Sayfa 128/1000 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178228628 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 1,017 - 1,024 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. başlık boş kalmasın, bi soru daha madem. beyin jimnastiği.. yukarıda verdiğim sermaye kontrolü örneğinde..

avrupa bankasındaki eurobondlarımın kupon gelirlerini türkiye'ye transfer etmedim, bankada tuttum. ya da gidip yasal sınır dahilinde cebe atıp getirdim. bu gelirin beyanını alt sınır olmaksızın türkiye'de vermek zorundayım bildiğim kadarıyla..

bu durumda bu yurtdışı yatırımdan elde ettiğim geliri usd/try 7 den mi beyan ederim yoksa sermaye kontrolü ile birlikte buna özel mevzuat mı düzenlenir?

2. EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    teşekkürler..

yaz başı almanya'da bulunan türk orjinli bir bankada türkiye yerleşik olarak hesap açmak için bu alt sınır 200k euro ve muadili idi. saklama ücretsiz, bono ve fon alım-satım işlemlerine aracılık ücretleri, işlem başına 0,20% veya min 150 euro olarak iletilmişti. hala böyle mi bilmiyorum.
    Henüz açmadım ama Avusturya’da bnp paribasa ait hellobank veya Ing’nin Ing-dibası üzerinden hesap açılışı yapılıp -belirtilen islem limitleri dahilinde( eurobondlar icin konusuyorum) islem yapilabiliyor. Ornegin devlet eurobondlarinda bu sinir yok.

Daha farkli araci kurum kokenli alternatifler de var. Ornegin, de giro ve flatex gibi.

Hepsinin de kosullari uygun diye biliyorum. Ve hisse eft yatirim fonu fx gibi noktalarda da hizmet veriyorlar

Ek olarak Avusturya’daki Turk bankalarinda da hesap acilisi icind oyle yuksek rakamlar istenmedigini de iletebilirim. (Private banking haric- daha cok pasif yatirimlar icin)

Ama ek bilgi, belli nedenler haricinde bir avantaji yok bence.
    Saygilarimla

3. sn martind.. mesajınla gece gece sesli güldürdün.. sen de gülesin..

4.  Alıntı Originally Posted by ozanz Yazıyı Oku
    Henüz açmadım ama Avusturya’da bnp paribasa ait hellobank veya Ing’nin Ing-dibası üzerinden hesap açılışı yapılıp -belirtilen islem limitleri dahilinde( eurobondlar icin konusuyorum) islem yapilabiliyor. Ornegin devlet eurobondlarinda bu sinir yok.

Daha farkli araci kurum kokenli alternatifler de var. Ornegin, de giro ve flatex gibi.

Hepsinin de kosullari uygun diye biliyorum. Ve hisse eft yatirim fonu fx gibi noktalarda da hizmet veriyorlar

Ek olarak Avusturya’daki Turk bankalarinda da hesap acilisi icind oyle yuksek rakamlar istenmedigini de iletebilirim. (Private banking haric- daha cok pasif yatirimlar icin)

Ama ek bilgi, belli nedenler haricinde bir avantaji yok bence.
    Saygilarimla
    memleketim insanı için de geçerli mi bunlar.. sırf türkiye vatandaşı, türkiye yerleşik. bir de türkiye'den açılabiliyor mu yoksa oralara gitmek mi gerekiyor?

5. Evet :-) Türk bankasinda ve digerlerinde hesap acilisinda burada olmaniz gerekiyor:-)

Syg.

6. Ing-dibasi diye bir ifade kullanmıșsınız, anlayamadım, açabilir misiniz?

Saygılar.
    Saygılar.

7. ING’ nin sadece internet bankaciligi uzerinden hizmet veren bizdeki enpara benzeri bankasi.
    Mevduat, kredi, maas hesabi ve yatirim urunleri uzerine uzmanlar. Bireysel bankacilik yapiyorlar.
    Bildigim kadari ile farkli ulkelerde de bu anlayis ile ing ve digerleri banka aciyorlar.
    Syglar..

https://www.ing.at

8. Sn shorts

Yabancı ülkelerde kazanılan paralar için beyan sınırı 2018 için 1.800 TL, 2019 için 2200 TL. Bununla birlikte Eurobond gelirleri zaten yurtdışında kazanılmış sayılıyor. Saklama Euroclearda olduğuna göre işlem yaptığınız kurumun Türkiyede ya da yurtdışında olmasına göre beyan sınırının değişmemesi gerekir(emin değilim ama mantıken böyle).

Kupon gelirini kazandığınız yıldan sonraki yılın Mart ayında beyan etmelisiniz, cebe atıp getirdiğinizde değil. Matrah hesabı kupon günündeki mb kurundan yapılır. Geç beyan ederseniz kur değişmez sadece ceza ödersiniz. O arada varlık barışı gibi bir şey çıkarsa ondan da yararlanabilirsiniz.

Yurtdışında kazanılan paralar için özel mevzuat olacağını sanmıyorum öyle bir durumda getirecek olan da getirmez ama kesinlikle olmaz diyemem.
    Saygılar.

Sayfa 128/1000 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178228628 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •