Special Days Image
Sayfa 236/1000 İlkİlk ... 136186226234235236237238246286336736 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 1,881 - 1,888 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Anlattığınıza göre bu fonun tek avantajı 100K üstü yatırım yapılabilen eurobond almak. Eğer itfa tarihine kadar bekleyeceklerse zaten tarihten önce fonu bozamayacaksınız.
    Teb'in fonu için söylüyorum, vadesinden önce bozmanız istenmiyor. Bozarsanız erken çıkış komisyonu %3, bozum tarihine göre anaparadan az ödeyebilirler.
    Son düzenleme : Epicurist; 06-11-2019 saat: 10:32.
    Saygılar.

2. Sn Epicurist vs Sn Shorts çok teşekkürler. Bu durumda fonlar oldukça makul gözüküyor. Özellikle gelir dilimini yükseltmeden stopajla vergiyi halledebilmek oldukça güzel bir avantaj. Direkt Eurobond yatırımı ile daha yüksek getiri elde edebilme imkanı olsa bile vergi limitine girenler ve gelir vergisi mükellefleri için fonlar daha iyi bir nihai getiri sağlayabilir gibi duruyor.

Peki bu fonların tam olarak ismi nedir? Tefasda işlem gören Eurobond fonlarının hepsi TL bazında bildiğim kadarıyla. Bu bahsettiğiniz fonlara nereden bakıp inceleyebiliriz? Örneğin Garantinin talep toplaması ile ilgili hiçbirşey bulamıyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Teb'in fonu için söylüyorum, vadesinden önce bozmanız istenmiyor. Bozarsanız erken çıkış komisyonu %3, bozum tarihine göre anaparadan az ödeyebilirler.
    Fon bu değil sanırım ? https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=TPL

4.  Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    Saygılar.

5. Garantini benzer bir fonu var : https://www.garantiportfoy.com.tr/gp...erbest-fonlar/

Vergilendirme kısmındaki açıklama:

Bu fonda erken çıkış komisyonu yok.

Acaba kurun değer artışının vergilendirilmemesi serbest fonlara özel bir uygulama mı?
    Saygılar.

6.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Garantini benzer bir fonu var : https://www.garantiportfoy.com.tr/gp...erbest-fonlar/

Vergilendirme kısmındaki açıklama:

Bu fonda erken çıkış komisyonu yok.

Acaba kurun değer artışının vergilendirilmemesi serbest fonlara özel bir uygulama mı?
    Keşke sadece nitelikli* yatırımcılar için olmasaydı...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

7. Düşük bütçeli arkadaşlar, ziraatten eurobond u internet şubesinden takır takır rahatça alabiliyorsun. Digerleri yok ozel bankacilik yok portfoy yonetimi yok ben size fiyatlari vereceğim cart curt türlü su yapıyor.

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Nil Satis Nisi Optimum

8. Başlıktan eski iki yazımdan alıntı yapacağım, biraz ağzınızın suyu aksın:

tarih 31-08-2018:
     Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Eurobond getirileri müthiş cazip hale geldi. Büyük olasılıkla haftaya alacağım.
    2030 vadeli olanı gözüme kestirdim. Yüzde 8.5 gibi bir bileşik getirisi var...
    tarih 03-04-2019:
     Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    yazayım aldıklarımı:
    5.02.2025 vade, 7.21 basit faiz (101.89 dolar)
    14.01.2041 vade, 7.66 basit faiz (83.77 dolar)
    5.03.2038 vade, 7.60 basit faiz (97.06 dolar).
    şimdi de bugüne bakalım, yani tarih 08-11-2019:
    Yukarıdaki 2030-2041 arası vadeli eurobondların faizleri %6.3-6.8 arasında.

Yani geçen yıl ağustosa göre faizler iki puan, bu nisana göre bir puan düşmüş.

Sayfa 236/1000 İlkİlk ... 136186226234235236237238246286336736 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •