Special Days Image
Sayfa 173/1000 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223273673 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 1,377 - 1,384 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by cumba kuka Yazıyı Oku
    İlginize teşekkürler sayın epicurist,
    Tabi bu arada bileskesinin tutari arttığından, vergi oranida artmis oluyor toplamda sanirim

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Rica ederim, doğrudur vergi dilimi seçiminde gelirlerin toplamına bakılıyor.

Saygılar.
    Son düzenleme : Epicurist; 26-04-2019 saat: 23:44.
    Saygılar.

2. Eurobond'a yatırım yapabilecek kadar bütçemiz yok. Eurobond yatırım fonları hakkında ne düşünüyorsunuz. Tabii benim gibi insanlar için Eurobond getirisi ve Dolar mevduat getirisi karşılaştırmak lazım. Zaten Eurobond'un kendisi seçeneklerden çıkmış durumda.

İş bankasının 816'nolu fonunu gördüm, önerir misiniz? Kısa vadeli tahvillere yatırım yapan fon biliyor musunuz? Uzun vadeli tahvillere yatırım yapan fonlar dolar faizi değişimlerinden negatif etkileniyor. Benim amacım 6 ay - 1 yıl içinde yeterli bir dolar faizi alabilmek.

3. Eurobond için müşterisi olmadan günlük fiyatlarına ulaşabileceğiniz bildiğim 3 banka var. Linklerini aşağıda paylaşıyorum.
    http://www.ziraatbank.com.tr/tr/bire...tirim/eurobond
    http://www.vakifbank.com.tr/Default.aspx?pageID=2378
    http://https://www.isbank.com.tr/TR/.../eurobond.aspx

Bu üç banka arasındaki en iyi sistem Ziraat Bankası'nda gibi görünüyor. Bankanın internet sitesinde diğer bankalara göre en uygun fiyat ve geçmişe yönelik fiyat değişimlerini görebileceğiniz listeleme sistemi mevcut. Tabi bu çıkarımları sadece internette yer alan fiyat ve sorgulama sistemlerine göre söyleyebiliyorum. Diğer bankalar veya satış yapan aracı kurum varsa onlarda daha uygun fiyatlar olabilir. Genel bir durum olmamakla birlikte kişisel tecrübeme göre Vakıfbank'ta daha fazla Eurobond'un aktif alım-satımı yapılabiliyor. En azından daha düşük nominal tutarlar için bu şekilde. Ziraat'te bulamadığım Eurobondları Vakıf'ın internet bankacılığında 2000 - 3000 nominal olarak bulabilmiştim. Tabi günlük stoklara bağlı olarak böyle bir durum oluşmuş olabilir.

4. Kendi hazırladığım bir Excel dosyasına ait ekran görüntüsünü de buraya ekliyorum. Eurobondların ihraç ve itfa tarihlerini, ihraç tarihinden itibaren Eurobondların temiz fiyat dip ve tepe noktalarını ve bu noktalara ulaştıkları tarihleri ve ihraç tarihindeki satış alt limitleri vb. bilgilerin yer aldığı kendi çapımda ufak bir liste hazırlamıştım.

İlgili dosya ile ilgili bilgi vermem gereken birkaç husus var. İlgili dip ve tepe noktaları temiz fiyatlardır. İhraç sonrası bildiğim kadarıyla alım-satım işlemi kirli fiyatlar üzerinden olduğu için bu fiyatların alım-satım yapan bankalarda anlık olarak bulunamadığını varsayıyorum. Ayrıca bu tutarlar muhtemelen banka veya diğer aracı kurumların alış tutarlarıdır. Muhtemel fiyat oynaklığının çok olduğu bu gibi dönemlerde hatırı sayılır bir makas bırakılarak bankalar vb kurumlar üçüncü kişilere satış yapmış olabilirler. Bu durumda dip ve tepe noktaları üçüncü taraf alıcılar için gerçekçi bir fiyat aralığı olmayabilir.

Listede yer alan alt limitler ihraç tarihindeki alt limitlerdir. Ancak bankalar ellerindeki stok durumuna göre daha küçük tutarlarda bu Eurobonların satışını yapabiliyorlar. 200.000 nominal alt limitli Eurobondların 1.000 - 5.000 arası nominal tutarlarda alımını yaptığım oldu. Bankanıza stok sorarak ellerinde olup olmadığını teyit edebilirsiniz. Bazı bankalar ellerinde olmasa bile alım yapacağınız tutara göre piyasadan sizin için bu Eurobondları alabiliyorlar.

Eurobond USD.jpg

Eurobond Euro.jpg

5.  Alıntı Originally Posted by il-.-li Yazıyı Oku
    Kendi hazırladığım bir Excel dosyasına ait ekran görüntüsünü de buraya ekliyorum. Eurobondların ihraç ve itfa tarihlerini, ihraç tarihinden itibaren Eurobondların temiz fiyat dip ve tepe noktalarını ve bu noktalara ulaştıkları tarihleri ve ihraç tarihindeki satış alt limitleri vb. bilgilerin yer aldığı kendi çapımda ufak bir liste hazırlamıştım.

İlgili dosya ile ilgili bilgi vermem gereken birkaç husus var. İlgili dip ve tepe noktaları temiz fiyatlardır. İhraç sonrası bildiğim kadarıyla alım-satım işlemi kirli fiyatlar üzerinden olduğu için bu fiyatların alım-satım yapan bankalarda anlık olarak bulunamadığını varsayıyorum. Ayrıca bu tutarlar muhtemelen banka veya diğer aracı kurumların alış tutarlarıdır. Muhtemel fiyat oynaklığının çok olduğu bu gibi dönemlerde hatırı sayılır bir makas bırakılarak bankalar vb kurumlar üçüncü kişilere satış yapmış olabilirler. Bu durumda dip ve tepe noktaları üçüncü taraf alıcılar için gerçekçi bir fiyat aralığı olmayabilir.

Listede yer alan alt limitler ihraç tarihindeki alt limitlerdir. Ancak bankalar ellerindeki stok durumuna göre daha küçük tutarlarda bu Eurobonların satışını yapabiliyorlar. 200.000 nominal alt limitli Eurobondların 1.000 - 5.000 arası nominal tutarlarda alımını yaptığım oldu. Bankanıza stok sorarak ellerinde olup olmadığını teyit edebilirsiniz. Bazı bankalar ellerinde olmasa bile alım yapacağınız tutara göre piyasadan sizin için bu Eurobondları alabiliyorlar.

Eurobond USD.jpg

Eurobond Euro.jpg
    Teşekkürler, yalnız resimlerin çözünürlüğü düşük, yazılar net görünmüyor.
    Saygılar.

6.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Teşekkürler, yalnız resimlerin çözünürlüğü düşük, yazılar net görünmüyor.
    Haklısınız Sayın Epicurist. BMP olarak eklemeyi denedim ancak hata verdi. Umarım düzeltebilmişimdir. PNG formatında tekrar ekliyorum.

USD.jpg

EURO.jpg

7. sizce eurobond alımı için uygun bir zaman mı ?

Sayfa 173/1000 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223273673 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •