Sayfa 241/250 İlkİlk ... 141191231239240241242243 ... SonSon
Arama sonucu : 1998 madde; 1,921 - 1,928 arası.

Konu: Türkiye Ekonomisi, Faiz, USD,BIST, Büyüme ve Makro Ekonomik Değerlendirmeler

1. Açıkçası tüm dünyada stagflasyon süreci başladı. Herkes deflasyon olacak diyordu fakat o kadar hızlı para basıldı ki inanılmaz. Merkez bankalarının tamamı para basıyor.

Para basılan ortamlarda en iyi yatırım ALTIN ve Hisse Senedidir. Bu sebeple Hisse Senedi analizine katılıyorum, eninde sonunda enflasyona karşı ralli yapacaktır hisseler. Altın analizi de yapmanızı benzer bir artış beklediğim sormuştum.

Dolardaki artış anlık olarak iyi olsa bile kalıcı olacağını sanmıyorum. ABD doları değer kazandıkça daha çok basıyorlar borsa çökmesin diye. ABD de işsiz sayısı 50 milyonu bulabilir. Bu süreçte hem işsizlik hem yüksek enflasyon ABD nin iç huzurunu kaçıracak. Tüfek satışları patlama yapmış durumda. en ufak bir kıvılcım da iç savaş kaçınılmaz olur ABD de. ABD basabildiği kadar para basmaya devam edecek. Sonuçta doların devamı bile olmayacaktır rezerv para olarak.

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Sn grafik zaman ayırıp izlediğiniz için teşekkürler...

Borsa ve USD arasında dalgalanırım... Borsa endeksi azaldıkça USD satar hisse alırım, Endeks yukarı doğru çıktıkça, hisse satıp USD alırım...

Altın gümüş yada diğer kıymetleri metaller ile ilgilenmedim.. Belki hedef fiyat yerine makro bakış açıları sunabilirim...

Çünkü etrafta çok kısa vadeli al sat hedef belirleyenler var... Belki haftalık belki aylık...

Benim projeksiyonlarım en az 6 aylık en fazla 2 yıllıktır... Mesela şu an %90 hisse %10 nakitteyim... Endeks 110,000 de ve 120,000 de ve de 130,000 de ağırlıklarım değişir..

Sonuçta toplam KAPİTAL a bakmak gerekir....

Ne borsanın ne altının ne de USDın da APTAL aşığı olmamak gerekir...

Haftalık TRADE ler de işimiz değil...

10 yıllık yatırımlar da...

Her şeyin bir ayarı var...

2. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

4.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Açıkçası tüm dünyada stagflasyon süreci başladı. Herkes deflasyon olacak diyordu fakat o kadar hızlı para basıldı ki inanılmaz. Merkez bankalarının tamamı para basıyor.

Para basılan ortamlarda en iyi yatırım ALTIN ve Hisse Senedidir. Bu sebeple Hisse Senedi analizine katılıyorum, eninde sonunda enflasyona karşı ralli yapacaktır hisseler. Altın analizi de yapmanızı benzer bir artış beklediğim sormuştum.

Dolardaki artış anlık olarak iyi olsa bile kalıcı olacağını sanmıyorum. ABD doları değer kazandıkça daha çok basıyorlar borsa çökmesin diye. ABD de işsiz sayısı 50 milyonu bulabilir. Bu süreçte hem işsizlik hem yüksek enflasyon ABD nin iç huzurunu kaçıracak. Tüfek satışları patlama yapmış durumda. en ufak bir kıvılcım da iç savaş kaçınılmaz olur ABD de. ABD basabildiği kadar para basmaya devam edecek. Sonuçta doların devamı bile olmayacaktır rezerv para olarak.
    SN.Garfik...

Altın için en basit şekilde düşüncemi söylemek isterim...

FED bilançosu 800 milyar USD iken ONS 1900 USD ı bulmuştu...

Şimdi FED bilançosu 5,7 trilyon USD ve FED 8 trilyon USD a kadar genişletmeyi düşünüyor...

Varın siz hesap edin ONS ederini...

Bol kazançlar...

5. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

6. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

7. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

8. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

Sayfa 241/250 İlkİlk ... 141191231239240241242243 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •