Sayfa 188/1000 İlkİlk ... 88138178186187188189190198238288688 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 1,497 - 1,504 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. En uygun eurobondu nereden buluyoruz arkadaşlar ben hep vakıfbanktan aldım ama karşılaştırma fırsatımız yok galiba tek tek bakacağız

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,808
     Alıntı Originally Posted by ihsanaktas Yazıyı Oku
    En uygun eurobondu nereden buluyoruz arkadaşlar ben hep vakıfbanktan aldım ama karşılaştırma fırsatımız yok galiba tek tek bakacağız
    Alim asamasina gelince tek tek bir kac bankayi arayip fiyat almak ve fiyati fixlemek lazim..
    Syg,

3.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Farklı vadelerdeki eurobondlardan sepet yaparsanız kupon ödemelerini de yılda iki kez değil daha sık alırsınız.
    Ben 2023, 2025, 2027, 2029, 2038, 2041 vadeli eurobondlardan bir sepet yaptım, yılda on ay ödeme alacağım.
    Bir bakıma ev alıp kiraya vermek gibi düşündüm, böylece hemen hemen aylık düzenli gelirim oldu.
    Aldığım eurobondların ortalama basit faizi 7,33 (Bileşiği biraz daha fazla eder).
    Bunun %2-2.5 gibi bir miktarını ABD enflasyonuna göre doların değer kaybı için ayıracağım, kalanı reel kazanç olacak.
    Benim alım tutarım yüksek değil, yıllık 40 bin sınırını geçmediğim için vergi de vermeyeceğim.

Eurobond alacaksanız doları düşükken toplayıp bekleyin ve CDS'nin yükseldiği zamanı kollayın, örneğin geçen hafta perşembe cuma çok iyi fırsattı, ben bir miktar alımı oradan yaptım.
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Alim asamasina gelince tek tek bir kac bankayi arayip fiyat almak ve fiyati fixlemek lazim..
    Syg,
    dar mukellef olarak vergi durumunu da gozonunde bulundurursak Eurobondu nereden almak daha mantiklidir Sn Dudu, vergiden bir sekilde kacinma sansimiz var midir
    1- TR deki bankalar araciligi ile 2- Yurtdisindaki bir bankadan (UBS gibi)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,808
    Vergi ve olumden kacis yoktur derler Amerikalilar..
    Bizde de oyle oluyor yavas yavas.
    Syg,

Son donemde uzun vadeli eurobond larda geri satip fiyat ile ilk satis fiyat arasi ucurum fark neden, alan kacamasin diye mi...

Cok fena olmus, usd vadeli yerine eurobond tercih eden cok buyuk tuzak icine dusebilir....
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

6.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Son donemde uzun vadeli eurobond larda geri satip fiyat ile ilk satis fiyat arasi ucurum fark neden, alan kacamasin diye mi...

Cok fena olmus, usd vadeli yerine eurobond tercih eden cok buyuk tuzak icine dusebilir....
    Niye tuzak olsun, bu sadece al-sat yapmayı düşünüyorsanız eurobond uygun değil demek. Daha doğrusu bankadan alacak küçük yatırımcıya uygun değil, büyükler komsiyonsuz makassız o işi yapar yine.
    Vade sonuna kadar tutacaksanız alacağınız anapara ve kupon belli, bir riski yok.

Vade sonu icin elbette basta aldiginiz sartlar gecerli, ben her hangi bir durumda satacak olsaniz, aldiginiz fiyati bulma sureniz oldukca uzun anlaminda demek istedim..

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Niye tuzak olsun, bu sadece al-sat yapmayı düşünüyorsanız eurobond uygun değil demek. Daha doğrusu bankadan alacak küçük yatırımcıya uygun değil, büyükler komsiyonsuz makassız o işi yapar yine.
    Vade sonuna kadar tutacaksanız alacağınız anapara ve kupon belli, bir riski yok.

Yaklasik 3 yillik %5.35 gelir getiren (su andaki durum) eurobond aldim... Hayirlisi

Sayfa 188/1000 İlkİlk ... 88138178186187188189190198238288688 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •