Sayfa 222/1000 İlkİlk ... 122172212220221222223224232272322722 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 1,769 - 1,776 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Ahmetg Guest
    Eurobond u offshore uzerinden almak mumkunmu mumkunse vergi avantajlari varmi?

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Eurobond dan sadece kupon faiz oranlari gunluk olarak getiri getirmekte, ana para surekli degisiyor. Daha onceki mesajlarda soyledigim gibi 1030 usd degerine ulasan bond, ortamin kotulesip duzelmesi ile 1027 - 1026 - 1025 degerlerinde gezindi, bu sabah saatlerinde 1022.5 degerine indi su anda ki kontrol de bu degeri 1015 olarak gordum. Eurobond yatirimi oldukca zor. ozellikle 2028-2029 gibi 10 yil lik kagit alan arkadaslar bunca riski nasil karsilayabiliyor onu da merak etmekteyim....
    Ben 5 yılla sınırladım. Faizi sabitlediğimi varsayıp kupon ödemelerini beklemeyi tercih ettim. Amerikan enflasyonu 5 yılda %5 üzerine gelmediği ve vergi politikası değişmediği sürece reel faiz alacağımı düşünüyorum. Buda bana yeter. Al satta yapılabilir ama vergi işine girmek istemiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    Teb'den ilk eurobond yatırımımı pazartesi itibariyle yaptım.
    25.000 usd üzeri portföyler yatırım danışmanlığı kapsamına alınıyormuş. Biriktirin gelin dedi şube
    Eurobondda saklama ücreti yok. Ortalama kupon faizim net %6,5 dolares..
    syg. & bol kazançlar
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Daha fazla bekleyemedim ve bugün 2038 vadeli eurobonddan 1015.7 dolardan aldım (7.18 basit faiz).
    2029 vadeli olanda da gözüm var, faizler biraz daha yükselirse ondan da ekleme yapacağım.
    2029 minimum 200000 usd lik alınıyor yazıyor. Siz bundan daha mi az aldınız ? Eğer öyleyse verilen temiz fiyat piyasada geçerli olan fiyat mıydı

5.  Alıntı Originally Posted by Mcfadden Yazıyı Oku
    US900123CT57 eurobond'un 26 Ekim'de kupon ödemesi var.
    Bankadan şöyle bir bilgi aldım, Eurobond 16 Ocak 2019 tarihinde cıktığı için bir ay sonra subatta ilk kupon ödemesi yapılmamış, bu nedenle 26 Ekim'de 6 aylık değil 9 aylık bir kupon ödemesi olcakmış. Bu bilgi doğru mu acaba, böyle bir durum olabilir mi?
    Doğru evet.

6.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Bugün İş yatırım ile konuştum. Eurobond ile ilgili..
    Euroclear takas saklama komisyonu alıyormuş sadece.Bunun dışında hesaptan gider,kesinti yok.

Şirket eurobondlarına 10 bin dolarla yatırım yapılabiliyormuş. Aslında min. 200.000 dollars ama banka&şirket eurobondlarında böyle bir fırsat sunuyorlar. Likidite düşük olduğundan itfa tarihine kadar beklemeniz tavsiye edilir dendi.
    97den aldın İtfa da 100 oldu. 3 doların kur farkı vergisi var dedi.
    Ama 106'dan aldın 100 oldu itfada. Bunda herhangi birşey yokmuş.

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...04337560_1.pdf
    İş yatırım böyle söylüyor evet Ancak farklı fiyat veriyor bu şekilde işlem yapınca. Örneğin fiyatı 85 olan kağıdı 200000 nominal altında aldığınızda size örneğin 95 den satıyor. 95 örnek burada. Ne kadar farklı satacakları keyiflerine kalmış çünkü aldıkları komisyonu söylemiyorlar

7.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Teb'den ilk eurobond yatırımımı pazartesi itibariyle yaptım.
    25.000 usd üzeri portföyler yatırım danışmanlığı kapsamına alınıyormuş. Biriktirin gelin dedi şube
    Eurobondda saklama ücreti yok. Ortalama kupon faizim net %6,5 dolares..
    syg. & bol kazançlar
    Sn Trade Shark,

Yatırımınız hayırlı olsun. Umarım en kısa sürede geri döner

Yazdınız mı bimiyorum ama hangisine yatırım yaptınız?
    Ayrıca 25k $ üzerinin yatırım danışmanlığı kapsamına alımasının saklama ücreti dışında ne gibi avantajları var?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

8. Türkiye’de yatırım danışmanlığı sistemi düzgün çalışmıyor. Çünkü yatırım danışmanlığını belirli bir ücret karşılığı değil bedava sunuyorlar ve size alım satım yaptırarak para kazanmayı hedefliyorlar. Bu da bir çıkar çatışması doğuruyor. Çünkü mesela siz elinizdeki kıymeti hiç satmasanız bu sizin menfaatinize olacak ve kurum da bunu biliyor ancak yine de size onu sat bunu al diyerek işlem yaptırmaya çalışıyor.Nitekim mevcut sistemde Siz işlem yapmazsanız kurum da para kazanamaz. Zira asgari ücretli yatırım danışmanınızdan kurum size alım satım yaptırmasını bekliyor ve buna göre de kendisine prim veriliyor. Ancak sizin alım satım işleminizden kazanç elde etmeyen, tarafsız bir danışman aylık veya yıllık belirli bir ücret karşılığı size hizmet verirse bu sisteme ve kişiye güvenebilirsiniz.. Diğer ülkelerde sistem bu şekilde çalışıyor. Bir şey bedavaya sunuluyorsa ürün sizsiniz diye bir söz vardı. Bu yüzden Türkiye’deki yatırım danışmanlığı sistemi güvenilir değil.

Sayfa 222/1000 İlkİlk ... 122172212220221222223224232272322722 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •