzerinden kredi karti ile odeme yaparim.
    Syg,
    Pilotlar kaçmasın diye belli oranda istisnaları var diye biliyorum.

1/2/2019 tarihinden itibaren nakden veya hesaben ödenen aylık ücretlerinin gerçek safi değerinin %70'i gelir vergisinden istisna edilmiştir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Syg,
    Sn.Dudu pilotların kazançları bence bordroda yok. Kızları kolejde idi.. Benim iki adet çocuğum kolejde idi..

Destek onlara çıkmış, benim çocuklarımdan birisine dahi çıkmamıştı..

Hatta o pilot arkadaşımın hanımı benim çalıştığım yerde aynı işi yapıyoruz...

Bordro larını direkt görmedim, ama kızlarının kolej destek müracat formunu görmüştüm. Kızın babasının aylık gelirini beyan ettiği bölümce en yüksek puanı almıştı.. (En yüksek puan =en düşük gelir beyanı)

7. Durgunluk nüfus artış hızı kontrollü olan ülkeler için sorun değildir. Nüfusu artan ülkeler için ise hayati bir durumdur. Nüfusu kontrol altına alabilmiş ekonomiler büyüme yerine kalkınmayı tercih ederler...

Bende ülke yönetimin söz sahibi olsa idim, doğum kontrolünü getirirdim. Büyümek yerine kalkınmayı tercih ederdim...

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Durgunluk nüfus artış hızı kontrollü olan ülkeler için sorun değildir. Nüfusu artan ülkeler için ise hayati bir durumdur. Nüfusu kontrol altına alabilmiş ekonomiler büyüme yerine kalkınmayı tercih ederler...

Bende ülke yönetimin söz sahibi olsa idim, doğum kontrolünü getirirdim. Büyümek yerine kalkınmayı tercih ederdim...
    Elektrik, internet sonrası robot kırılımı gelirse zaten nüfüsün anlamı kalmayacak.
    Bundan 50 yıl sonra ortadoğuya müdahaleye robot askerler gelirse şaşırmam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 146/250 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •