Sayfa 230/232 İlkİlk ... 130180220228229230231232 SonSon
Arama sonucu : 1853 madde; 1,833 - 1,840 arası.

Konu: UFUK Ufuk Yatırım Yönetim Ve Gayrimenkul A.Ş.

1. Komplo teorilerinden farklı olarak ,hisseye teknik olarakta bakalım . Bir an için ,2 yada 4 nolu düzeltme dalgalarının artık bittiğini varsayalım ve önümüzdeki günlere ümitle bakalım. Sonuçta, her hissenin çizdiği grafiğin bir anlamı olması ve tekniğe uygunluğu
    gerekir.

2. Ufuk yatırımda nihayet, borsanın düştüğü günü 90 bin adetle tavan alıcılı kapattı.Yarınki tavanı 24 lerde ve buradaki dirençleri ve düşüş trendini kırması beklenir .Diğer hisselerde de çok kez şahit olduğumuz gibi isteğine göre hareket edecektir.

Yönetimin şirketle ilgili planları nedir bilmek imkansız.Pazarını değiştirmek istemiyorlar. Sanırım bu böyle bir süre daha devam edecek.
    Faaliyet olarak şirket bir süre daha kendi yağıyla kavrulacak gibi görünüyor.
    Tek haber, şirket genel müdürü murahhas aza olarak atandı.Bir anlamı olabilir belki.

Bilançosu iyi gelecek gibi ve 2022 dede volatil piyasalardan karını artırabilecektir diye düşünüyorum.
    Umarım İzlediğimize değecektir.

3. Bence Ufuk yatırımda ki en ilgi çekici beklenti ünvanında belirtilen "GAYRİMENKUL GELİŞTİRME" işi..Murat Ülker'in kanal İstanbul lokasyonun da muazzam büyüklük de arazilerinin olduğunu bir emlakçı arkadaş dan duymuştum..Eğer söylendiği gibi bu araziler varsa ve bu araziler Ufuk yatırım üzerinden projelendirilip geliştirilirse Ufuk yatırım enteresan noktalara gidebilir.. daha önce de bu fikrimi paylaşmıştım.. İnşaAllah kısa zamanda bu düşüncelerim gerçekleşir.

4. Kanal İstanbul projesi hükümetin bir projesi ve muhalefet şiddetle karşı çıkıyor.Öyle anlaşılıyorki ,siyaseten ve proje finansmanı açısından seçimlerden önce bu projeye başlanması pek mümkün görünmüyor.Akp kazanırsa bu proje yapılır aksi halde iptal olur.
    Ülker grubunun kanal istanbul etrafında arazi alıp almadığını bilmiyorum.Ama geçmişte ve özellikle istanbulda arazi yatırımı yaptıklarını zamanında medyada okumuştum.
    Neden yapmasın ki ? İstanbul da arazi yatırımı dünyadaki en iyi yatırımlardan biridir.

Dolayısı ile ufuk yatırımın geniş bir iş yelpazesi var. Fakat şu an pasif takılıyor. Şu an sadece otel gelirleri ve fon katılım belgeleri var .Belkide uygun bir zamanda fondan elde edeceği gelirlerle bir açılım yapacaktır.

5.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Hisse ile ilgili, bu yılki kar tahminim 250-300 mn tl dir.Tabiiki karı realize ederlerse. Eğer bu kar gelirse , hisse daha da ucuz hale gelir.Ama borsada hareket eder mi etmez mi ya da ne olur bilinmez. Çünkü borsada bazen ucuzlukta para etmiyor. Ucuz diye alıyorsun ve çakılıyorsun.

Bilanço karı beklediğimiz gibi geldi. Çünkü fon gelirlerini hesap edebiliyorduk. Yukarda yazdığım gibi hisse uykusundan uyanabilecek mi. Patronun gözaltı pazarından çıkarmaya pek niyeti yok gibi. 2022 sonunu mu bekleyecek ,pasif yatırımda devam mı edecek .Sermayenin güçlenmesini mi bekliyor. Yoksa Yıldız Hold. önemli işlerinden dolayı burayı ihmal mi ediyor .Şimdilik böyle gitsin mi diyor.
    Ama pasif haliyle bile 298.8 mn net kar getirdi.Özkaynak 650 mn. oldu.Durduğu yerden para kazanan şirket birde faaliyetini artırabilse neler olur kimbilir.
    Yukarda dediğim gibi hareketine yorum yapamadığım bir hisse. Tekniği güzel duruyor ama yarın biraz gitsede bu ortamda devamını bilemiyorum.
    Umarız uzun süredir bekleyen yatırımcılarını sevindirir.

6. Benden başka yazanıda yok ,hissede gariban ,yatırımcısı da gariban ,yazanı da ...

7. Hissemiz tavan açtı ,inşallah devamı gelir.

Bilançoya tekrar baktığımızda favök 494 mn tl ve bunun sadece 88 mn u gayrimenkul değerleme,353 mn u fon getirisi ve diğer kalanıda otel vs ve kambiyo karları olarak dağılmıştır.

8. En son yaklaşık 2 ay önce yazmışız. 2 Ay sonra pazar değişikliği haberi ile yine tavan yapıyor. Hisse yarın alt pazarda. Devamında alt pazardan ana pazara da geçiş planlanmış olabilir.
    Pazar değişikliğine karar verildiğine göre şirketle ilgili planlarda gündeme gelebilir.
    Şirketin artık aktif olarak faaliyet alanları ile ve özellikle gayrimenkul alanında çalışmaya başlatılması biz yatırımcılar için çok önemli olduğu kadar , şirket ve yöneticiler içinde önemli olduğunu düşünüyorum.
    Bu konuda, konjonktür gereği de daha fazla gecikmeden kararlar alınacağını ( ve hatta alınmış olabileceğini ) tahmin ve temenni ediyorum.

----------------------------------------------------------------------------------
    Yazıdaki fikirler tamamen tahmini ve şahsi varsayımlar olup hisse alım satımlarında gerçekmiş gibi dikkate alınmamalıdır.

Sayfa 230/232 İlkİlk ... 130180220228229230231232 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •