Sayfa 733/753 İlkİlk ... 233633683723731732733734735743 ... SonSon
Arama sonucu : 6021 madde; 5,857 - 5,864 arası.

Konu: ROYAL Royal Halı İplik Tekstil Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. 3 yıldır tmsf bakkal dükkanı gibi yönetiyor. Ben burada yönetimi övenler de art niyet ararım. Hiç mi bilançoya bakmadınız. Metre kare olarak halı satışları 2015 in yarısı değil 110 milyona yakın faiz ödemesi var. Kar edecek diyenlerde akıl tutulması veya art niyet ararım. Bilanço çooookkk kötü gelecek borç artacak. Kar hayalinin hayali. Marstamı yaşıyorsunuz ne içiyorsunuz bilmiyorum. Benim tek beklentim satış. Sigortacı var şirketin başında bu adamla olmaz bu iş. İhracat yaptıracak adam lazım.

Duhul
    Dec 2018
    İkamet
    Çankırı
    Gönderi
    312
    Bakın ben abartmıyorum siz beni anlamak istemiyorsunuz bu firma 5 milyon metre halı 24 bin ton iplik üretim kapasitesine sahip ben süreçden bahsediyorum bir anda olmaz firmayı anlatıyorum gerisi benim için tefarruat ytd

3.  Alıntı Originally Posted by ekonomist88 Yazıyı Oku
    3 yıldır tmsf bakkal dükkanı gibi yönetiyor. Ben burada yönetimi övenler de art niyet ararım. Hiç mi bilançoya bakmadınız. Metre kare olarak halı satışları 2015 in yarısı değil 110 milyona yakın faiz ödemesi var. Kar edecek diyenlerde akıl tutulması veya art niyet ararım. Bilanço çooookkk kötü gelecek borç artacak. Kar hayalinin hayali. Marstamı yaşıyorsunuz ne içiyorsunuz bilmiyorum. Benim tek beklentim satış. Sigortacı var şirketin başında bu adamla olmaz bu iş. İhracat yaptıracak adam lazım.
    Sizde iyice öldürdünüz.Geçmişteki bilanço ile şimdikini karıştırmayın.Neye göre çok kötü gelecek.Sendemi içerden bilgi aldın.Komik olmayın kar gelmeye bilir ama eskiye oranla iyi geleceğini tahmin ediyorum.Eskiyi unutun...
    Burada, tarafımdan yapılan yorum ve görüşler, YATIRIM TAVSİYESİ NİTELİĞİ kapsamında değildir.
    ARENA,Ufuk,Knfrt,İşbir,Ateks,Kozal,Alkim,Odaş

4.  Alıntı Originally Posted by ank11 Yazıyı Oku
    Sizde iyice öldürdünüz.Geçmişteki bilanço ile şimdikini karıştırmayın.Neye göre çok kötü gelecek.Sendemi içerden bilgi aldın.Komik olmayın kar gelmeye bilir ama eskiye oranla iyi geleceğini tahmin ediyorum.Eskiyi unutun...
    1.Şirket faizleri ödeyecek kadar edemezse borç artar. Ödemesi dahada güçleşir.

2. Bayı sayısımı varki satsın az ama çok iyi bayılaeri varmış hikayesi yapılıyor. İnş öyledir.

3. İhracat yok gördük son bilançoda. İhracat kolay iş değil gittiğin ülkede teknik destek garanti.... bir sürü alt yapı lazım. Bir yılda olmaz o iş.

Bilançoya kadarda bir şey yazmıyorum. İnş ben yanılırım. 10 yılı aşkın süredir borsadayım. 3.5 yıldır da royaldeyim. Bu kadar dolandırıcının doluştuğu bir hisse görmedim. Alenen hayali rakamları pazarlıyorlar. Hissenin yatırım hizmetlerini arayın ulaşabiliyor musunuz. Ben ulaştığımda sinirlenip adama niye hiç bir açıklam yok ile başlayıp..... allah belanızı versin diyip kapatıyorum. Şirkete çaycı olmaz. Gram yatırımcı hizmetlerinden anlamıyor. Yanlış isem yanlış deyin. Benden uyarması bilançoda görüşürüz.

5.  Alıntı Originally Posted by aynalısazan Yazıyı Oku
    Royalcinin zamaninda yazdiklari; Onun üzerine tmsf gumussuyu haliyi alinca bir textil firmasini daha bunyesine katacaklarini soylediler asam iki uc gruba haber gonderdi boydak royali alacak yayin diye zaten o arada mali cakti. 1.20 yalandan 100 bin emir girdi ky zipladi 1.25 e cekti emiri ky alamiyorum diye tavana emri girdi arkasina kendi girdi emiri tavana.Ky nin emri kadar satim girdi her seferinde alta destek attı ki ziplasinlae diye🙈 Sonra ne oldu boom.Niye çunku onceki kitledikleri kacamasin diye🙈 Yil basina kadar 2 haber daha gelecek o arada çaktiniz caktiniz cakamadiniz size cakacaklar🙈. Maymunlardan hatirlarsiniz.....1- Sene sonuna kadar iki haber gelecek dedi gelmedi. 2- ne oldu mali satip kacacaktik, yil sonuna kadar? 1.2lere mal kitlendi kucuk yatirimciya oyle yazmis. Su an hisse 1.67! 1.2den alan zarar da mi? bu arkadas mi bizim saygimizi kazanacak 3- adularyaya takmisti kafayi orasi satilmadan buralar hikaye falan demisti. ne oldu sonra; tmsf baskani adularyayi agzina almadan bir aciklama yapti hisse de hareketi gorduk. Bu mu bizim guvenimizi kazandi? Harun desen sagda solda millete mali sattirdi, simdi milletin ahini aliyordur. Vedati tanimam etmem ama en azindan yeni bilgiler getirdi, bilancoda gorecegiz. Verdigi satis rakamlari bana gore cok yuksek, ama bahsettigi gibi operasyonlar devam ediyorsa(disariya mal yaptirma vs) guzel rakamlar gorebiliriz. Sirket kisa vade dusunse , otomasyon Harunun dedigi gibi hurdaciya satilsa TİBle bayilik vermez bu kadar. Bayiler de royalcinin dedigi gibi bize cakacaklari sirkete bu kriz ortaminda guvenip girmezler bu ise. Demek ki business model oturdu, sirket calisiyor.
    Royalcinin ne olduğunu kim olduğunu hatırlayan birileri varmış.. bravo güzel yazmışsınız

Duhul
    Dec 2018
    İkamet
    Çankırı
    Gönderi
    312
    Ekonomist bey yazılarıma atıfda buluyorsunuz fakat yine anlamak istemiyorsunuz kardeşim al demiyorum sat demiyorum ben süreci anlatıyorum adabımla basit bir örnek verdim hiç bir şey yapmasın 2018 kapasitesi aynı kalsın kur farkından dolayı 450 milyon hasılat yapar yahu herşey ikiye katladı bu çok basit bir analiz çünkü burada baglantılı çalışılır mart birinci eylül ekim ikinci baglantı dönemi adamlar mart baglantısı ile fiyatlarını bayiler sabitledi kıriz agustosda patladı halıda fiyatlama 2019 a sarktı isterse maliyet 10 kat artsın ama adam fiyatı sabitliyor bunun önüne geçmek için fabrikanın katologu degiştirip yeni ürün yeni katolog yapması lazım 2018 sonunda adamlar bunu yaptı bu bir aşama bunu anlatıyorum vede vedat beye katıldıgımı söylüyorum ben zaten 2019 dedim geçmiş yazılarım sayfasınıda söyledim 313 314 aç oku 2019 ön görümü söyleyim sana ama lütfen sarmayın 2-2.5 milyon metre halı 15 bin ton iplik üretimi 500 550 milyon arasıda hasılat ve 5 ila 6 puan arası da karlılık artışı bunu da hem işçilik maliyetine hemde baglantıların yenilenmesine baglıyorum bu tamamen benim ön görüm katılırsın veya katılmassın ytd

7.  Alıntı Originally Posted by aynalısazan Yazıyı Oku
    Piro2012 Cok dogru yazmissin karsimda bir an spk müfettişi var zannettim. Madem yasalara bu kadar bagli kalacagiz, 1-bu sirket halen neden gozaltinda? en son haciz gelmisti operasyonlari durmustu ve gozaltina alinmisti. simdi neden halen gozaltinda? hacizler devam mi ediyor??? feto sirketi diye mi gozaltinda? o zaman kozal niye gozaltinda degil? yoksa kozalda yabanci var diye spk birsey yapmadi mi? 2- niye bilancolar aciklanmiyor? sorun nedir? kac senedir stoklari mi sayamadilar ne oldu? yurtdisinda almanya aktarilan paralar halen hesaplanamadi mi? 3- alfred gulucuk atip duruyor ama durumun ciddiyetini halen anlayamamis. genel mudur sirketde degisiyor, kapa aciklama dusmuyor. bir de kendi web royalin web sayfasinda domotex fuarinda yeni mudurumuz sunu bunu dedi diyor? bu bilgi senin icin onemli olmayabilir ama halka acik sirketlerde bu tip ust yonetim degisikliklerinin senin gibi kucuk yatirimciya bildirilmesi gerekir. 4-madem takas uzmani herkes o zaman sunu soruyorum ben de, bizim yatirim ve ak yatırım daki hisselerde neden hareket yok. cevabi o hisseler eski fetocu patronlarin ve yakin cevresinin. peki bu hisselerin akibeti neden spk tarafindan aciklanmadi??? blokeli mi? devlete mi gecti? yarin oburgun oradaki fetocu bosaltsa kagidi burada 0.5 kuruslara dua ederiz. Evet insider bilgi konusunda hassas olan ve genel mudur atamasini ciddiye almayan arkadaslar sorularima kizmadan kufretmeden cevap versin bilgilenelim.
    Sayın Aynalısazan, daha öncede yazdığım gibi bir şirketi fabrikasını yaksan herşeyi yeniden kursan bile bu kadar zamanda ne bilanço ne değerleme nede stok sayımı kalır. Şimdiye kadar hepsi açıklanmış olmlıydı. Diğer şirketlere gösterilen özen bu firma için hiç bir zman gösterilmedi. Şirket çalışıyor mu var mı yok mu inanın ben bilmiyorum, burada bilanço ile ilgili tahminleri de asla dikkate almıyorum, Firma çalışıyorsa rapor yayınlaması lazım. Ben gerçekten anlamıyorum hersey bır tozbulutumu fabrıkada bu kadar zaman alıyor. Beceriksiz insanlar yönetiyor yada bilinçli olarak bekletiliyor,
    gözaltından çıkması ıcın sanırım en azından raporlarını duzenlı acıklaması lazım, tekrar kota dönmesi için baska bır engel olmaması lazım adil olmak gerekitse..

8. Aslında bu hissenin önündeki tek engel
    GLOBAL
    mal vererek sürekli yükselişe taş koydu
    şimdi de ALIŞa varken vermeyerek yükselişe taş koyuyor
    350K malı kaldı
    fiyat en tepede sayılır
    ne 67 alıcı ya veriyor ne 68 e satışa yazıyor
    verse zaten engel kalmamış olacak
    vermedikçe de nasılsa bir yerde verecek diyen spek de yukarı sürmüyor

Sayfa 733/753 İlkİlk ... 233633683723731732733734735743 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri