Special Days Image
Sayfa 181/1000 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231281681 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 1,441 - 1,448 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,946
     Alıntı Originally Posted by baydisiplin Yazıyı Oku
    Merhaba 2 gün önce 18.800$ vakıfbank eurobond aldım bugün baktım 18.200$ gösteriyor bu kadar yüksek fark 2 günde normal mi? Teşekkürler
    Alim satim arasindaki fark bir kupon faizini yer diyorlar.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Alim satim arasindaki fark bir kupon faizini yer diyorlar.
    Syg,
    Bence birde cds ler 490 lardan 515 lere çıktı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,946
    Ayrica bu aralar cdslerimiz volatil gidiyor.
    Eurobond alis satis spreadlerini acmislardir bankalar.
    Syg,

4.  Alıntı Originally Posted by baydisiplin Yazıyı Oku
    Merhaba 2 gün önce 18.800$ vakıfbank eurobond aldım bugün baktım 18.200$ gösteriyor bu kadar yüksek fark 2 günde normal mi? Teşekkürler
    Merhaba, alım yaptığım fiyat diyerek kirli fiyattan bahsediyorsanız bu durum normal olabilir. Hesapta iken genelde temiz fiyat görünüyor. Bir önceki kupon süresinden %2 faiz geçecek kadar zaman geçmişse, mesela %4 kupon faizi varsa, en son kupondan bu yana 3 ay geçmişse, doğal olarak satıcı hak kazandığı %2 faizi isteyecektir. Siz bu parayı ödersiniz ancak gelecek kupon ödemesinin tamamı sizde kalır, sadece 3 aydır elinizde bulunmasına rağmen. Gerçek bir kayıp yok yani.
    Saygılar.

5.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Merhaba, alım yaptığım fiyat diyerek kirli fiyattan bahsediyorsanız bu durum normal olabilir. Hesapta iken genelde temiz fiyat görünüyor. Bir önceki kupon süresinden %2 faiz geçecek kadar zaman geçmişse, mesela %4 kupon faizi varsa, en son kupondan bu yana 3 ay geçmişse, doğal olarak satıcı hak kazandığı %2 faizi isteyecektir. Siz bu parayı ödersiniz ancak gelecek kupon ödemesinin tamamı sizde kalır, sadece 3 aydır elinizde bulunmasına rağmen. Gerçek bir kayıp yok yani.
    Teşekkürler

6. bunlarla birlikte.. hazine kağıtlarında çarşamba ile cuma kapanış fiyatlarını karşılaştırınca %0,5-2,5 arası bir düşüş söz konusu.
    https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bir...tirim/eurobond

7. Hazır başlık canlamışken ve tüm üstadlar burdayken bir vergi sorusu da benden gelsin.

2019 yılınde elde edilen faiz gelirleri için beyan limiti 40.000TL olacak yanlış hatırlamıyorsam. Bu rakamın hesabını yaparken, tüm menkul ve gayrimenkuller için birlikte hesaplıyoruz. Bunların başlıcaları kira geliri ve hisse temettü gelirleri. Emekli aylığı, ücret geliri, devlet memuru maaşı gibi gelir kalemleri bu hesaplamanın dışında. Alttaki iki örnek de doğrudur sanırım.

A) Kira Geliri:10.000TL + Eurobond Faizi:25.000TL -> Sadece kira geliri için vergi verilir.
    B) Kira Geliri:10.000TL + Eurobond Faizi:35.000TL -> Hem kira hem eurobond faizi için vergi verilir.

Benim sorum ise, bilanço veya işletme usulüne göre defter tutan şahıslar için üstteki durumlar yine geçerli mi?

Ticari Kazançlar:150.000TL + Kira Geliri:10.000Tl + Eurobond 25.000TL gibi bir örnek durumda Eurobond geliri beyan edilir mi yoksa yine 40.000 TL sınır geçerli mi olur?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,946
    Zor soru sormussun..

Benim sadece emekli maasim ve temettu gelirim var.
    Kira gelirim yok.
    Ama olsa idi temettu+kira ile tek bilancoda verecektim.
    Bir yerde ucretli calisiyor olsaydim onu da ucret geliri olarak ekleyecek ama onun stopajlarini da temettu stopajlari ile beraber indirecektim.
    Benim kanaatime ve bilgime gore her hangi bir neden ile gelir vergisi beyannamesi veriliyorsa buna beyan sinirina bakilmadan eurobond gelirleri de, temettu gelirleri de kira gelirleri de eklenir, varsa egitim saglik v.s giderleri dusulur, ve cikan vergiden varsa stopaj mahsup edilir.

Syg,

Syg,

Sayfa 181/1000 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231281681 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •