Sayfa 288/1000 İlkİlk ... 188238278286287288289290298338388788 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,297 - 2,304 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    sayın kirk,

şubesinden MT sine muhakkak değişiyordur ama benim işyatırım MT evlere şenlik. daha önce yazmıştım. bir keresinde takasbank kaynaktan %35 vergi kesiyor bile demişti. dün yine aradım mecburen bir fiyat almak için. döndü. fiyat temiz mi kirli mi dedim. mavi ekran verdi. durun ben sizi arayayım dedi. aradı temiz dedi. saklama ücreti var mı varsa ne kadar dedim. cüzzi bişey alıyorlar gibi şahane bir cevap verdi. neymiş o cüzzi fiyat dedim. öğrenip döneyim dedi. dönmedi

dün bir de ziraat yatırımı arayayım dedim. fiyat almak için. abartmıyorum 20 dk hatta bekledim. bağlanmadı. küfredip kapattım.

osmanlı yatırım da başka bir hikaye. detayları var ama uzun. özeti, portföylerinde bankalar gibi bond olmadığından piyasadan araştırıp fiyat alıyorlar. bunun için de sizin yani benim bir fiyat teklifiyle yola çıkmam gerekiyormuş. ve de 200K nominal altı mümkün değilmiş. ha oldu ya aynı kağıda müşteri çıkacak onları birleştirecekler de.. fiyat da herkes tarafından ok olacak da vs vs. ölme eşeğim ölme. kısacası 200K altı mümkün değil imiş. tabi benim MT nin dediklerinden çıkardığım.

düzeltme: MT dediğim hesapta portföy yöneticisi
    benim isyatirimdaki eski MT'm eurotahviller icin emir girilebilecegini soylemisti bana

tahviller icin talep birlestirme ile min. alim tutarinin altinda bir miktarda alim (bir gun tahvili satma ihtimaliniz varsa) tehlikeli olabilir. satilmasi kolay degil diyip iskontolu fiyat onerebilirler.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,002
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Borçlarınızdan (MTV vs vs) mahsup yöntemini denediniz mi ?
    Beyannameyi hazirladik, iade cikti, iade dilekcesini de internetten nakden veya mahsuben seklinde yazabiliyoruz.
    Nakit isi zor olur diyenler mahsuben yaziyorlar sanirim ama gelir vergisinden dogan alacagin mtv borcuna mahsup edilebilecegini bilmiyorum, arastirmak lazim.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Beyannameyi hazirladik, iade cikti, iade dilekcesini de internetten nakden veya mahsuben seklinde yazabiliyoruz.
    Nakit isi zor olur diyenler mahsuben yaziyorlar sanirim ama gelir vergisinden dogan alacagin mtv borcuna mahsup edilebilecegini bilmiyorum, arastirmak lazim.

Syg,
    Mali müşavirim var dedi .

Ancak , ben hiç denemedim , hep havale ile aldım iadeleri..
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Syg,
    Şirketlerden; ''adınıza ......TL temettü verilmiştir'' mealinde bir yazı ilave ediyormusunuz beyanname ekine ?(aracı kurumdan alınan yazı haricinde)
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

5.  Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    tahviller icin talep birlestirme ile min. alim tutarinin altinda bir miktarda alim (bir gun tahvili satma ihtimaliniz varsa) tehlikeli olabilir. satilmasi kolay degil diyip iskontolu fiyat onerebilirler.
    doğru. işin bir de o kısmı var. ancak daha büyük portföy taşıyan kurumlara transfer yapmak da bir seçenek olabilir belki değil mi?

derken.. eurobond transferi masraflı bir şey midir hiçbir bilgim fikrim yok. bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

6. İș yatırım transfer için benden ücret almamıştı.

Saygılar.
    Saygılar.

7. Beyler,
    18 yaşından küçük çocugum adına Eurobond alıp hesabına koymak kupanlarını ben almak ama anaparının ona kalmasını istiyorum.
    TEB ile konuştum tıkandılar. Bunu TEB'DE başaran var mı ?

8.  Alıntı Originally Posted by jackwalsh2 Yazıyı Oku
    Beyler,
    18 yaşından küçük çocugum adına Eurobond alıp hesabına koymak kupanlarını ben almak ama anaparının ona kalmasını istiyorum.
    TEB ile konuştum tıkandılar. Bunu TEB'DE başaran var mı ?
    Çok ilginç bir durum oluşturmuşsunuz, hiçbir bilgim yok ama bana mümkün olmaz gibi geldiyor. Bono kiminse kupon da ona yatar mantıken.

Sayfa 288/1000 İlkİlk ... 188238278286287288289290298338388788 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •