Sayfa 153/1000 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253653 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 1,217 - 1,224 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,022
     Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    sn dudu, 35 senedir borsanın içinde biri olarak % 1 dahi olsa hiç bir kesinti bana makul gelmez. hatalı çok az işlem yaparım, ona rağmen 10 sene önceki dolar bazındaki servetime erişsem, tümden çıkacağım, lakin doların hızına yetişemiyorum. iyi hisse üzerinde yatayım desem, tüpraş harici dolar bazında kazanan başka hisse yok, bundan sonra ondanda şüpheliyim. türk halkı boşuna mevduatını dolara geçmiyor. borsaya vergi geleceğine dövize , değer artış vergisi gelmeli.
    Vergi almak bir sanattir sefim..
    Kazlari kacirmadan ve bagirtmadan yolacaksin.
    Zekeriya TEMIZEL'i hatirlayalim.
    Yavas yavas olur bu isler..
    Aksi halde para kacar, yastik altina gider, her sey daha da kotuye gidebilir.
    Bist daha vergilendirilecek olgunluga gelmedi, piyasa cok guduk kaldi.
    Bir de vergi salarlarsa iyice oldururler.
    Zaten herkes uzun vadede zararda.
    500 tane kagittan uzun vadede kazandirabilme potansiyali olan 10 tane kagit yoktur bence.
    Bu nedenle herkes vur-kac derdinde..
    Ben de 10 senedir akintiya kurek cekiyorum.
    10 sene once 4 sene disarida kaldiktan sonra tekrar girdim ama o zamanki dolar degerinde degil toplam portfoy, yurtdisi da vergi yuzunden bir alternatif olamiyor.
    Geriye doviz bazli doyurucu gelir icin bir tek eurobond kaliyor ondan da alacaklari vergiyi artirirlarsa daha cok faiz odemek zorunda kalirlar, yani kendi bindikleri dali keserler, aksi halde borc para da bulamazlar.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,022
    Sermaye piyasalarimiz gelismis olsa idi halkimiz yillarca, borc da alarak betona, tasa topraga parayi gommezdi.
    Gelismis ulkelerde finansal varliklarin finansal olmayan varliklara orani %80 e %20 bizde ise tam tersi yani herkes parayi finansal olmayan varliklara ev arsa, tarla, topraga gommus.
    Kit olan kaynaklar bir de verimsiz kullanilinca durum ortada..

Syg,

3.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    sn dudu, 35 senedir borsanın içinde biri olarak % 1 dahi olsa hiç bir kesinti bana makul gelmez. hatalı çok az işlem yaparım, ona rağmen 10 sene önceki dolar bazındaki servetime erişsem, tümden çıkacağım, lakin doların hızına yetişemiyorum. iyi hisse üzerinde yatayım desem, tüpraş harici dolar bazında kazanan başka hisse yok, bundan sonra ondanda şüpheliyim. türk halkı boşuna mevduatını dolara geçmiyor. borsaya vergi geleceğine dövize , değer artış vergisi gelmeli.
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Vergi almak bir sanattir sefim..
    Kazlari kacirmadan ve bagirtmadan yolacaksin.
    Zekeriya TEMIZEL'i hatirlayalim.
    Yavas yavas olur bu isler..
    Aksi halde para kacar, yastik altina gider, her sey daha da kotuye gidebilir.
    Bist daha vergilendirilecek olgunluga gelmedi, piyasa cok guduk kaldi.
    Bir de vergi salarlarsa iyice oldururler.
    Zaten herkes uzun vadede zararda.
    500 tane kagittan uzun vadede kazandirabilme potansiyali olan 10 tane kagit yoktur bence.
    Bu nedenle herkes vur-kac derdinde..
    Ben de 10 senedir akintiya kurek cekiyorum.
    10 sene once 4 sene disarida kaldiktan sonra tekrar girdim ama o zamanki dolar degerinde degil toplam portfoy, yurtdisi da vergi yuzunden bir alternatif olamiyor.

Geriye doviz bazli doyurucu gelir icin bir tek eurobond kaliyor ondan da alacaklari vergiyi artirirlarsa daha cok faiz odemek zorunda kalirlar, yani kendi bindikleri dali keserler, aksi halde borc para da bulamazlar.

Syg,
    Bu iki paylasim benim icin cok onemli.
    Forumun iki tecrubeli bireysel yatirimcisindan da ayni seyi duyunca, 10-15 senelik uzun vadeli temettu/buyume odakli hisse yatirimi planimi tekrar gozden gecirmek istiyorum.
    Yurtdisinda calisan ve birikimi doviz bazli olan bir kisi icin bu sartlarda altin/eurobond arasinda dagilmis bir portfoy yapip, hise senedi icin de kucuk bir butce ile denemeler yapmak daha mantikli gorunuyor.

Degerli paylasimlariniz icin tesekkur ederim. Ozellikle tecrubelerin paylasilmasini bizim gibi yeni baslayanlar icin cokonemli oldugunu dusunuyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,022
    Gelişmekte olan ülke eurotahvil piyasalarında sabah saatlerindeki yatay açılışa rağmen günün ilerleyen saatlerinde karışık bir seyir gözlemlendi. ABD enflasyon verisine kadar yatay pozitif devam eden seyir veri sonrasında yönünü aşağı çevirdi. Rusya ve Güney Afrika tahvilleri en iyi performans gösterenler olarak öne çıkarken Türkiye, Ukrayna ve Arjantin ise günü satıcılı sonlandıranlar oldu. Türk eurotahvillerinde satışlar orta vadelerde 5-10 cent uzun vadeli kıymetlerde ise 30 cente yaklaştı. 10 yıl vadeli USD tahvilin getirisi 2 baz puan yükselişle %7,41 oldu. 5 yıl vadeli Türkiye CDS’i günü 2 baz puan genişleyerek 411/417 seviyesinden sonlandı

Isyatirim 11/04 yurtdisi bulteni

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,022
    US900123CT57 USD 7.63 4/26/2029 98.000 98.375 7.91 7.85 Ba3/BB

Takip ettigim Eurobondun getirisi %8 e dayandi..

Syg,

6. 5 yıllık cds 407
    10 yıllık cds 445

hangi cds i takip etmek lazım?

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    5 yıllık cds 407
    10 yıllık cds 445

5 yıllık arkadaşım.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

8.  Alıntı Originally Posted by blade Yazıyı Oku
    5 yıllık cds 407
    10 yıllık cds 445

Süre özelikle belirtilmediği zaman CDS denilince kastedilen 5 yıllık
    Saygılar.

Sayfa 153/1000 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253653 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız