Sayfa 275/1000 İlkİlk ... 175225265273274275276277285325375775 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,193 - 2,200 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    teb de bütün eurobondlar yok en azından ben sorduğumda bu eurobondlara aracılık etmiyoruz demişlerdi.2028 garanti ve 2027 akbank sormuştum. ünlü ye hiç fiyat sormadım. iş yatırımla karşılaştırınca verdikleri fiyatlar nasıl ? eurobond aldığınızda veya sattığınızda aldıkları komisyon oranını açıkça söylüyorlar mı ?
    Eurobond aldığınızda veya sattığınızda aldıkları komisyon oranını açıkça söylemiyorlar. Sadece fiyatı bildiriyorlar. Kabul edersek işlem yapıyorlar.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2.  Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    teb de bütün eurobondlar yok en azından ben sorduğumda bu eurobondlara aracılık etmiyoruz demişlerdi.2028 garanti ve 2027 akbank sormuştum. ünlü ye hiç fiyat sormadım. iş yatırımla karşılaştırınca verdikleri fiyatlar nasıl ? eurobond aldığınızda veya sattığınızda aldıkları komisyon oranını açıkça söylüyorlar mı ?
    Hepsinde alt limit 1000 USD olduğundan,Garanti, TEB ve İşbankası seçeneklerim vardı. Bunlar arasında en az çeşit Garanti, en çok İşbanktı. İşbank'ın arayüzü çok kötüydü, ne yaptığımı anlamadım bile . TEB çeşit ve fiyat bakımından diğerlerinden daha makul geldi. Şubelerin nispeten sakin oluşu, ATM'den dolar yatırma çekme kolaylığı olması da avantajlı geldiği için tercih ettim. Yarın ilk alımımı yapacağım.

Devlet eurobond verilen tarihte kupon bedelini odemis...

T+3 olayi eurobond fon satis ile alakali olmalidir. Halkbank eurobond olayi ise bilmiyorum ...

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Servet Bey "XS1188073081" ISIN kodlu olanda bana bugün yatmış
    11 Şubat'ta yatması gereken 3 gün sonra yatıyor.
    T+3 hikayesi devlet eurobondlarında olmuyor mu?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

6 ayda bir kupon bedeli olan %4 hesaba yatiyor.
    Eger 104 dolar olarak dusunurseniz; bond+kuponu, kupon gunu hesapta 100 bond ve 4 kupon bedeli olur

Alıntı Originally Posted by memix Yazıyı Oku
    Bu 6 ayda bir yüzde 4 mü demek. Yoksa yıllık mi

MI 8 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Dostum, 25 sene tutacak misin o bond lari,
    sabir dileklerimle...

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Şubat 2045 tahvillerinin kuponları hesaplara geçmiştir.
    Bir kupon günlerini bir de temettü günlerini seviyorum

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,050
     Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Dostum, 25 sene tutacak misin o bond lari,
    sabir dileklerimle...
    yüksek kuponlu olduğu için mecbur
    portfoye TL bazında ciddi bir ivme kazandırıyor sabit eurobond tutmak.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7.  Alıntı Originally Posted by Sulo Yazıyı Oku
    Burada okuduğum bazı bigileri teyit için İş Yatırımı aradım. Özel sektör eurobondlarına en az 200000 USD ile alabileceğimi (10binlik adımlarla almak gibi bişey yok, nominali zaten 200bin dendi), ayrıca 97den aldığınız kagıt itfa sonunda 100den hesaba yatacağından arada oluşan kârı beyan etmenize gerek yok dediler.
    Belki aradaki sayfalarda düzeltilmiştir, ben kaçırmış olabilirim. Bu işin doğrusunu nasıl öğreneceğim?
    tüh çok bozuldum bu bilgiye, hevesleniyordum 10 bin dolara alınabilir diye..
    200 bin dolar 1.2 milyon lira ediyor, tüm portföy tek kaleme bağlanmaz, yani bunu alacak adamın en az birkaç milyon lira portföyü olması lazım, çok az sayıdaki insana hitap ediyor. 10 bin dolar (60 bin lira) ile alınabilseydi küçük yatırımcılar da ilgi gösterirdi.
    Fakirler hazine bonolarına talime devam...

8.  Alıntı Originally Posted by ihsanaktas Yazıyı Oku
    Cdslerin yüksek olduğu dönemler hep kriz anlatıma geliyor, o anda yüksel ihtimalle döviz de yükseliyor gerçekten, peki bunun istisnası var mı ?
    Evet öyle oluyor. Son ağustos 2018deki krizde eurobond faizleri yüzde dokuzları gördü yanlış hatırlamıyorsam ama bende tek sent yoktu, o fiyatlardan da dolar alınacak gibi değildi, mecbur takip ettim piyasayı sabırla, eurobond faizleri düşerken dolar da düştü, uygun bir yerlerden kendime göre kararını verip alımı yaptım.
    Şu an dolar çok düşük değil ama daha da düşeceğe benzemiyor, eurobond faizleri ise çok düşük geçmişe göre, belki daha düşer belki yükselir bilinmez ülkenin durumuna bağlı.
    Tahmin öngörünüze ya da şansınıza bağlı diyelim.
    Ben bu fiyattan dolar almıyorum ama elimde alınmışlar var, onları muhafaza ediyorum. Ayrıca eurobondlardan aldığım kuponları TLye çevirmeyip dolar olarak tutuyorum, ileride tekrar eurobond almak istersem bunları kullanacağım.

Sayfa 275/1000 İlkİlk ... 175225265273274275276277285325375775 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •