Sayfa 123/1000 İlkİlk ... 2373113121122123124125133173223623 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 977 - 984 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    doğrudur.. ancak bunun fiyatı şu anda börse stutgartta 100 usd ve çıktığından beri 99,27 altını hiç görmemiş gibi görünüyor. bu fiyat mevzunda börse stutgart iç piyasaya göre ne durumda oluyor? işbank nasıl oluyor da bunun altında satabiliyor?

https://www.boerse-stuttgart.de/en/T...d-US900123CT57
    İş yatırım ilk kuponu ben alırım diyormuş ama yanlış anlamadıysam.
    Saygılar.

2.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    öyle bişey olması imkansız...iş yatırım sadece alım satımda komisyon koyar...

99,2 diye bi ifade gecmedi forumda..99,67 yazıldı...

shorts lütfen siz de alın şu eurobondu da kurtulalım bu ızdırapttan :D

bir kaç aracı firmaya komisyon dahil satış fiyatını sorun...o fiyat alın sonra unutun...o fiyatları begenmiyorsanız, aracı kurum acmanız lazım : )

3.  Alıntı Originally Posted by maranga Yazıyı Oku
    Sayın martind tam emin olmadan ve öğrenmeden eurobond almak istemiyorum.cevabın İçin teşekkür ederim.
    sn martind latife ediyordur. detayına hakim olmadan almamanız gayet mantıklı. aylardır bilgi edinmeye çalışmama rağmen bazı detayları hala bilmediğimi düşünerek temkinli davranıyorum. şubat başı mevduat dönüşüme kadar vaktim var. son mevduat dönüşümde makul sayılabilecek bir orandan bağlayabildiğimden girmedim ancak faizler böyle düşmeye devam ederse bu dönüşte bazı bilgi eksiklerim kalsa dahi gireceğim, girmek elzem olacak sanırım.

4.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    öyle bişey olması imkansız...iş yatırım sadece alım satımda komisyon koyar...

99,2 diye bi ifade gecmedi forumda..99,67 yazıldı...

shorts lütfen siz de alın şu eurobondu da kurtulalım bu ızdırapttan :D
    sırf sizin dilinizden kurtulmak için alacağım söz ancak şu fiyatlandırma mevzu önemli. bir onu anlamak lazım gerçekten. hangi bankalar avantajlı komisyon konusunda vs..

5.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    sn martind latife ediyordur. detayına hakim olmadan almamanız gayet mantıklı. aylardır bilgi edinmeye çalışmama rağmen bazı detayları hala bilmediğimi düşünerek temkinli davranıyorum. şubat başı mevduat dönüşüme kadar vaktim var. son mevduat dönüşümde makul sayılabilecek bir orandan bağlayabildiğimden girmedim ancak faizler böyle düşmeye devam ederse bu dönüşte bazı bilgi eksiklerim kalsa dahi gireceğim, girmek elzem olacak sanırım.
    Konu cok basit...Güvendiğiniz aracı firmaları arayın, komisyon dahil fiyat talep edin. Fiyat 102 ise 103 olan fiyat güzel fiyattır. Yüzde 1 üstü komisyon koyarlarsa kabul etmeyin başka firmadan fiyat alın...Ben yatırım finansman, iş yatırım ve vakıf yatırım aradım. En iyi fiyatı iş yatırım verdi ordan aldım. (işbankasında hesabınız olmalı yoksa swiftle göndermeniz lazım, işbankası cins bi banka, tek tek parayı saydılar bankada ama sıkıntı yok katlandım sonra 2025e kadar parayı unuttum)

90k$'a kadar (kira geliriniz yoksa) direk alın unutun...90k$ üstü almak isterseniz yine alın (net faiz yüzde 5 üstü olacaktır)...Ilerde ne kadar vergi öderim derseniz de aşagıdan hesaplarsanız....

https://gelir-vergisi-hesaplama.hesabet.com/

Banka eurobondu almak isterseniz 200k$ minumum olmalı...Oranlar daha yüksek ama faiz ne kadar yükselirse vergi de o oranda artıyor, devletin verdiği faize nette yaklaşıyor.

6.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    bana da mantıksız geldi. sanmıyorum..

daha önce sanırım eylülde çıkarılan eurobond için de geçerliydi bu yanılmıyorsam. ilk kupon ödemesi yoktu. ancak bunu almıyoruz anlamına gelmiyordu mt nin dediğine göre.. sadece geç, yani ikinci kupon tarihinde toptan alınacak denmişti.

7.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Konu cok basit...Güvendiğiniz aracı firmaları arayın, komisyon dahil fiyat talep edin. Fiyat 102 ise 103 olan fiyat güzel fiyattır. Yüzde 1 üstü komisyon koyarlarsa kabul etmeyin başka firmadan fiyat alın...Ben yatırım finansman, iş yatırım ve vakıf yatırım aradım. En iyi fiyatı iş yatırım verdi ordan aldım. (işbankasında hesabınız olmalı, işbankası cins bi banka, tek tek parayı saydılar bankada ama sıkıntı yok katlandım sonra 2025e kadar parayı unuttum)
    iki üç hafta önce siz de nereden alınacağı konusunda kararsızdınız ve bilgi istemiştiniz.
     Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar,

Aşagıdaki eurobond almak istiyorum, vakıfbank min 104 fiyatıyla alırız diyor. 102,8 fiyat gecmiş bugun. Yüzde 1'ine el koymak istiyorlar özetle. Bunu en az komisyonla hangi firmadan yapabilirim, yada yatırım kuruluşundan?

https://www.bourse.lu/security/US900123CR91/272222
    insanların da aynı aşamalardan geçmesi doğal sn martind.

8. bununla birlikte verdiğiniz bilgi kıymetli. teşekkürler

Sayfa 123/1000 İlkİlk ... 2373113121122123124125133173223623 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •