Sayfa 254/1000 İlkİlk ... 154204244252253254255256264304354754 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,025 - 2,032 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Sn. Shorts, Sn. rxpu'nun paylaştığı ziraat bankası linkine bakarsanız son maddede saklama için mkk demiyor Euroclear diyor.

Saygılar.
    Saygılar.

2.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Sn. Shorts, Sn. rxpu'nun paylaştığı ziraat bankası linkine bakarsanız son maddede saklama için mkk demiyor Euroclear diyor.

Saygılar.
    doğru diyorsunuz. sn trade shark'ın gönderdiği linkte de öyle diyor. bu durumda benim gönderdiğim yazı eurobondu kapsamıyor olsa gerek.

3.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    doğru diyorsunuz. sn trade shark'ın gönderdiği linkte de öyle diyor. bu durumda benim gönderdiğim yazı eurobondu kapsamıyor olsa gerek.
    Benim bildiğim Sn Tarde Shark'ın paylaşımı tüm aracı kurumdaki paralar için geçerli. Ben Euroclear'ı inceledim, üye oldum. Benim gördüğüm Euroclear diyor ki; ben aracı kurumu bilirim. Avantaj olarak tek gördüğüm Euroclear iflas durumunda ben senin Eurobond'u satmam, beklerim diyor. Benim izlenimim iflas durumunda Belçikada dava açmak gerekir. Dava açılırsa eurobond'un tamamının kurtarılacağı fikrindeyim.

Saygılar.
    Saygılar.

4. TSKB 5 yıl vadeli $400 mln dolar tutarında eurobond ihraç etti, kupon orani %6 oldu.
    İSTANBUL, 16 Ocak (Reuters) - TSKB TSKB.IS yurtdışında dolar cinsi tahvil ihracını nominal 400 milyon dolar ihraç ile tamamladı.
    Bankanın KAP'a yaptığı açıklamaya göre itfa tarihi 23 Ocak 2025 olan sabit faizli 5 yıl vadeli tahvillerin kupon oranı %6 olarak belirlendi.

----
    Harika oran, satış fiyatı kaç acaba yazmamış, nominal fiyata eşitse yüzde altıdan iki kupon yıllık yüzde oniki kupon faizi demek, mevduatçılar TL'ye o oranı alamıyor.
    Fiyatını bulabilen olursa sevabına paylaşsın, bir de 200 bin değil de on bin dolara alabilir miyiz nereden alırız bir yardımlaşsak şunun için, TSKB güvenilir kurumdur ben alabilirim.
    Hazine eurobondlarının faizinde düşüş devam ediyor, yüzde altılara yaklaştı en uzun vadeler.

5. Coupon rate ile kastedilen yıllık kupon roplamı sanırım. Tskb 2027 7,40 getiri civarında işlem görüyor 2025'in 12 olması iyimser beklenti olur.

Saygılar.
    Saygılar.

6.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Coupon rate ile kastedilen yıllık kupon sanırım. Tskb 2027 7,40 getiri civarında işlem görüyor 2025'in 12 olması iyimser beklenti olur.

Saygılar.
    "too good to be true" hakikaten %12.

7.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    TSKB güvenilir kurumdur ben alabilirim.
    yanılmıyorsam derecelendirme kuruluşları açısından geçen sene riski gayet yüksek şirketlerden biriydi sn pilavlı. şimdiki derecelendirmesini bilmiyorum. bir araştırın bence.

8. How a Coupon Rate Works. A bond's coupon rate can be calculated by dividing the sum of the security's annual coupon payments and dividing them by the bond's par value

Anahtar tabir: sum of annual (yıllık toplam)

Saygılar.
    Saygılar.

Sayfa 254/1000 İlkİlk ... 154204244252253254255256264304354754 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •