Sayfa 735/798 İlkİlk ... 235635685725733734735736737745785 ... SonSon
Arama sonucu : 6383 madde; 5,873 - 5,880 arası.

Konu: ROYAL Royal Halı İplik Tekstil Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Saza Yazıyı Oku
    Genel takas durumunu göremiyorum. Genel takas dökümünü syn CEFAKS tan rica ediyoruz.

Yaklaşık 250 civarı kalması lazım
    Eyvallah. Teşekkür ederim

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by piro2012 Yazıyı Oku
    Sayın Aynalısazan, daha öncede yazdığım gibi bir şirketi fabrikasını yaksan herşeyi yeniden kursan bile bu kadar zamanda ne bilanço ne değerleme nede stok sayımı kalır. Şimdiye kadar hepsi açıklanmış olmlıydı. Diğer şirketlere gösterilen özen bu firma için hiç bir zman gösterilmedi. Şirket çalışıyor mu var mı yok mu inanın ben bilmiyorum, burada bilanço ile ilgili tahminleri de asla dikkate almıyorum, Firma çalışıyorsa rapor yayınlaması lazım. Ben gerçekten anlamıyorum hersey bır tozbulutumu fabrıkada bu kadar zaman alıyor. Beceriksiz insanlar yönetiyor yada bilinçli olarak bekletiliyor,
    gözaltından çıkması ıcın sanırım en azından raporlarını duzenlı acıklaması lazım, tekrar kota dönmesi için baska bır engel olmaması lazım adil olmak gerekitse..
    Tamamen katılıyorum beceriksizlerden üstün bir kadro yaratmışlar. Tekstilde iplikte marjların yuzde 25 üzerine cıktığı 2018 ve 2017 de bu kadar beceriksiz yönetilir. Şimdi de sigortacıyı atadılar. TMSF baskanı kar etse kar etti derdi. Böyle bir şansı kaçırır mı? Aynes e yıllar sonra kar ettirdık dedi. Royalıde elden cıkarıcaz dedi. Karlı şirketleri satmıcaz dedi. ..... Burada hala bilanço ile ilgili hayal tüccarlığı yapılıyor. Buradaki asıl olay bilanço değil satış fiyatı. 200 Milyondan aşağı satmasınlar yeter.

3. Martta bilanco gelsin belli olacak. 2018 de kotu gelirse dediginiz gibi artik kactan satiliri konusmaya baslariz. Enseyi hemen karartmayin. Tmsf baskani sovu seviyor bu arada, belki de zamani gelince kar ettik açıklamasını yapar. Bilanco ile ilgili hayal tuccarligini kim yapiyor? Tahmini rakamlar veriliyor. Siz de verin tahmini rakaminizi, sizi dinleyelim. Sirket hakkinda bilgi vermeye , yorum yapmaya calisan arkadaslara bu sekilde konusmaniz dogru degil.

4.  Alıntı Originally Posted by batıkborsacı Yazıyı Oku
    Eğer hisseyi toplayan vedat muric ise; info yatırım gözüküyor. 1,20 lerden mal toplamaya başladığına göre maliyeti ortalama 1,30 yani üstten mal almaması mantıklı tabi. Bilançoyada daha zaman olduğu için buralarda gezip döke döke yukarı taşımak isteyebilir.
    Buda başka açıdan bir değerlendirme olur.
    😀😀😀
    Hangi hissede, hisse övülerek , 14 tl hisse fiyatı vererek, hisseyi uzay mekigi yapilarak hissenin toplandigini gördünüz. Yapmayın lütfen..

5.  Alıntı Originally Posted by piro2012 Yazıyı Oku
    Sayın Aynalısazan, daha öncede yazdığım gibi bir şirketi fabrikasını yaksan herşeyi yeniden kursan bile bu kadar zamanda ne bilanço ne değerleme nede stok sayımı kalır. Şimdiye kadar hepsi açıklanmış olmlıydı. Diğer şirketlere gösterilen özen bu firma için hiç bir zman gösterilmedi. Şirket çalışıyor mu var mı yok mu inanın ben bilmiyorum, burada bilanço ile ilgili tahminleri de asla dikkate almıyorum, Firma çalışıyorsa rapor yayınlaması lazım. Ben gerçekten anlamıyorum hersey bır tozbulutumu fabrıkada bu kadar zaman alıyor. Beceriksiz insanlar yönetiyor yada bilinçli olarak bekletiliyor,
    gözaltından çıkması ıcın sanırım en azından raporlarını duzenlı acıklaması lazım, tekrar kota dönmesi için baska bır engel olmaması lazım adil olmak gerekitse..
     Alıntı Originally Posted by ekonomist88 Yazıyı Oku
    Yakın bir zamanda, yakın izleme pazarından çıkarmaları muhtemel gözüküyor çünkü bu pazarda işlem görmesi için bir sebep kalmadı. Pazar değişikliği hisseye olumlu olarak yansıyacaktır. Birde yeni dönem bilançoda kar ederse ki, bu ihtimal oldukça yüksektir. Fiyat/defter değeri oranı 0,30 da bu oran piyasa ortalamasının oldukça altında 0,60-0,70 çivarına çıkabilir. Hayırlı yatırımlar. YTD.
    Bu yazıyı yazdığım zaman temmuz 2017 özsemaya baya iyi durumda beklentim 4 tl hareketi yapması ve o zamandan beri şirket hiç kar açıklamadı. Her bilanço dönemi öz sermaye eridi. Bilnçonu erteleneceğini veya zarar geleceğini birileri biliyordu her bilanço öncesi hayal satıp bilanço öncesi millete malı yıkıp gittiler. Hep aynı senaryo. Nickler farklı insanlarda düşünce satıyor yeni kişileri kandırıyorlar. Ben bu form güncelleyip adresini yenilemeden öncede buradaydık. Söyle bir baktımda heralde en dayanıklı benim 3.5 yıldır buradayım. Ben 3.5 yıldır yaşananlara istinaden söylüyorum. Bu şirket eğer kar ederse yeniden değerlemeden gelir. Yoksa kar etme ihtimali çok düşük, ederse de çok şaşırırım. o zaman 100 bin lotun üzerinde vardı. Düşüşü can yakıyordu. Şİmdi daha az var portföyümün yüzde 20 si kadar. Bilanço kötü gelsede buradayım. TMSF ve FETÖ belasından kurtulsun. İyi bir tekstilci alsın 2 yılda borcu kapatır. 10 yılda olsa buradayım. Burada kaç kere değişik tipler geldi milleti aldattı bende dahil vurdu gitti. Artık daha tecrubeliyiz. Burada hayal satanlara tamah etmeyin. Yeni bilanço gelsin 10 saatte en ince ayrıntılarıyla inceleyip buradan yorumumu yaparım. Onunda yazanlar hayal tüccarıdır.

6.  Alıntı Originally Posted by ekonomist88 Yazıyı Oku
    Bu yazıyı yazdığım zaman temmuz 2017 özsemaya baya iyi durumda beklentim 4 tl hareketi yapması ve o zamandan beri şirket hiç kar açıklamadı. Her bilanço dönemi öz sermaye eridi. Bilnçonu erteleneceğini veya zarar geleceğini birileri biliyordu her bilanço öncesi hayal satıp bilanço öncesi millete malı yıkıp gittiler. Hep aynı senaryo. Nickler farklı insanlarda düşünce satıyor yeni kişileri kandırıyorlar. Ben bu form güncelleyip adresini yenilemeden öncede buradaydık. Söyle bir baktımda heralde en dayanıklı benim 3.5 yıldır buradayım. Ben 3.5 yıldır yaşananlara istinaden söylüyorum. Bu şirket eğer kar ederse yeniden değerlemeden gelir. Yoksa kar etme ihtimali çok düşük, ederse de çok şaşırırım. o zaman 100 bin lotun üzerinde vardı. Düşüşü can yakıyordu. Şİmdi daha az var portföyümün yüzde 20 si kadar. Bilanço kötü gelsede buradayım. TMSF ve FETÖ belasından kurtulsun. İyi bir tekstilci alsın 2 yılda borcu kapatır. 10 yılda olsa buradayım. Burada kaç kere değişik tipler geldi milleti aldattı bende dahil vurdu gitti. Artık daha tecrubeliyiz. Burada hayal satanlara tamah etmeyin. Yeni bilanço gelsin 10 saatte en ince ayrıntılarıyla inceleyip buradan yorumumu yaparım. Onunda yazanlar hayal tüccarıdır.
    Ekonomist Bey;
    Dediklerinize harfiyen katılmakla beraber, geçmiş yıllara göre bu bilanço döneminin daha yüksek bir hacimle geçeceği çok açık.
    Eğer mal boşaltma hareketi değilse, malı alanlar gelecek haber kaynağının yanlış olması durumunda hissede terste kalacakları gözüküyor.
    [IMG][/IMG]

7.  Alıntı Originally Posted by ekonomist88 Yazıyı Oku
    sayın ekonomist bey size katılıyorum. bende bu bilançonun zarar açıklayacağını düşünüyorum. şu tespitinde çok doğru burada farklı niklerde ama aynı zihniyet te birilerinin insanlara hayal sattığı.
    ben birazda bu yüzden sattım malum kişiler piyasaya çıkıp da pof pof çektiklerinde anlattıklarının tersi oluyor sonra onlar bir anda kayboluyor olan küçük yatırımcıya oluyor en acısı umutları ilr oynanıyor.
    ben 1.54 den tavan olduğunda sattım ve tekrar 1.20 lere geleceğini düşünüyorum o zaman tekrar alacağım. inşallah ben yanılırım ve hisse en az 4 lere gider o zaman da üzülmem çünkü daha önce iki defa al sat yaptım ve hisseyi yaklaşık 3 lerden satmış gibiyim. bakalım neler olacak göreceğiz

8.  Alıntı Originally Posted by sozdemir Yazıyı Oku
    sayın ekonomist bey size katılıyorum. bende bu bilançonun zarar açıklayacağını düşünüyorum. şu tespitinde çok doğru burada farklı niklerde ama aynı zihniyet te birilerinin insanlara hayal sattığı.
    ben birazda bu yüzden sattım malum kişiler piyasaya çıkıp da pof pof çektiklerinde anlattıklarının tersi oluyor sonra onlar bir anda kayboluyor olan küçük yatırımcıya oluyor en acısı umutları ilr oynanıyor.
    ben 1.54 den tavan olduğunda sattım ve tekrar 1.20 lere geleceğini düşünüyorum o zaman tekrar alacağım. inşallah ben yanılırım ve hisse en az 4 lere gider o zaman da üzülmem çünkü daha önce iki defa al sat yaptım ve hisseyi yaklaşık 3 lerden satmış gibiyim. bakalım neler olacak göreceğiz
    Her zaman her hissede olunan şeyler.Satarsın düşmesi için bekler durursun.Yok düşmez isede zaten karlı sattım dersin kendini teselli edersin.Ben hisseden çıksam yazmamda bakmamda.Bilançoyu kötü bekleyenler tersi olursa şaşırmayın bu hisse kaç sene önce 4 lerdeydi.Royalinde dediği gibi bu bilanço geçmişteki gibi olmayacak.İyi yerlere gideceğini düşünüuorum...
    Burada, tarafımdan yapılan yorum ve görüşler, YATIRIM TAVSİYESİ NİTELİĞİ kapsamında değildir.
    ARENA,Ufuk,Knfrt,İşbir,Ateks,Kozal,Alkim,Odaş

Sayfa 735/798 İlkİlk ... 235635685725733734735736737745785 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •