Special Days Image
Sayfa 171/1000 İlkİlk ... 71121161169170171172173181221271671 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 1,361 - 1,368 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
    Garanti ile Teb.i karsilastirabilirim
    Garanti'nin fiyatı daha iyidi Teb 'den

2.  Alıntı Originally Posted by aydinc Yazıyı Oku
    Garanti ile Teb.i karsilastirabilirim
    Garanti'nin fiyatı daha iyidi Teb 'den
    Garanti ile ziraat iş bankasını karşılaştırma imkanınız oldumu acaba.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. pazartesi ben teb ile ziraat bankasını karşılaştırıp yazarım buradan.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
     Alıntı Originally Posted by maranga Yazıyı Oku
    Garanti ile ziraat iş bankasını karşılaştırma imkanınız oldumu acaba.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Kamu bankaları ile çalışmıyorum.o sebeple bilmiyorum

5. US900123CR91 23/12/2023 1706 USD 102,855 7,44 104,515 7,03 ziraat

US900123CR91 Tahvil USD 104,095139 100,45 23/12/2023 1704 7,12( oran) 7,25 (bileşik faiz) teb bankası

temiz fiyat vadeye kalan gün sayısı alış ve satış fiyatları .
    sanki teb bankası daha uygun. ve şuan ziraat internet şubesinden alım yapamıyorum.

6. Hazine yerine Vakıfbank yada İşbank gibi 2022 vadeli eurobondları inceliyorum. Bunlar "subordinated" olarak geçiyor ve "SR unsecured" olanlara göre ciddi bir getiri farkı var. Olası default durumunda subordinatedlar, bankanın tüm diğer borçları ödendikten sonra ödeniyor. Yani özel şirket eurobondu alırsak oldukça riskli bir durum. Peki aynı risk bir devlet bankası için de gerçekten var mı? Hazine eurobondu ile devlet bankası eurobondu arasındaki bu kadar farklı risk algısı sizce mantıklı mı?

2. sorum da, hiçbir yatırım şirketinde hesabım yok o yüzden bakamıyorum. Örneğin İş Yatırımda hesap açarsak, tüm özel banka eurobondlarını görebiliyor muyuz yoksa sadece İşbank eurobondlarına mı ulaşıyoruz?

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Edremit / Körfez
    Gönderi
    3,210
    banka eurobondları için alım alt limiti 250,000 dolar
    işbankasından hesap açarsanız hazine kağıtlarını görebilirsiniz, bankanın kendi eurobondları için MT ile görüşmek gerek

8.  Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    Hazine yerine Vakıfbank yada İşbank gibi 2022 vadeli eurobondları inceliyorum. Bunlar "subordinated" olarak geçiyor ve "SR unsecured" olanlara göre ciddi bir getiri farkı var. Olası default durumunda subordinatedlar, bankanın tüm diğer borçları ödendikten sonra ödeniyor. Yani özel şirket eurobondu alırsak oldukça riskli bir durum. Peki aynı risk bir devlet bankası için de gerçekten var mı? Hazine eurobondu ile devlet bankası eurobondu arasındaki bu kadar farklı risk algısı sizce mantıklı mı?

2. sorum da, hiçbir yatırım şirketinde hesabım yok o yüzden bakamıyorum. Örneğin İş Yatırımda hesap açarsak, tüm özel banka eurobondlarını görebiliyor muyuz yoksa sadece İşbank eurobondlarına mı ulaşıyoruz?
    1. Bu bankaların bir kısmı devlet kurumlarına ait, haklısınız ama kişilerin de ortaklığı var. Kredi notları da normal şartlar altında (bu bankalara özel olumsuz bir haber yoksa) özel bankalardan yüksektir. Ancak bu bankalara yönelik çok çok olumsuz durumlarda(ceza vb) devlet bankanın batmasına izin vermez demiyor demek ki piyasa. Devlet başka banka kurabilir ama başka hazine yok. Dolayısıyla hazineden daha yüksek getiri sunmaları normal.

2. Banka eurobond fiyatlarını görmek için isyatirima üye olmaniza gerek yok. Aşağıdaki linkte

Sgmk günlük bülten
    Türk şirketlerinin eurotahvil fiyatlamalari
    Uluslararası piyasalar günlük rapor

Yayınlarında Türk kurumsal eurobond fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Günlük raporun sağdaki sekmelerinde işlem yapılabilecek minimum bedeller de yer alıyor..

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...r/default.aspx
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Sayfa 171/1000 İlkİlk ... 71121161169170171172173181221271671 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •