Sayfa 350/1000 İlkİlk ... 250300340348349350351352360400450850 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,793 - 2,800 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    şu swift masrafı mevzusu tamamen bir muamma.. ben yıllardır burgan garanti odea deniz arası bol bol swift yaptım. bazen yüzbinlerle. en fazla ödediğim 5-10 dolardır. hiç masraf ödemeden yaptığım da oldu. sadece bir keresinde garanti saçma sapan bir ücret almıştı. itiraz ettim. tümünü iade ettiler. bu bankalarda özel bankacılık müşterisi olduğumdan desem.. aracı (muhabir) bankayı neden alakadar etsin ki bu..

ilk defa çalıştığım işbank geçenlerde burgan'dan 30bin dolar swift için 150 dolar masraf alınca özel müşteri açıklaması güçlense de tam olarak mantığını anlamış değilim. işin b.ktan yanı, gönderen bankaya ne kadar ödeyeceğini baştan bilsen de para karşı tarafa gidinceye kadar muhabir/alıcı banka masrafının ne kadar olacağını bilmemek.
    Swift göndermenin iki yöntemi var. Birisi normal gönderim bunda sizin bankanın muhabir bankası ya da göndereceğiniz bankanın muhabir bankası karşılıklı anlaşmalara göre para kesebiliyor. İkinci yöntem ise gönderen bankanın para içinden masraf almayın(benden alın) metodu bu durumda sizin bankaya 0-10 dolar maliyeti olabilir sizden isteyebilir ya da istemez.
    Sizden 150 dolar masraf isteyen banka ile çalışmayın. Akbank bir sefer annemden 3.000 euro swift masrafı istedi. Yaşlı kadın gördüler mi ağızlarının suyu akar. Annem bana telefon açtı, dedim parayı hazırlayın geliyoruz. Götüreceğimiz bankaya da dedim ki kurye hizmeti istiyoruz, parası da sizden. Akbank'ın bir elemanı eşek gibi bizimle para saydı, verdik silahlı ve sigortalı kuryeye paraları, aldık imzalı belgemizi diğer bankaya götürüp teslim ettiler cebimizden de 5 kuruş para çıkmadı.

Swift MT'nin turnusol kağıdıdır.
    Saygılar.

2. Ben masrafi paranin vardigi bankadan alin dedim ( is bankasi).
    Muhabir banka 190 dolar almis...is bankasi da 10 dolar mi 20 dolar mi ne almis...
    Parayi cikarttigim banka da almistir bi seyler...
    Yahu alin tabii..is yapiyorsunuz ama biraz fahis degil mi@%#*☆□¿¤○
     Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Swift göndermenin iki yöntemi var. Birisi normal gönderim bunda sizin bankanın muhabir bankası ya da göndereceğiniz bankanın muhabir bankası karşılıklı anlaşmalara göre para kesebiliyor. İkinci yöntem ise gönderen bankanın para içinden masraf almayın(benden alın) metodu bu durumda sizin bankaya 0-10 dolar maliyeti olabilir sizden isteyebilir ya da istemez.
    Sizden 150 dolar masraf isteyen banka ile çalışmayın. Akbank bir sefer annemden 3.000 euro swift masrafı istedi. Yaşlı kadın gördüler mi ağızlarının suyu akar. Annem bana telefon açtı, dedim parayı hazırlayın geliyoruz. Götüreceğimiz bankaya da dedim ki kurye hizmeti istiyoruz, parası da sizden. Akbank'ın bir elemanı eşek gibi bizimle para saydı, verdik silahlı ve sigortalı kuryeye paraları, aldık imzalı belgemizi diğer bankaya götürüp teslim ettiler cebimizden de 5 kuruş para çıkmadı.

Swift MT'nin turnusol kağıdıdır.
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

3.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Ben masrafi paranin vardigi bankadan alin dedim ( is bankasi).
    Muhabir banka 190 dolar almis...is bankasi da 10 dolar mi 20 dolar mi ne almis...
    Parayi cikarttigim banka da almistir bi seyler...
    Yahu alin tabii..is yapiyorsunuz ama biraz fahis degil mi@%#*☆□¿¤○

O kadar paraya ben olsam elden yatırırdım.

4. Hocam, bankanin oldugu sehirde degilim. Gidebilsem elden ceker yatirirdim.
    Mecbur kaldim bu namertlere....!!!
     Alıntı Originally Posted by zarathustra Yazıyı Oku
    O kadar paraya ben olsam elden yatırırdım.
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Dostum, bond da yuzde 1 arti eksi olunca o degeri kat be kati inip cikiyo hesapta, hic onemli degil 200-300 usd

Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Hocam, bankanin oldugu sehirde degilim. Gidebilsem elden ceker yatirirdim.
    Mecbur kaldim bu namertlere....!!!
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

6.  Alıntı Originally Posted by Pyrex34 Yazıyı Oku
    sakıncası yoksa oranları neydi ve bu EUROBOND oranları(bankaların) karşılaştırabiliceğimiz bir yer var mı ? bende işbankasından swift yapıp veya doları cekip başka bir bankada doviz hesaı acıp eurobond almak istiyorum fakat bankalar oranları gostersede alıma acıp olmadıgını kontrol edemiyorum..bu konuda bilgisi olan var mı?
    798 usd'den alım yapmıştım. Yıllık 66,25 USD kupon ödemesi var. Daha detaylı hesabı diğer arkadaşlar zaten yapmış, onlara bakabilirsiniz.

7.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    25 yil vade sonu beklemeyi planladiniz mi ...
    yada ara donemde cikis mi planlamaktasiniz

saygilar
    25 yıl beklemeyi planlıyorum. Saygılar

8.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    yok. 14 şubat 2034 olan kapış kapış gitmiş. dünde yoktu
    Evet AT75 yoktu oysa cuma günü bakıp almamıştım, biraz daha düşüneyim haftasonu demiştim

Sayfa 350/1000 İlkİlk ... 250300340348349350351352360400450850 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •