Sayfa 549/600 İlkİlk ... 49449499539547548549550551559599 ... SonSon
Arama sonucu : 4796 madde; 4,385 - 4,392 arası.

Konu: ROYAL Royal Halı İplik Tekstil Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Royalci Yazıyı Oku
    7 milyona yakin lot ky de...
    Bunun icerisine 500 bin lotu olanida ky olarak koyuyorum

2.  Alıntı Originally Posted by treder1 Yazıyı Oku
    X şirketi su bu boşver royalci gerçekçi ol net cevap ver bu Royal kaça satılır borc dahil beklentin ne net su fiyat de borc düştükten sonra ederi su de

VIA_A3_Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bir onceki mesajda yazmistim ama sanirjm onaylamayi unutmusum.Ben şu anda 130 milyon duran varlik degeri kaldiginu dusunuyorum.Marka degeri halida 6 .ve ya 7. Satista 10 .sirada. Bakin halida diyorum.Pier cardin adina fason uretim yapiliyor diye biliyorum. Kendi marka degeride royal hali ve atlas hali. Subesi sayisi 2018 e gore 35-40 adet artmis olmasi lazim.Ama halen 2015 verilerine gore sube ve uretim( ton ) olarak cok gerideler.Ben royal halinin oyle cok fazla marka degeri oldugunu dusunmuyorum. An itibariyle 135-150 milyon civarinda satis bedeli in goruyorum.Marka degeri fiyatina cok hakim degilim.Ama bir on gorum var.Gecen yil satilsaydi en az 200 milyon civarina giderdi ama malesef duran varlik degeri ve oz sermaye surekli azaliyor bilancoya gore.Benim araligim maximum 200 minumum 135 milyon civari olacagini soyluyorum an itibariyle.Hisse eder fiyati icinde 2.25 minumum - maximum 3.30 deger fiyati biciyorum bu tamamiyle benim kendi kisisel gorusumdur.Hisse 10 olur 0.50 kurusa duser baska birsey benim satis ongordugum satis rakamlarina gore hisse eder fiyatidir. Fabrika baska bir fiyata satilir ve ya baska yollarla satilir sonra oturur hesaplarim kendimce.Herkesin hesabi kitabi farklidir. Oz sermayesinin yeniden guclenmesi gerekiyor.Bunun icin alan kisi tahsisli bedelli sermaye artirimina gidebilir yanina ortak alabilir hisse satisi yapar sermayesini guclendirmek icin bunlar sonra ki isler.Herseyden once degerlendirme raporunu gormemiz lazim. Ne yazildi oraya... Ben hayal satmam gercek ne ise onu konusurum.Kimine gore bu beklentisini karsilamayabilir. Bana dusman olabilir.Ama unutmayin ki ben burda ilk yazdigimda herkes beni dusman etti.Ben 0.70-0.80 araligina gelecek dedigimde butun bilancoyu inceleyip ona gore hesap kitap yapmistim. HİSSE degerlendirmesinde ozsermayeler cok onemlidir.0.90 şu anda bugun ki bilanco icin tam olmaso gerekn fiyat.Ama borsada gelecek satin alinir.

3.  Alıntı Originally Posted by sozdemir Yazıyı Oku
    Ben kendi adıma royalci ile hayali nin aynı ekip olduğuna inanıyorum.
    Atmaca avlanırken biri alçakta uçar güvercinleri ürkütüp yükseklere çıkmasını sağlar diğeri yüksekte uçar geleni kapar.
    Bu ikiside bence böyle.
    ben bunların spek olduğuna inanmıyorum
    ama birinin adamı olabilirler.
    ellerinde fazla malda olduğunu sanmıyorum. belki bendeki kağıt ikisinin toplamından fazladır.düşse de biraz daha toplasak
    Allah yedirmesin ve ayni bardaktan su icmeyi bile nasip etmesin !!!

Sayın Royalci benim fiyat öngörüm yeniden değerleme ile birlikte 200-300 milyon bantında olması. Satışın uzaması bizim işimize gelir enflasyonun %25 olduğu ülkede kimse yeni yatırım yapmaz. Eğer öngörüldüğü gibi 2020 de enflasyon %10 un altına düşerse şirketin satılma ihtimali artar.

5.  Alıntı Originally Posted by Royalci Yazıyı Oku
    Bir onceki mesajda yazmistim ama sanirjm onaylamayi unutmusum.Ben şu anda 130 milyon duran varlik degeri kaldiginu dusunuyorum.Marka degeri halida 6 .ve ya 7. Satista 10 .sirada. Bakin halida diyorum.Pier cardin adina fason uretim yapiliyor diye biliyorum. Kendi marka degeride royal hali ve atlas hali. Subesi sayisi 2018 e gore 35-40 adet artmis olmasi lazim.Ama halen 2015 verilerine gore sube ve uretim( ton ) olarak cok gerideler.Ben royal halinin oyle cok fazla marka degeri oldugunu dusunmuyorum. An itibariyle 135-150 milyon civarinda satis bedeli in goruyorum.Marka degeri fiyatina cok hakim degilim.Ama bir on gorum var.Gecen yil satilsaydi en az 200 milyon civarina giderdi ama malesef duran varlik degeri ve oz sermaye surekli azaliyor bilancoya gore.Benim araligim maximum 200 minumum 135 milyon civari olacagini soyluyorum an itibariyle.Hisse eder fiyati icinde 2.25 minumum - maximum 3.30 deger fiyati biciyorum bu tamamiyle benim kendi kisisel gorusumdur.Hisse 10 olur 0.50 kurusa duser baska birsey benim satis ongordugum satis rakamlarina gore hisse eder fiyatidir. Fabrika baska bir fiyata satilir ve ya baska yollarla satilir sonra oturur hesaplarim kendimce.Herkesin hesabi kitabi farklidir. Oz sermayesinin yeniden guclenmesi gerekiyor.Bunun icin alan kisi tahsisli bedelli sermaye artirimina gidebilir yanina ortak alabilir hisse satisi yapar sermayesini guclendirmek icin bunlar sonra ki isler.Herseyden once degerlendirme raporunu gormemiz lazim. Ne yazildi oraya... Ben hayal satmam gercek ne ise onu konusurum.Kimine gore bu beklentisini karsilamayabilir. Bana dusman olabilir.Ama unutmayin ki ben burda ilk yazdigimda herkes beni dusman etti.Ben 0.70-0.80 araligina gelecek dedigimde butun bilancoyu inceleyip ona gore hesap kitap yapmistim. HİSSE degerlendirmesinde ozsermayeler cok onemlidir.0.90 şu anda bugun ki bilanco icin tam olmaso gerekn fiyat.Ama borsada gelecek satin alinir.
    Yani borç alacak sıfır olack ve hisse ortalama 160 civarına satılacak diyorsunuz. Doğru mu anladım... Bu da demekki 500 borç 250 alacak dersek 250 borç kalıyor. 250 borç arti 160 satış bedeli olsa alan kişinin cebinden 410 milyon çıkacak Royal için. Doğru mu anladım

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by Hyundai Yazıyı Oku
    Sayın Royalci benim fiyat öngörüm yeniden değerleme ile birlikte 200-300 milyon bantında olması. Satışın uzaması bizim işimize gelir enflasyonun %25 olduğu ülkede kimse yeni yatırım yapmaz. Eğer öngörüldüğü gibi 2020 de enflasyon %10 un altına düşerse şirketin satılma ihtimali artar.
    Enflaayin dusecek yuzde 10 altina.Satisin uzamasi demek zararin artmasi ve borclanmanin artmasi demek.

7.  Alıntı Originally Posted by alfred23230 Yazıyı Oku
    Yani borç alacak sıfır olack ve hisse ortalama 160 civarına satılacak diyorsunuz. Doğru mu anladım... Bu da demekki 500 borç 250 alacak dersek 250 borç kalıyor. 250 borç arti 160 satış bedeli olsa alan kişinin cebinden 410 milyon çıkacak Royal için. Doğru mu anladım

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tamamiyle anlSmaya bagli.Tmsf genelde borcu odettiriyor alacakliya.Kisa vadeli borca yuklenilmesinin sebebi de tamamlyle 2019 yilunda satis yapilma ihtimaline karsilikti yani o arada biz burayi satariz ve kisa vade borcuda satistan karsilariz seklinde dusunuldu ama isler istenildigi gibi olmadi.Alacak ve borc arasinda dengede satilacagini dusunuyorum.Alacak kisinin cebinden 410 cikmaz.Borc-alacak dengesi icinde ki fark kadar satilacagini dusunuyorum.Yani alacak kisiye sirketin borcu kapattirilir alacaklari da devredilir.Yada tmsf alacaklari uzerine alir kalan borcu yeni aliciya kapattirir ve satis bedeli olarak belirler.

8.  Alıntı Originally Posted by Royalci Yazıyı Oku
    Allah yedirmesin ve ayni bardaktan su icmeyi bile nasip etmesin !!!
    kime senle bana mı senle hayaliyle mi

Sayfa 549/600 İlkİlk ... 49449499539547548549550551559599 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •