Sayfa 112/1000 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212612 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 889 - 896 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    benim sorum da bu zaten.. bunu bildirme zorunlulukları var mı? x menkul ya da tayyarbank olarak parayı bastırmış, 200k lık eurobondu almışlar, sonra bunu üçe beşe ona bölüp üstüne komisyon koyup benim gibi belki 20 kişiye daha satmışlar.. benim ikinci el atıyorum 10k dolarlık alışımı da "ismime kayıtla" euroclear'a bildiriyorlar/bildirme zorunlulukları var mı diyorsunuz, bundan emin misiniz?
    Öncelikle yazdıklarımdan emin değilim, biraz hukuk mantığı, biraz araştırma ile vardığım sonuçlar, tamamıyla tartışmaya açık.
    Benim söylediğim şu; sizin isminizi bildirmedilerse (bence bildirme zorunlulukları yok varsa bile bildirmiyor olabilirler) bile sahipliği kanıtlamanız durumunda hakkınızı alabilirsiniz. Bunu neye göre söylüyorum buradaki makaleye göre :

https://www.dlapiper.com/en/us/insig...ty-over-bonds/

2. grafiğin sağ alt köşesine bakarsanız aldığınız kurumu "beneficial owner" yani 'hak sahibi', sizi ise "ultimate beneficial owner" yani 'nihai hak sahibi' olarak görüyor. Eğer durum buysa kurum iflas ettiğinde aynı Eurobond için siz de iflas masası da hak iddia ettiğinde, sizi seçmesi gerekir.

Bu sadece benin yorumum isteyen veya bilen arkadaşlar makaleye baksın hep birlikte öğrenmiş olalım.
    Saygılar.

2. 2019'da elde edilecek Eurobond gelirleri için beyan sınırı 40.000TL olarak açıklandı.
    Saygılar.

3.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    2019'da elde edilecek Eurobond gelirleri için beyan sınırı 40.000TL olarak açıklandı.
    Güzel haber...Bu haftaiçi eurobond alıcam, en az komisyonla calışan banka neresi arkadaşlar ? Vakıfbank cok saglam komisyon cıkartıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Güzel haber...Bu haftaiçi eurobond alıcam, en az komisyonla calışan banka neresi arkadaşlar ? Vakıfbank cok saglam komisyon cıkartıyor.
    Devlet mi, özel sektör mü alacaksınız?

5.  Alıntı Originally Posted by shark Yazıyı Oku
    Devlet mi, özel sektör mü alacaksınız?
    devlet eurobondu

6.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Güzel haber...
    pek güzel değil aslında.

Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    yeniden değerleme oranına göre,

- ikinci dilimin 40000 tl değil 34000*(1+%23.73)=42068 tl olması gerekiyordu. bu şekilde yavaş yavaş vergi oranlarını arttırıyorlar. bu da vergi veren kesimin üzerine daha fazla yük binmesi anlamına geliyor...

7. yine de gayet makul mantıklı görünüyor..

2019 iki kupon ödemesinin usd kur ortalaması 6,50 olsa hesabıyla.. %7 kupon faiziyle 85k dolarda beyan altı kalınıyor (38,7k tl faiz geliri). bunun mevduat eşlenikleri ise (bileşikleri göz ardı edilerek)

<6 aylıkta 7/0,82=%8,53
    >6 aylıkta 7/0,85=%8,23
    >yıllıkta 7/0,82=%8,04

şu an usd mevduata alınabilecek en iyi oran %5,5.. o da ilk girişte genelde.

not: eurobond yatırımı çeşitli riskler barındırır. yeterli araştırma yapmadan girilmemesi tavsiye edilir diyelim de adet yerini bulsun.
    Son düzenleme : shorts; 01-01-2019 saat: 19:36.

8.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    yine de gayet makul mantıklı görünüyor..

2019 iki kupon ödemesinin usd kur ortalaması 6,50 olsa hesabıyla.. %7 kupon faiziyle 85k dolarda beyan altı kalınıyor (38,7k tl faiz geliri). bunun mevduat eşleniği de 7/0,82= %8,53 oluyor.

not: eurobond yatırımı çeşitli riskler barındırır. yeterli araştırma yapmadan girilmemesi tavsiye edilir diyelim de adet yerini bulsun.
    Üstadım bankalar cok komisyon talep ediyor, cok kurnazlar...

Sayfa 112/1000 İlkİlk ... 1262102110111112113114122162212612 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •