Sayfa 143/250 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243 ... SonSon
Arama sonucu : 1998 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: Türkiye Ekonomisi, Faiz, USD,BIST, Büyüme ve Makro Ekonomik Değerlendirmeler

son dönemde cumhuriyet in ne büyük bir iş olduğu daha iyi anlaşılıyor.. a.k.p. partisi bile Atatürk'ü benimsedi.. inandırıcı değil ama görünüşte olsa da bunu benimsemek zorunda kaldılar..

hatırlayın çok şımardıkları 4-5 yıl öncesini.. o zamanlar cumhuriyet için "osmanlı'nın 90 yıllık reklam arası" nitelendirmesi yapmış ilkel bir zihniyet.. ilerleyen yıllarda ortadoğu bataklığının ne kadar rezil bir şey olduğunu halkın geniş kesimleri daha iyi gördükçe Atatürk ün kurduğu cumhuriyete ve ilkelerine bağlılık zirve yaptı, ve bunun neticesinde a.k.p partisi mecburiyetten de olsa Atatürk'ü benimsemek zorunda kaldı (söylem düzeyinde elbette)..

ancak bunların tabanında hala osmanlıcılık oynayan bir kitle var.. fazla ciddiye almayın..emperyalistlerin oyuncağı olmuş bir zihniyettir bu. emperyalist devletler Cumhuriyeti ve ulus devleti aşındırma çalışmalarını ülke içinde kolayca kontrol edebildikleri itaatçi bireylerden oluşan truva atı cemaat yapılanmaları ile yapıyorlar..
    Son düzenleme : discretus; 12-08-2019 saat: 23:31.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

2. ...............

3.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    ...............
    sN.Grafik, bu memlekette daha önceden istenilmiş birçok şey denenmiş ama olmamış. 45 yaşıma gelmeden önce 20 li yaşlarda herkesin bu memlekette asgari benim gibi olduğunu ve benim gibi düşündüğümü sanırdım.

Ancak bu yaşa gelince kazın ayağının hiç de öyle olmadığını gördüm. Diyarbakır lı bir arkadaşımın dedikleri kulağıma küpe olmuştu..

"-Abi sen Ankara Çankaya'da büyümüşsün ve herkesi de öyle sanıyorsun demişti.. "

O sebeple bir milleti sadece Ulusalcı görmek, dindar, dinci, alevi yada sunni, laz görmek bu topraklara yapılabilecek en büyük hainliktir...

Yukarıda saydığımı bu alt kimliklerin bir arada uyumlu ve en güzel özgür bir şekilde yaşayabilmenin yegana formülü LAİKLİK'tir...

Laiklik ilkesine herkesin sünninin, alevinin, lazın, Türk'ün, Kürt'ün, dincinin, dindarın, ateistin sımsıkı sarılması gerekir... Çünkü birbirinden farklı bu kültürlerin , anlayışların koruyucu kalkanı, birleştirici çimentosu LAİKLİK tir...

Bu alt kimliklerin birisinin diğerinden üstün olup, LAİKLİK ilkesini askıya alması KAOS, iç karışıklıktır.. Bunlar bu topraklarda defalarca denenmiş, sonuçları hep hüsran olmuştur...

CemEvine giden gitsin, Haccına giden gitsin, camiye giden gitsin, hiçbirine gitmeyen gitmesin... Ama bu alt kimlik inanışlarını devlet protokol ve kanunlarına yerleştirdiğimiz zaman LAİKLİK gider.. Bir binanın çimentosu gider ise bina dayanamaz...

Osebeple Comrad Celal gibilerine itibar etmem... Çünkü Comrad Celal 82 milyonluk ülkede yaşayan her bir bireyin sünni müslüman olup hilafet ve şeriat kuralları altında yaşamak istiyor gibi kıtır piyoz cahil bir kafaya sahip de ondan...

Kalın sağlıcak ile...

4. KomradCelal bu konuda yeni vesikalar ve fotoğraflar yayınlamış... Yunanı denize dökmedik, onlar bizden tam 3 gün önce İngilizlerin emri ile güle oynaya Yunanistana evlerine gittiler... diyor. Kaynaklarını da vermiş. Fotoğraflarını da yayınlamış.

https://twitter.com/komradcelal1/sta...002174978?s=21

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    sN.Grafik, bu memlekette daha önceden istenilmiş birçok şey denenmiş ama olmamış. 45 yaşıma gelmeden önce 20 li yaşlarda herkesin bu memlekette asgari benim gibi olduğunu ve benim gibi düşündüğümü sanırdım.

Ancak bu yaşa gelince kazın ayağının hiç de öyle olmadığını gördüm. Diyarbakır lı bir arkadaşımın dedikleri kulağıma küpe olmuştu..

"-Abi sen Ankara Çankaya'da büyümüşsün ve herkesi de öyle sanıyorsun demişti.. "

O sebeple bir milleti sadece Ulusalcı görmek, dindar, dinci, alevi yada sunni, laz görmek bu topraklara yapılabilecek en büyük hainliktir...

Yukarıda saydığımı bu alt kimliklerin bir arada uyumlu ve en güzel özgür bir şekilde yaşayabilmenin yegana formülü LAİKLİK'tir...

Laiklik ilkesine herkesin sünninin, alevinin, lazın, Türk'ün, Kürt'ün, dincinin, dindarın, ateistin sımsıkı sarılması gerekir... Çünkü birbirinden farklı bu kültürlerin , anlayışların koruyucu kalkanı, birleştirici çimentosu LAİKLİK tir...

Bu alt kimliklerin birisinin diğerinden üstün olup, LAİKLİK ilkesini askıya alması KAOS, iç karışıklıktır.. Bunlar bu topraklarda defalarca denenmiş, sonuçları hep hüsran olmuştur...

CemEvine giden gitsin, Haccına giden gitsin, camiye giden gitsin, hiçbirine gitmeyen gitmesin... Ama bu alt kimlik inanışlarını devlet protokol ve kanunlarına yerleştirdiğimiz zaman LAİKLİK gider.. Bir binanın çimentosu gider ise bina dayanamaz...

Osebeple Comrad Celal gibilerine itibar etmem... Çünkü Comrad Celal 82 milyonluk ülkede yaşayan her bir bireyin sünni müslüman olup hilafet ve şeriat kuralları altında yaşamak istiyor gibi kıtır piyoz cahil bir kafaya sahip de ondan...

Kalın sağlıcak ile...

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    KomradCelal bu konuda yeni vesikalar ve fotoğraflar yayınlamış... Yunanı denize dökmedik, onlar bizden tam 3 gün önce İngilizlerin emri ile güle oynaya Yunanistana evlerine gittiler... diyor. Kaynaklarını da vermiş. Fotoğraflarını da yayınlamış.

yunanlıların kalmalarını mı istiyordun ?

defolup gittiler..padişahta biliyorsun ingiliz zırhlısı ile ülkeden kaçtı..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

siyasal islamcıların cumhuriyet ile problemi olduğu çok öteden beri bilinen bir şey.. nereden laf sokacaklarını bilemedikleri için abuk subuk işlerle uğraşıyorlar.. emperyalistlerin ekmeğine yağ sürüyorlar..

7. Savaş olmamış mı? Dumlupınar büyük taarruz hep yalan mı imiş? Trikopis yalandan mı esir düşmüş sopa yemiş? 'Denize döktük.' Demek savaştık yendik demektir bunu anlamaktan aciz mi bunları yazan kişi?

Müslüman ahlaksız olur mu? Malesef oluyor. Ben bunu çok yakınım kişilerde malesef gördü o yaşadım şaşırmıyorum artık, Allah selamet versin
     Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    KomradCelal bu konuda yeni vesikalar ve fotoğraflar yayınlamış... Yunanı denize dökmedik, onlar bizden tam 3 gün önce İngilizlerin emri ile güle oynaya Yunanistana evlerine gittiler... diyor. Kaynaklarını da vermiş. Fotoğraflarını da yayınlamış.

8. Sakarya Meydan Muharebesi Araştırmaları (@SakaryaSavasi) adlı kişiye göz at: https://twitter.com/SakaryaSavasi?s=09

General Mobile 4G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

Sayfa 143/250 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •